Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

21 marca 2015 r.
8:00
Edytuj ten wpis

Dyscyplinarka tuż przed emeryturą dla urzędnika. Były prezydent: "To nieludzkie"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 0 A A

Po skandalu z wynajęciem mieszkań komunalnych współpracownikom prezydenta Dariusza Stefaniuka z PiS, z pracy wyrzucono szefa Wydziału Gospodarki Komunalnej. Czy to on zawinił?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak nas poinformował rzecznik prezydenta, 63-letni Roman Siekierka, dotychczasowy naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, 16 marca został zwolniony w trybie natychmiastowym za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych, bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Urzędnik idzie do sądu

Czym będący tuż przed emeryturą urzędnik zasłużył sobie na "dyscyplinarkę”? - Prawo zabrania mi komentowania uzasadnienia - ucina prezydent Dariusz Stefaniuk.

- Przed rozprawą nie będę rozmawiać z mediami. Nie chcę zdradzać linii obrony - tak z kolei odpowiedział nam w środę już po spotkaniu z prawnikiem Siekierka.

Dzień wcześnie naczelnik był bardziej wylewny i powodami zwolnienia podzielił się z portalem biala24, gdzie czytamy m.in., że "ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych” miało polegać na "braku zachowania uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami”.

Wśród zarzutów jest także "nierzetelne, niezgodne z treścią obowiązującego prawa miejskiego wykonywanie czynności związanych z nadzorem nad gospodarowaniem zasobem mieszkaniowym gminy Biała Podlaska, tj. wydawanie skierowań na zawarcie umów wynajmu mieszkań komunalnych z pominięciem procedury określonej uchwałą rady miasta, w tym bez dokonywania rzetelnej wnikliwej i faktycznej weryfikacji warunków mieszkalnych oraz dochodów osób ubiegających się o zawarcie takich umów”.

Przypomnijmy, że na początku marca Białą Podlaską wstrząsnęła afera lokalowa. Chodzi o dwa mieszkania komunalne, które poza kolejnością wynajęto Piotrowi Tutakowi, od niedawna naczelnikowi gabinetu prezydenta i Maciejowi Matuszakowi, współpracownikowi ratusza zajmującemu się m.in. audytem.
Niedawno obaj się z nich wyprowadzili, a prezydent Stefaniuk ogłosił, że to urzędnicy wprowadzili go w błąd, sugerując, że ma do czynienia z mieszkaniami służbowymi. Zapowiedział, że wyciągnie wobec kilku osób konsekwencje. Najprawdopodobniej, "dyscyplinarka” to jedna z nich.

- Wszystkie zarzuty mi postawione są nieprawdziwe - zapewnia, z urzędem związany od blisko 30 lat. - Jeszcze w tym tygodniu składam odwołanie w sądzie - zapowiada.

Czy władze miasta szykują kolejne "dyscyplinarki”? - Ja takich zwolnień nie przewiduję - podkreśla prezydent Stefaniuk.

"Pan prezydent nie ma serca”

Zwolnienie Siekierki jest w mieście gorąco komentowane. - Mieszkańcy składali skargi na zasady przydziału mieszkań socjalnych i zachowanie pana naczelnika. Dlatego ufam, że decyzja prezydenta jest zasadna - uważa radna Alicja Łagowska (PiS).

- Od 2002 roku staram się o mieszkanie komunalne, miałam częsty kontakt z urzędnikiem. Zdarzało się, że pan Siekierka nie podnosił nawet głowy znad biurka - opowiada pani Anna, bialczanka.

Wątpliwości ma za to m.in. radny Kazimierz Nowak z SLD. - Nie do końca jestem przekonany, czy tak doświadczony urzędnik stosował rozwiązania godzące w normy prawne. Jemu niewiele brakuje do emerytury, więc czy konieczne było zwolnienie dyscyplinarne - zastanawia się.

Najostrzej sprawę zwolnienia urzędnika komentuje wieloletni przełożony Siekierki, były prezydent miasta. - To jest nieludzkie. Pan prezydent nie ma serca - uważa Andrzej Czapski.

Roman Siekierka może żądać przywrócenia do pracy lub odszkodowania. Decyzja należeć będzie do sądu pracy. Obecnie wydziałem kieruje Gabriela Janicka, dotychczas kierownik Referatu Ochrony Środowiska.

Pozostałe informacje

zdjęcie ilustracyjne

Nie ma czym dojechać do stacji PKP. Tym razem w grupie siła

Będzie kolejna próba skomunikowania Radzynia Podlaskiego ze stacją PKP w Bedlnie. Tym razem, miasto chce postarać się o dofinansowanie wspólnie z innymi samorządami.

Wyróżnienia otrzymały także przestrzenie młodych, które powstały w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. W sumie w mieście jest ich osiem.

Trzy projekty Lublina jako inspiracja dla innych miast

Komitet URBACT wyróżnił trzy projekty Lublina za innowacyjne podejście do rozwoju społeczności.

Pocisk artyleryjski znaleziony na budowie

Pocisk artyleryjski znaleziony na budowie

Na niebezpieczne znalezisko natrafiono na jednym z terenów budowy w Stężycy. Okazało się, że to pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej.

"Osoby spoza ekosystemu" powołane bez konkursu. Nowe szefowe ważnych instytucji

"Osoby spoza ekosystemu" powołane bez konkursu. Nowe szefowe ważnych instytucji

Na funkcje kierownicze powołałem osoby spoza ekosystemu - tak o nowych dyrektorkach ośrodka kultury i biblioteki mówi burmistrz Radzynia Podlaskiego. Obie panie na stanowiska trafiły bez konkursu.

