Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

9 kwietnia 2024 r.
14:13

Wybory 2024. Były prezydent, dyrektor pogotowia i emeryt. Kim są nowi radni?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda

Już wiadomo, że to klub prezydenta Michała Litwiniuka (PO) będzie miał w nowej radzie samodzielną większość. Skład się jednak trochę zmieni, bo w tym 23-osobowym gremium pojawi się 11 nowych twarzy. Ale niektóre z nich w mieście z pewnością są dobrze znane, jak choćby Andrzej Czapski, w przeszłości prezydent Białej Podlaskiej czy Wojciech Babicz, dyrektor miejscowego WORD-u.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, że komitet Litwiniuka zdobył 12 mandatów, 9 wywalczył PiS, a 2 klub radnych Adama Chodzińskiego. Do rady w ogóle nie dostał się klub Białej Samorządowej, który w tej kadencji miał 4 swoich reprezentantów, m.in. Bogusława Broniewicza jako przewodniczącego.

12 dotychczasowych radnych ponownie zasiądzie w radzie. To: Henryk Grodecki (PiS), Marek Dzyr (PiS), Waldemar Godlewski (KW Michała Litwiniuka), Marcin Izdebski (KW ML), Mariusz Michalczuk (KW ML), Franciszek Ostrowski (KW ML), Adam Chodziński (klub radnych niezależnych), Dariusz Litwiniuk (PiS), Robert Woźniak (KW ML), Stanisław Nikołajczuk (PiS), Karol Sudewicz (PiS) Krystyna Beń (KW ML).

Oto nowe twarze w Radzie Miasta nowej kadencji:

Katarzyna Pietraszkiewicz z KW Michała Litwiniuka (45 lat).

Zdobyła 337 głosów. Na co dzień pracuje jako kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rokitnie (powiat bialski). W wyborczej ulotce napisała o sobie tak: „Jestem rodowitą bialczanką, szczęśliwą mamą 16-letniej córki Łucji. Od 22 lat związana zawodowo z pomocą społeczną. Jestem blisko osób najsłabszych, najbardziej potrzebujących, dbając o ich godny los. Na co dzień współpracuję z wieloma instytucjami samorządowymi oraz organizacjami pozarządowymi”.  Miejsce w radzie nazywa „ogromnym mandatem zaufania”.  - Obiecuję, że będę go wypełniała odpowiedzialnie, z troską o wszystkich mieszkańców-deklaruje Pietraszkiewicz.    

Katarzyna Pietraszkiewicz

Agnieszka Kulicka z PiS (44 lata).

Otrzymała 827 głosów wyborców. Na co dzień jest dyrektorem Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu. W przeszłości była szefową miejskiego żłobka w Białej Podlaskiej.  - To dla mnie ogromne wyróżnienie i zobowiązanie, któremu postaram się sprostać, pracując na rzecz naszego miasta- zapowiada Kulicka.

Agnieszka Kulicka

Wojciech Babicz z PiS (29 lat).

Zdobył 542 głosy. Od sierpnia ubiegłego roku jest dyrektorem WORD-u w Białej Podlaskiej, gdzie w sumie pracuje od 5 lat. Był m.in. koordynatorem ds. egzaminów oraz kierownikiem działu organizacyjnego. Jeszcze jako pracownik odpowiadał na przykład za budowę miasteczka ruchu drogowego w ośrodku. Jako mieszkaniec osiedla Za Torami upominał się m.in. o poprawę jakości dróg. Jest absolwentem zarządzania na Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Wojciech Babicz

Anita Frankiewicz z PiS (32 lata).

Zdobyła 192 głosy. Na co dzień kieruje biurem senatora Grzegorza Biereckiego i posła Dariusza Stefaniuka (PiS) przy ulicy Francuskiej w Białej Podlaskiej. Wcześniej pracowała w gabinecie byłego prezydenta Dariusza Stefaniuka. Ukończyła Wojskową Akademię Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego. - Ci, którzy znają mnie osobiście wiedzą, że staram się pomóc każdemu. Interesuje mnie wyłącznie działanie na rzecz mieszkańców, szukanie tego co łączy, a nie dzieli- deklarowała jeszcze podczas kampanii Frankiewicz.

Anita Frankiewicz

Beata Wawryniuk z klubu radnych niezależnych Adama Chodzińskiego (37 lat).

Zdobyła 228 głosów. Z zawodu jest nauczycielką, z zamiłowania reżyserką spektakli teatralnych. Jak przyznaje, czuje się społecznikiem na wielu polach. - Czynami pokażę, że wasz głos, a moje słowa nie zostały rzucone na wiatr - obiecuje przyszła radna.

Beata Wawryniuk

Piotr Gajek z KW Michała Litwiniuka (55 lat).

Zdobył 189 głosów. W przeszłości był m.in. zastępcą dyrektora Izby Celnej w Białej Podlaskiej. - Chciałbym konsekwentnie realizować zamierzenia kierując się dotychczasową postawą, czyli zasadą uczciwego, ze zrozumieniem, podejścia do problemu, zgłębienia go i zaangażowania się w jego analizę i znalezienie rozwiązania- zapowiadał w kampanii. A teraz zamierza sprostać nowemu wyzwaniu.

Piotr Gajek

Andrzej Czapski z KW Michała Litwiniuka (70 lat).

