Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wiele lokali nie wytrzyma okresu stagnacji i zniknie z rynku. Zostaną szyldy i puste lokale. Klienci będą mieli o wiele chudsze portfele, więc wyjście do restauracji będzie dobrem luksusowym. W walce o klienta będzie bardzo ostra rywalizacja. Rozmowa z Maciejem Łobejko, dyrektorem hotelu Arche w Lublinie.
W przyszłym tygodniu rząd ma pracować nad założeniami trzeciej już "tarczy antykryzysowej", nie tylko dla firm, ale także samorządów lokalnych. - To nie jest pomoc, jakiej oczekujemy – tak prezydent Lublina ocenia proponowaną receptę na kryzys finansowy samorządów.
Dla powiatu puławskiego branża turystyczna i rozrywkowa stanowią istotną część gospodarki. Brak gości oznacza brak pieniędzy i niższe zatrudnienie. Właściciele hoteli i restauracji wyczekują zgody na odmrożenie swoich biznesów, które są w stanie dostosować do nowych obostrzeń.
Konkurs na stanowisko prezesa puławskiego koncernu chemicznego został zakończony. Spółką od dzisiaj kieruje były wiceprezes Grupy Azoty S.A. w Tarnowie Tomasz Hryniewicz. Do zarządu ZA, jako wiceprezes spółki wraca Jacek Janiszek, któremu będą towarzyszyć Anna Zarzycka-Rzepecka i Andrzej Skwarek.
Wczoraj rozpoczęły się przesłuchania kandydatów na prezesa Zakładów Azotowych „Puławy”. O tym, ile osób będzie liczył sobie nowy zarząd oraz kto stanie na jego czele - zdecyduje rada nadzorcza puławskiego koncernu chemicznego. Decyzja może zapaść już dzisiaj.
Już 13 mln zł dotyczą prośby przedsiębiorców o obniżenie, umorzenie lub rozłożenie na raty czynszów oraz innych należności wobec samorządu miasta i jego jednostek. Takie dane podał wczoraj prezydent Krzysztof Żuk. O takie wsparcie prosi nie tylko gastronomia i fryzjerzy, ale też wiele innych branż.
W czwartek na pytania Czytelników Dziennika Wschodniego odpowiadała Ewa Kurnicka – naczelnik Wydziału Rozliczeń Kont Płatników Składek w Oddziale ZUS w Lublinie. Temat: zmiany w tzw. tarczy antykryzysowej
Rozmowa z Grzegorzem Gruzą, doradcą zarządów, mentorem i trenerem biznesu, przedsiębiorcą z 15 letnim stażem w kilku różnych branżach.
Na naszych oczach umiera lotnisko – alarmuje senator Jacek Bury (KO), który zarzuca bezczynność samorządowi województwa i władzom centralnym. Urzędnicy twierdzą, że ustalają finansową pomoc dla portu.
Kilkaset sprzedanych biletów na seans filmowy, który nie ma daty ani informacji, co będzie na ekranie. Może lubelskie kino Bajka nie wie, jak przeżyje kryzys, ale wie, że ma wiernych widzów. – Napisz, że kierownik kina bardzo dziękuje – mówi Waldemar Niedźwiedź, który prowadzi Bajkę już niemal 30 lat.
Podczas dzisiejszych rozmów związkowcy zgodzili się na obniżkę wynagrodzenia o 20 proc. Rozpoczęły się też zwolnienia.
Małe firmy z branży usługowej stanęły w obliczu kryzysu. Przedsiębiorcy nie zarabiają, ale muszą płacić rachunki, rosną też ich zadłużenia kredytowe.
Prawo do zwolnienia ze składek będzie miało więcej przedsiębiorców. Więcej osób skorzysta również ze świadczeń postojowych. 18 kwietnia weszły w życie zmiany do tzw. tarczy antykryzysowej.
Z powodu koronawirusa straty notuje JMP Flowers, jeden z największych producentów kwiatów w naszej części Europy. Kierownictwo tej rodzinnej firmy ze Stężycy oczekuje rychłego odblokowania gospodarki. Zwolnienia pracowników na razie nie wchodzą w grę.
Nie chcemy przedwcześnie luzować pewnych zasad, ponieważ jesteśmy przekonani, że nasze szybkie działania doprowadziły do tego, że dzisiaj krzywa zachorowań w Polsce jest zupełnie innego kształtu niż w Hiszpanii, Włoszech czy Niemczech - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
W Kazimierzu Dolnym, Biłgoraju i Zamościu maseczkomaty działają od końca ubiegłego tygodnia. Takich automatów w województwie lubelskim jest coraz więcej. Pomagają nie tylko mieszkańcom, ale też wspierają lokalnych przedsiębiorców w czasie kryzysu.
Właściciele gospodarstw agroturystycznych w woj. lubelskim każdego dnia otrzymują telefony od gości, którzy rezygnują z zaplanowanych wcześniej wyjazdów. Nowych rezerwacji nie ma. Ci, którzy na rozpoczęcie działalności turystycznej wzięli kredyty, są załamani.
W czwartek (23 kwietnia) na pytania Czytelników Dziennika Wschodniego będzie odpowiadać Ewa Kurnicka – naczelnik Wydziału Rozliczeń Kont Płatników Składek w Oddziale ZUS w Lublinie.
Radni Białej Podlaskiej jednogłośnie poparli propozycje prezydenta pomocy przedsiębiorcom. Po raz pierwszy obrady przeprowadzono zdalnie.
Z Dariuszem Formelą, prezesem zarządu Black Red White, rozmawiamy o epidemii koronawirusa i jego wpływie na firmę
Z Dariuszem Korczyckim, z Centrum Garniturowego w Lublinie rozmawiamy o tym, jak to się stało że zamiast koszul i garnitury firma postawiła na produkcje maseczek
Procedury tak proste, jak tylko można. Krótkie oświadczenie i nie zalegasz z podatkiem od nieruchomości. Radni zadecydowali, że absolutnie wszyscy przedsiębiorcy, mogą raty zapłacić później
Nie możesz prowadzić działalności gospodarczej? Bardzo odczułeś skutki pandemii? Radni przegłosowali uchwały, które mają ułatwić życie zamojskim przedsiębiorcom w trudnych czasach. Są jednak warunki
Rząd nie wyklucza koszarowania górników i pracowników ciepłowni, gdy zagrożenie koronawirusem będzie mogło sparaliżować pracę przedsiębiorstw. Sprawdziliśmy, czy firmy w woj. lubelskim rozważają taki scenariusz.
Wychowawczyni ze szkolnej świetlicy w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie zapoczątkowała akcję, podczas której uczniowie namawiają „Wspieraj, kupując polskie produkty”. Odzew jest ogromny.