Wyremontują chodniki. Ma być równiej i jaśniej

Wyremontują chodniki. Ma być równiej i jaśniej

 Miasto podpisało umowy na wykonanie remontu kolejnych chodników. Drogowcy zmodernizują piesze trakty w dzielnicach Śródmieście i Kośminek o łącznej długości ok. 700 m. Z kolei na ul. Pasiecznej powstanie nowe oświetlenie drogowe na odcinku ponad 850 m.

Górniczki nie dały rywalkom z Częstochowy żadnych szans

Wygrana piłkarek Górnika Łęczna w Częstochowie to był obowiązek

GKS Górnik Łęczna rozgromił Skrę Częstochowa. Zielono-czarne do przerwy prowadziły 2:0, a po przerwie zaaplikowały rywalkom jeszcze cztery gole.

Odpowiedzą z rozbój w Parku Ludowym

Odpowiedzą z rozbój w Parku Ludowym

Kryminalni z „trójki” i komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 20 lat, którzy odpowiedzą za usiłowanie rozboju. Mieszkańcy Lublina zaatakowali w Parku Ludowym 18-latka. Chcieli od niego pieniędzy. Ostatecznie uciekli. Sprawcy są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców. Usłyszeli już zarzuty.

To miasto zwiększa liczbę koncesji na mocny alkohol o 100 proc. I wprowadza prohibicję

To miasto zwiększa liczbę koncesji na mocny alkohol o 100 proc. I wprowadza prohibicję

O 100 proc. wzrośnie pula koncesji na mocny alkohol w Łukowie. Ale jednocześnie w mieście zacznie obowiązywać nocna prohibicja. Niektórzy radni byli zaskoczeni ekspresowym procedowaniem uchwały w tej sprawie.

Trasy narciarskie w Siwej Dolinie są piękne, jednak możliwość korzystania z nich w dużej mierze zależy od pogody. Budowa nowoczesnego ośrodka mogłaby to zmienić

To będzie narciarska stolica wschodniej Polski? Na tę inwestycję potrzeba milionów

Połowa pieniędzy jest już zabezpieczona. Drugą trzeba będzie znaleźć. Tomaszów Lubelski zamierza ubiegać się o kolejne dotacje, by zrealizować budowę profesjonalnych tras do narciarstwa biegowego w Siwej Dolinie.

W ostatnim meczu pierwszej rundy beniaminek Astra Leśniowice pokonała na wyjeździe Hetman Żółkiewka 3:2 i przypieczętowała tytuł mistrza jesieni

Astra Leśniowice mistrzem jesieni chełmskiej okręgówki. "Zakładaliśmy, że nie będziemy chłopcem do bicia"

Po wyjazdowej wygranej z Hetmanem Żółkiewka Astra Leśniowice utrzymała pierwsze miejsce w tabeli. Sparta Rejowiec Fabryczny lepsza od Frassatiego Fajsławice. Włodawianka Włodawa pokonała Unię Rejowiec, a GKS Łopiennik Brata Siennica Nadolna. Podział punktów w spotkaniu Ogniwa Wierzbica z Ruchem Izbica

Mafia: Edycja Ostateczna
GRAMY
film

Mafia: Edycja Ostateczna. Odbierz grę, czyli propozycja nie do odrzucenia

Tym bardziej, że dostaniemy też Doom Eternal, Bioshock Remastered i kilkadziesiąt innych gier. Nie licząc dostępu do filmów i seriali.

81. rocznica akcji „Erntefest”

81. rocznica akcji „Erntefest”

Dziś, 4 listopada, w 81. rocznicę akcji „Erntefest” tradycyjnie przy rowach egzekucyjnych, o godz. 12 oddano hołd ofiarom niemieckiego terroru. Wyjątkowo na czas uroczystości udostępniono Droga Hołdu i Pamięci.

McDonald`s kupuje działkę przy wlocie do Tomaszowa. Kiedy powstanie restauracja?

McDonald`s kupuje działkę przy wlocie do Tomaszowa. Kiedy powstanie restauracja?

Z wyjściowej stawki ok. 1,7 do 3,4 mln zł brutto doszła w trakcie przetargu cena za mniej więcej hektarową działkę przy ul. Robotniczej w Tomaszowie Lubelskim. Ziemię kupiła spółka McDonald`s Polska.

KS Red Sielczyk wygrał z Unią Krzywda

Czerwony mecz w Krzywdzie, wygrana ŁKS Łazy i reszta wyników 14. kolejki bialskiej okręgówki

ŁKS Łazy pokonał Absolwenta Domaszewnica, a debiutujący w lidze okręgowej KS Red Sielczyk okazał się lepszy od Unii Krzywda. Gospodarze tego spotkania kończyli je z trzema czerwonymi kartkami

Wszystkich Świętych bez ofiar śmiertelnych na drogach. Było znacznie bezpieczniej niż w 2023 roku

Wszystkich Świętych bez ofiar śmiertelnych na drogach. Było znacznie bezpieczniej niż w 2023 roku

Policjanci podsumowali świąteczny przedłużony, 31.10 - 3.11, weekend na drogach. Nikt nie zginął na lubelskich drogach, a policyjne statystyki urosły łącznie 9 wypadków drogowych, w których 9 osób zostało rannych.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium