Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Problemy nie ominęły też branży sportowej. W listopadzie 2018 roku otwarte zostało Centrum Wspinaczkowe Kotłownia przy ul. Cisowej 11. To miejsce nie tylko dla profesjonalnych wspinaczy, ale również dla amatorów, którzy mogą ćwiczyć z trenerami w sekcjach sportowych.
Unia Polskich Przedsiębiorców prosi żeby w niedzielę, 29 marca we wszystkich oknach wywiesić flagi na znak wsparcia firm bankrutujących w związku z epidemią koronawirusa. Biznesmeni skrzykują się też na wtorek, by wziąć udział w wyjątkowej manifestacji w Warszawie
Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest gotowy do realizowania tzw. tarczy antykryzysowej. – Wnioski przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa w Polsce będą realizowane priorytetowo – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.
Norweska firma oskarża Polskę o konfiskatę płynu dezynfekującego. Ministerstwo Spraw Zagranicznych dementuje te zarzuty powołując się na rozporządzenie Ministra Zdrowia.
100 tys. butelek mineralnej wody Cisowianka trafi do ponad 50 placówek medycznych na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego. Bezpłatny zapas wody na dwa tygodnie otrzymają wybrane szpitale zakaźne, stacje pogotowia ratunkowego oraz jednostki Sanepidu.
Oburzenie prywatnych szkół wywołała piątkowa propozycja władz Lublina, by zmniejszyć o 25 proc. dotacje wypłacane im z miejskiej kasy. Ratusz chciał tak oszczędzić 2,5 mln zł miesięcznie. Po ostrym sprzeciwie przedsiębiorców zastępca prezydenta mówi nam, że dotacje zostaną przelane w pełnej wysokości.
Gabinet kosmetyczny "Miasto Piękna" istnieje w Białej Podlaskiej od grudnia ubiegłego roku. W związku z obostrzeniami rządu, jego właścicielka Ewa Serhej musiała go zamknąć.
Ponad połowa firm już dziś bardzo poważnie odczuwa skutki pandemii, a blisko 70 proc. planuje zmniejszyć zatrudnienie. Tylko połowa przedsiębiorców jest w stanie czekać na pomoc państwa nie dłużej niż 3 tygodnie – potem zaczną zwalniać. Nie wierzą przy tym, że pomoc w skali jakiej potrzebują, rzeczywiście nadejdzie.
Nie zamykajmy targowisk i bazarów! – zaapelował do samorządów minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Podobnego zdania jest Lubelska Izba Rolnicza, która wcześniej wystąpiła już z takim samym postulatem.
– Uwierzcie mi, z natury jestem osobą, która zawsze wierzy, że z każdej sytuacji jest wyjście i że zawsze ktoś nad nami czuwa. W swoich mediach społecznościowych nie wylewam żali, wręcz staram się szerzyć pozytywne podejście, dawać odbiorcom i klientkom (moje usługi są skierowane głównie do kobiet) nadzieję, pokazywać im ich piękno, którego czasem nie widzą – mówi Renata Dziewulska z Chełma, której firma zajmuje się fotografią i wizażem
Przedsiębiorcy prowadzący działalność w budynkach należących do samorządu województwa będą mogli ubiegać się o zwolnienie z czynszu. Z takim wnioskiem muszą jednak występować sami do dyrekcji poszczególnych jednostek. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie.
O ile lokale gastronomiczne jakoś funkcjonują, oferując jedzenie na dowóz, kawiarnie i bary mają o wiele większy problem w czasie epidemii koronawirusa. Karol Mansz jest właścicielem obu takich miejsc – kawiarni City Cafe Lublin oraz motocyklowo-rockowego Rider’s Pubu.
Jak pomóc małej gastronomii i jednocześnie nakarmić lekarzy i biały personel? Lubelski przedsiębiorca Robert Chmielewski proponuje, by kupować posiłki w lokalach, które oferują jedzenie na wynos. Na początek zapłacił za 60 pizz dla personelu szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Kolejnych 15 dorzuciła sama restauracja.
Rząd przyjął projekt tzw. tarczy antykryzysowej, której celem jest zmniejszenie negatywnego wpływu epidemii koronawirusa na polską gospodarkę - poinformowała w czwartek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Na palcach jednej ręki można było policzyć tych, którzy dzisiaj o siódmej rano przyszli na otwarcie pierwszego sklepu Galerii Chełm.
Rząd zaakceptował pakiet rozwiązań, który ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa. Ochrona zatrudnienia i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu projektów ustaw, które składają się na Tarczę Antykryzysową.
Uzdrowiska odwołały turnusy, opustoszały hotele, restauracje zamknięte. Wielu pracowników wysłano na urlopy. Cała branża turystyczna przeżywa trudny okres.
26 marca miała z wielką fetą otworzyć się w Chełmie pierwsza w mieście galeria handlowa. Ale nic z tego nie wyjdzie przez epidemię koronawirusa. Otwarcie będzie, ale po cichu.
Urzędnicy myślą o przedsiębiorcach, którzy zostali zmuszeni do ograniczenia zakresu prowadzonej działalności gospodarczej lub wręcz wstrzymania prowadzenia własnego biznesu.
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie apeluje do premiera o wsparcie polskich firm i ich pracowników w czasie epidemii. W poniedziałek o tym, jak będzie wyglądała tzw. Tarcza Antykryzysowa zdecyduje Rada Bezpieczeństwa Narodowego.
Sytuacja przedsiębiorców jest dramatyczna. Już po kilku dniach braku klientów właściciele małych i średnich przedsiębiorstw widzą, że jeśli kryzys związany z koronawirusem potrwa dłużej niż kilka tygodni, będą bankrutować.
Kilka dni temu pisaliśmy o firmach, które ze względu na to, że produkują żywność długoterminową (mąki, kasze, makarony), na brak pracy i zamówień obecnie nie narzekają. Wczoraj skontaktował się z nami Janex z Janowa Lubelskiego, jeden z bohaterów naszego tekstu.
Jesteśmy w krytycznej sytuacji. Jeżeli nie uda nam się zdobyć surowca do produkcji środków dezynfekcyjnych, za kilka dni będziemy musieli zamknąć zakład. Szpitale w całej Polsce zostaną bez zaopatrzenia – alarmuje Waldemar Ferschke, wiceprezes lubelskiej spółki Medisept.
Prostsze przesunięcie terminu płatności składek i przerwa w spłacie już zawartych układów ratalnych – to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku występowaniem w Polsce koronawirusa.
Polskie państwo otoczy tarczą antykryzysową polskie firmy - jest projekt, który wspomoże znajdujących się w trudnej sytuacji przedsiębiorców. Jego założenia przedstawili na dzisiejszej konferencji prasowej, po posiedzeniu Rady Gabinetowej, prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.