Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Andrzej Czapski będzie kandydował na urząd prezydenta Białej Podlaskiej, ale nie z komitetu Kukiz'15, tylko z KWW Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.
W Drelowie na ul. Dworskiej ciężarówka z belami słomy wpadła do rowu.
Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.
W niedzielę w Radzyniu Podlaskim będzie się można spotkać z Markiem Niedźwieckim. Legenda radiowej "Trójki" to również autor książki "Australijczyk".
Z okazji 100–lecia odzyskania niepodległości dwa miejskie autobusy zyskały okolicznościowe graffiti. Ale sam prezes MZK przyznaje że autobusy pojeżdżą co najwyżej rok na bialskich ulicach.
W niedzielę w Białej Podlaskiej rozpocznie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego, który potrwa tydzień. Zaplanowano m.in. koncert zespołu Mazowsze. Dyrektorem wydarzenia jest Witold Matulka, wybitny polski tenor
Rodzina Pawlaków z Wisek (gm. Tuczna) nie straci dzieci. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej orzekł, że brak jest podstaw do ingerencji we władzę rodzicielską nad czwórką małych dzieci Julii i Pawła Pawlaków. Postępowanie zostało wszczęte w ubiegłym roku na wniosek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Interwencje KPP Biała Podlaska
Wybory samorządowe 2018 Biała Podlaska. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.
Dbaj o zdrowie – nie oddychaj. Tak tytułuje swój wrześniowy raport o jakości powietrza w Polsce Najwyższa Izba Kontroli. W Lubelskiem najwięcej niebezpiecznego pyłu PM10 odnotowano w Chełmie, a w Białej Podlaskiej najwyższe stężenie benzo(a)pirenu. Ale na wojewódzką uchwałę antysmogową na razie nie mamy co liczyć.
Prace przy przebudowie ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej idą zgodnie z harmonogramem. Nową nawierzchnią pojedziemy w grudniu.
Hale w podstrefie ekonomicznej na bialskim lotnisku będą mogły być wyższe. Do tej pory obowiązywał limit 18 metrów wysokości.
Anna Chwałek prezes stowarzyszenia Wspólny Świat została wyróżniona tytułem Lodołamacza Specjalnego 2018.
Co Gdzie Kiedy. Miłośnicy kina będą mogli w ten weekend zobaczyć m.in. nowego Predatora i polską komedię - Juliusz. Powoli wracają także spektakle i koncerty w lubelskich placówkach. Sprawdź repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie.
– Tworzymy i stanowimy nową jakość samorządu, bez kłamstw, hipokryzji i układów – mówi Bogusław Broniewicz, kolejny kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej. To szef stowarzyszenia Biała Samorządowa.
Jerzy Rębek, burmistrz Radzynia Podlaskiego (PiS) zapowiedział wczoraj, że złoży zawiadomienie do prokuratury na Sławomira Sosnowskiego, marszałka województwa lubelskiego (PSL). Chodzi o pieniądze na rewitalizację głównego korpusu pałacu Potockich.
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało 31 kandydatów do rady miasta w Białej Podlaskiej. Na liście znaleźli się m.in. obecni wiceprezydenci Adam Chodziński i Henryk Grodecki. Swoich sił próbują też dotychczasowi radni.
W środę po godz. 21 dyżurny Komisariatu Policji w Wisznicach przyjął zgłoszenie o zaginięciu 19-letniego mieszkańca gminy Sławatycze.
Kontrkandydaci w walce o fotel prezydenta Białej Podlaskiej spierają się o pokój dla rodzica z dzieckiem w urzędzie miasta.
26-latek z Białej Podlaskiej odpowie za usiłowanie zabójstwa. Miał zaatakować nożem znajomego, który pił wódkę z jego dziewczyną. Dzięki interwencji świadków nie doszło do tragedii
Wojewoda lubelski zniósł obszary zapowietrzone i zagrożone wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie powiatów: parczewskiego, radzyńskiego, łukowskiego i lubartowskiego. Oznacza to, że zostają uchylone obowiązujące do tej pory zakazy m.in. wwozu i wywozu świń bez zgody powiatowego lekarza weterynarii.
Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk zarzuca byłej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 "mało przyjemną niespodziankę" w postaci "absurdalnego" planu zajęć. Uczniowie kończyli lekcje nawet po godz. 18. Była dyrektor, Marta Cybulska-Demczuk czuje się oczerniona i uważa, że to reakcja na jej kandydowanie do rady miasta z list Koalicji Obywatelskiej.
Ile płacimy za tzw. usługi komunalne, czyli wodę, odbiór śmieci, transport publiczny, parkowanie itp. Okazuje się, że najtańszym miastem powiatowym w Lubelskiem jest Parczew, a najdroższym Hrubieszów. Lublin zalicza się do kategorii tych drugich.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Ananas" wnosi do władz Białej Podlaskiej o przywrócenie dwukierunkowego ruchu na ulicy Podmiejskiej. A zmiany w ruchu wprowadzono tu miesiąc temu i na razie nic nie wskazuje na to aby urzędnicy przywrócili stan pierwotny.
Jadwiga Kuzaka, licealistka z Białej Podlaskiej, dostała się do popularnego programu The Voice of Poland.