Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Osiem dużych topoli kanadyjskich poszło pod topór przy al. Jana Pawła II. Urzędnicy tłumaczą, że drzewa były chore, a gałęzie spadały na drogę. Ale mają pojawić się nowe nasadzania, tyle że w innych miejscach.
Wraca temat strefy płatnego parkowania. W ubiegłym roku miasto powołało specjalny zespół do opracowania koncepcji. Wszystko wskazuje na to, że środki na ten cel znajdą się w przyszłorocznym budżecie.
Więcej kontenerów będzie mógł obsługiwać terminal intermodalny w Małaszewiczach. To jednak dopiero wstęp do planowanej tu budowy wielkiego parku logistycznego.
Po strajku głodowym Irakijczyków, ośrodek strzeżony odwiedzili przedstawiciele biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Z kolei, część cudzoziemców twierdzi, że będzie nadal strajkować w ten sposób.
Mieszkaniec ulicy Ceglanej traci cierpliwość. – Minęło 20 dni i urząd nic nie zrobił – narzeka pan Krzysztof. Urzędnicy tłumaczą, że muszą poczekać na sprzyjające warunki pogodowe i wtedy wyrównają drogę.
Para prezydencka – Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda – spotkała się w Kodniu z przedstawicielami służb mundurowych. Wysłuchała również koncertu kolęd, podczas którego wystąpiła m.in. Roksana Węgiel.
Żołnierz, który na początku listopada zmarł przy polsko-białoruskiej granicy, udusił się własnymi wymiocinami. Tak wynika z ujawnionej właśnie sekcji zwłok, która wykazała też, że mundurowy miał 3,61 promila alkoholu w organizmie
– Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Wysokie słupy ogrodzone siatką – obrusza się pan Krzysztof na widok stacji PKP w Białej Podlaskiej. Kolejowa spółka tłumaczy jednak, że wszystko to wynika z kwestii bezpieczeństwa. Ale ma dodatkowo oznakować to miejsce.
Budki lęgowe dla ptaków nie zwyciężyły w tegorocznym budżecie obywatelskim, dlatego stowarzyszenie Wrażliwy Obywatel zwróciło się do urzędników o wygospodarowanie na ten cel środków w budżecie. Prezydent odpowiada, że miasto nie ma takich planów. Ale nie wszystko stracone, bo cała nadzieja w spółce Zieleń.
Tęczowa, Hotelowa i Bajeczna. To tylko niektóre z nazw ulic, które pojawią się w Grabanowie, wsi pod Białą Podlaską. – Zrobił się bałagan z numeracją, stąd nazwy – tłumaczą radni z gminy Biała Podlaska.
Zmarły 40-letni żołnierz, stacjonujący na terenie gminy Kodeń w pobliżu granicy z Białorusią, był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono 3,61 promila alkoholu – wynika z sekcji zwłok, które otrzymała lubelska prokuratura.
Polski Związek Łowiecki powołał nowego łowczego okręgowego w Białej Podlaskiej. Został nim Sebastian Santus, dotychczasowy prezes wojskowego koła łowieckiego Łoś.
Para prezydencka przyjedzie do Kodnia w powiecie bialskim, by spotkać się z żołnierzami na koncercie kolęd. Śpiewać będzie m.in. Roksana Węgiel.
Terespol ma pierwszego Honorowego Obywatela. Tytuł odebrał generał Jarosław Gromadziński, dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej. – Terespol jest szczególnym miastem dla każdego żołnierza naszej dywizji – przekonuje wyróżniony.
Mariusz Karpowicz z Łomaz, wówczas prezes dużej firmy budowlanej, penetrował nadbużańskie Polesie w poszukiwaniu siedliska na weekendowe wypady na ryby. Ostatecznie na początek kupił działkę z rybakówką o powierzchni… 42 hektarów. Po siedmiu latach ma ich już 100, a dodatkowo 200 dzierżawi.
Kiermasz sztuki ludowej, rzemiosła artystycznego, rękodzieła, ozdób i stroików świątecznych oraz wielu prezentów pod choinkę. Tak prezentuje się bożonarodzeniowy jarmark w Białej Podlaskiej.
Radni Białej Samorządowej mają wątpliwości co do procedury przyznawania nagród prezydenta nauczycielom. W tym roku, trzy wnioski dyrektorów zostały odrzucone. – Nie może być wolnej amerykanki – punktuje Jan Jakubiec. A urzędnicy odpowiadają, że nagrody nie muszą być przyznawane każdemu i nie mają charakteru roszczeniowego.
Internet huczał o zabetonowanych w chodniku drzewach. I miasto problem rozwiązało. Jak? Cztery drzewa zostały wycięte. W chodniku zostało jedno.
Znaki szczególne to wielki kapelusz z misternie zrobionymi kwiatami z bibuły. Do tego maska, kożuch i słoma na nogi. Tak prezentuje się brodacz ze Sławatycz. Ten niezwykły obrzęd decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego znalazł się właśnie na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego Unesco.
Za posiadanie narkotyków odpowie 25-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego.
19-letniemu Michałowi, który stając w obronie swojej mamy śmiertelnie dźgnął nożem swojego ojca, groziło nawet 25 lat więzienia. Ale śledztwo umorzono.
Grupa Irakijczyków przebywająca w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców kilka dni temu podjęła strajk głodowy. – Czujemy się tu jak w więzieniu – mówi jedna z kobiet. Straż Graniczna odpowiada, że „kwestia poszanowania i właściwego traktowania osób osadzonych w ośrodku jest priorytetem”.
Za kierownicą skody siedział 20-latek. Kobieta przechodziła po pasach.
12 samorządów z Lubelszczyzny chce razem starać się o unijną kasę. Wszystko w ramach „Aktywnego Pogranicza”.
Stowarzyszenie Biała Samorządowa rozda mieszkańcom karmniki dla ptaków. – Karmnik za oknem jest lepszy od komputera i telewizora – przekonują członkowie stowarzyszenia.