Zdobył 512 głosów. Przyszłego radnego raczej nikomu w Białej Podlaskiej przedstawiać nie trzeba, bo od 1998 do 2014 roku rządził miastem. Nie należał wówczas do żadnej partii. – Byłem wojewodą i marszałkiem, ale najwięcej satysfakcji dawał mi urząd prezydenta i to poczucie, że byłem wybierany przez społeczeństwo. Zgromadziłem wiele doświadczenia budowy wspólnoty ponad podziałami. Bo samorząd jest jak rodzina. Liczę, że przydam się w radzie. Mój dojrzały wiek nie jest przeszkodą, bo czuję się sprawny– mówił nam podczas kampanii.

Andrzej Czapski

Sebastian Michalczuk z KW Michała Litwiniuka (38 lat).

Zdobył 226 głosów. Od 12 lat pełni służbę w Straży Granicznej. O sobie pisze: bezpartyjny, pasjonat sportu, prywatnie mąż i ojciec trzech synów. W przeszłości był zawodnikiem piłki ręcznej w AZS AWF Biała Podlaska.   - Nie chciałem, aby moja kampania była zbyt nachalna i uciążliwa. (…) Wsłuchiwałem się w wasze spostrzeżenia i pomysły które chcielibyście zrealizować. Dało mi to jeszcze szerszą perspektywę na działanie samorządu. Zawsze starałem się być sobą i blisko was. Dlatego tak bardzo cieszy mnie pozytywny odbiór mojej kandydatury- przyznaje w mediach społecznościowych Michalczuk. W nowej radzie chce zaproponować „entuzjazm, świeże spojrzenie i brak rutyny”.

Sebastian Michalczuk

Igor Dzikiewicz z PiS, (39 lat).

Zdobył 637 głosów. Od sierpnia ubiegłego roku jest dyrektorem stacji pogotowia w Białej Podlaskiej. Wcześniej kierował miejscowym WORD-dem. W 2014 roku kandydował na prezydenta miasta z ramienia Kongresu Nowej Prawicy, jednak nie wszedł do drugiej tury. Poparcie przekazał Dariuszowi Stefaniukowi z PiS.  Jest absolwentem AWF.

Igor Dzikiewicz

Józef Szeptycki z KW Michała Litwiniuka, (69 lat).

Zdobył 160 głosów. Związany z branżą motoryzacyjną. Przez lata kierował firmą zajmującą się m.in. mechaniką i handlem. Obecnie jest na emeryturze. O sobie pisze „społecznik”. - Biorę udział w działalności  Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Jestem czynnym członkiem bialskiego klubu Rotary a także podstarszym w Podlasko-Kozieradzkim Bractwie Kurkowym -opowiada przyszły radny.

Józef Szeptycki

Kacper Łaskarzewski z KW Michała Litwiniuka (24 lata).

 Zdobył 149 głosów. Zawodowo związany z firmą, która projektuje i wykonuje meble na wymiar. Jest również pszczelarzem i opiekuje się miejską pasieką w parku Małpi Gaj.

Kacper Łaskarzewski (z prawej)
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki
improv

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki

W najbliższy czwartek, 3 kwietnia, Fabryka Kultury Zgrzyt w Lublinie zamieni się w miejsce spontanicznego humoru, a to za sprawą Poławiaczy Pereł Improv Teatr i ich najnowszego, improwizowanego spektaklu komediowego "Każdy widz się liczy!".

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w bazie wojskowej w Sochaczewie 
PAP/Marcin Obara

Program Wisła: umowa na wsparcie logistyczne dla polskich Patriotów

W poniedziałek w bazie wojskowej w Sochaczewie została zawarta umowa z USA na wsparcie logistyczne i techniczne dla polskich systemów Patriot.

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Pierwszy weekend kwietnia upłynie w Lublinie pod znakiem kina zaangażowanego społecznie. W dniach 4–6 kwietnia 2025 r. w lubelskim klubie Baobab odbędzie się 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Tegoroczny program festiwalu WATCH DOCS skupia się wokół trzech głównych tematów: neokolonializm, przemoc szkolna i równe traktowanie.

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa
galeria

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa

Naukowcy z Polski i zagranicy, przedstawiciele papieskich instytucji i goście zgromadzili się w poniedziałek na KUL na sympozjum „Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Edukacyjna: Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II”.

Tak będzie wyglądała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka. przy ul. Hanki Ordonówny rozpoczyna się budowa nowej siedziby

Zaczyna się budowa nowej szkoły w Lublinie. Będzie gotowa za 2 lata

Dokumentacja jest gotowa, prace ruszą w tym tygodniu, a za dwa lata będzie gotowa nowa siedziba Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 18 maja. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.

Kto zostanie prezydentem Polski? Jest już 10 zarejestrowanych kandydatów

Tylu zarejestrowała już Państwowa Komisja Wyborcza. Pozostali mają czas do piątku, do godziny 16.

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody lubelskiego już złożony: Janów Podlaski stara się o prawa miejskie.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Wcześniej była metoda mikrofiltracji, teraz będzie technologia UV do oczyszczania solanki. Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża ją jako pierwsza w Polsce.

Adam Kuś (w niebieskim stroju) rozpoczął sezon od świetnego występu

Zawodnicy Monogo Lubelskie Perła Polski błyszczeli w rywalizacji na czeskich szosach

W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano dwa wyścigi. W sobotę w okolicach Hlohovca rozegrano Trofeo Cinelli.

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 31-letniego kierowcy traktora. Dalszą jazdę maszyną uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia.

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat transportu publicznego. Można wypełnić ankietę i przyjść na konsultacje.

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie będzie spółką. Zdaniem władz miasta dotychczasowa formuła prawna się nie sprawdziła i wpędziła ZGL w problemy finansowe.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium