Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od poniedziałku 20 kwietnia otwarte zostaną parki i lasy. Więcej osób będzie mogło jednorazowo robić zakupy w sklepach. W kolejnych tygodniach łagodzone mają być następne zasady walki z koronawirusem
Rozmowa z Sławomirem Borysiewiczem, taksówkarzem MPT w Chełmie
Czasowe zwolnienie z podatku od nieruchomości dla mikroprzedsiębiorców, którzy ze względu na sytuację epidemiologiczną mają w firmie dużo niższy obrót. To jedna z dwóch propozycji Urzędu Miasta Świdnik dla firm działających w mieście. Druga dotyczy czasowych zwolnień z opłat czynszowych.
Na ponad 12 milionów złotych oszacowano wartość niesprzedanego piwa, które w wyniku epidemii pozostaje w zamkniętych miesiąc temu lokalach gastronomicznych i które w najbliższych tygodniach straci datę przydatności do spożycia. Straty odnotowuje też branża spirytusowa. Są już pomysły jak podnieść rynek w czasach epidemii.
Rozmowa z Marcinem Pirógiem, prezesem zarządu Biomed-Lublin.
– Zastój jest ogromny. Sprzedaż odzieży praktycznie stanęła– przyznaje Barbara Chwesiuk, prezes Bialconu, jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek modowych w regionie.
Do wczoraj (9.04) w województwie lubelskim do ZUS wpłynęło prawie 24,8 tys. wniosków o wsparcie z tzw. tarczy antykryzysowej.
Pracownicy hipermarketu E. Leclerc przy ul. Zana w Lublinie drżą o swoje bezpieczeństwo. Boją się, że w sklepie jest za dużo ludzi. Dyrekcja uspokaja, ale obawy rozumie.
Do instytucji i spółek podległych marszałkowi województwa wpływają wnioski o zwolnienie z czynszów od przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w nieruchomościach należących do samorządu województwa. Pierwsze decyzje już zapadły.
Kolejne centrum logistyczne ma powstać tuż przy granicy Lublina. Do jego budowy na skraju Świdnika przymierza się spółka Panattoni Development Company, która posiada już hale na lubelskim Felinie oraz szykuje następne w rejonie ul. Mełgiewskiej i Tyszowieckiej.
- Zaproponowałem premierowi, aby wszyscy przedsiębiorcy byli zwolnieni ze składek ZUS na 3 miesiące. Postulat spotkał się z akceptacją - ogłosił dzisiaj prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej. Głowa państwa zaproponowała również, aby tzw. tarcza antykryzysowa objęła wszystkich przedsiębiorców, którzy rozpoczęli działalność przed 1 marca.
Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik zapowiada pomoc lokalnemu biznesowi w oblicz kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa. Zaproponował rozwiązania oparte na trzech filarach.
Rozmowa z Katarzyną Polańską, współwłaścicielką gastronomicznej Grupy Lublin. To lubelska grupa gastronomiczna, w skład której wchodzą: Bombardino Aperitivo, Bombardino Botanik, Bombardino Trattoria, Papryka Kebab, Ostro klubokawiarnia, Ciao piekarnia&pizza oraz pracownia cukiernicza Pani z wypiekami.
Zarząd Zakładów Azotowych Puławy przedstawił wyniki finansowe spółki za 2019 rok. Wypracowany zysk netto w wysokości 283 mln zł to ponad trzy razy więcej, niż rok wcześniej.
– To nie uzupełnienie poprzedniej tarczy antykryzysowej, ale nowa tarcza finansowa – mówi premier Mateusz Morawiecki o nowych rządowych propozycjach wsparcia polskiej gospodarki, która traci na epidemii koronawirusa.
W Wielką Sobotę na stałe zamknięty zostanie hipermarket Tesco przy ul. Orkana, który działał przez blisko 16 lat. Otwarcie było zorganizowane z wielką pompą, a półki były pełne towarów. Dziś ostatnich klientów wita pompka z płynem odkażającym, wyprzedaże i pustoszejące regały. W przyszłości ma tu powstać Kaufland
Całość rozwiązań pakietu uzupełniającego do tarczy antykryzysowej wyniesie ponad 11 mld zł - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, który przedstawiał we wtorek szczegóły kolejnego rządowego projektu ustawy z "tarczy antykryzysowej".
Kryzys w branży meblarskiej. Biłgorajskie firmy planują poważne zwolnienia. Ale są też oferty, zwłaszcza, że z rynku pracy zniknęli obcokrajowcy.
– Jak mówił Darwin, przetrwają nie te gatunki, które są najsilniejsze tylko te, które najszybciej dostosują się do zmian – mówi szef firmy, która w czasie gdy inni zwalniają, ona pracowników zatrudnia.
Piotr Frończuk, właściciel firmy Piotrans z Wisznic, jest średnim przedsiębiorcą i jego rozwiązania "tarczy antykryzysowej", póki co, nie obejmują. – Musimy sami się o siebie zatroszczyć – przyznaje biznesmen.
Kontrola CBA przygląda się działaniom spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Agentów interesuje zwłaszcza kontrakt z firmą Astaldi, która miała przebudować tory pomiędzy Lublinem a Dęblinem.
W odpowiedzi na liczbę osób mogących robić jednocześnie zakupy coraz więcej sieci handlowych decyduje się na wydłużenie godzin pracy lub wprowadza nowe rozwiązania. Sprawdziliśmy, co się zmienia.
Możemy nie znaleźć naszej ulubionej restauracji, albo nie będziemy już mieli pieniędzy, by raz na jakiś czas zjeść coś „na mieście”. Być może stracimy pracę lub tylko część pensji, nie weźmiemy kredytu... Chociaż zbyt wcześnie jest jeszcze na twarde prognozy, bo to zaledwie początek zarazy, już dzisiaj mnożą się pytania o to, jak może wyglądać gospodarczy krajobraz Lublina po epidemii. Z kilkoma takimi pytaniami zwróciliśmy się do Mariusza Sagana, dyrektora Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości w Urzędzie Miasta.
Pracują, ale w inny niż dotychczas sposób. Z tego powodu dostają znacznie mniej pieniędzy niż dotychczas. Ich koszty jednak nie spadły. Właściciele niepublicznych żłobków, przedszkoli i szkół z niepokojem patrzą w przyszłość.
W piątek na pytania Czytelników Dziennika Wschodniego odpowiadała Ewa Kurnicka, naczelnik Wydziału Rozliczeń Kont Płatników Składek w Oddziale ZUS w Lublinie. Dyżur telefoniczny dotyczył „tarczy antykryzysowej”