Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Prawie 5 mln złotych - to wysokość kary, jaką na Zakłady Azotowe „Puławy” nałożył Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Kontrola wykazała, że firma w ubiegłym roku wypuściła do atmosfery zbyt wiele szkodliwych substancji. Zawiniły przestoje w działaniu kluczowej instalacji.
Nowe miejsca do spania mają powstać w kamienicy przy Chopina 14 (róg Solnej).
Lubelska Fundacja Rozwoju znalazła się wśród siedmiu instytucji nagrodzonych przez Bank Gospodarstwa Krajowego za „wkład w rozwój przedsiębiorczości w regionie Polski Wschodniej i skuteczną dystrybucję instrumentów zwrotnych ze środków unijnych i krajowych”.
Santander Bank Polska wprowadzi się do kompleksu Centrum Zana Office Park w Lublinie. Firma wynajęła tam blisko 5 tys. mkw. To rekordowa transakcja na lubelskim rynku nieruchomości biurowych.
Menu mięsne i wegetariańskie oparte między innymi na oryginalnych przepisach kuchni arabskiej, a na deser sztuka – obrazy i rzeźby lubelskich artystów, które można od razu kupić. Jimmy’s Art Grill, który od tygodnia działa na Jasnej to także historia długoletniej przyjaźni.
INBAP, firma która jest właścicielem centrum handlowego Rywal w Białej Podlaskiej, nabyła kolejną nieruchomość. To budynek po dawnym sądzie.
Duży kaflowy piec, charakterystyczne wnętrze i zapach kadzidełek, tańce do starych piosenek Maanamu, a nawet ten sam kolor ścian. Po 14 latach Cafe Lulu przeniosło się z Orlej na Jasną, do większego lokalu, ale klimat tego miejsca udało się odtworzyć w stu procentach. Nowością jest ogródek i kuchnia, dzięki której niedługo w Lulu będzie można coś zjeść. Ma być też więcej imprez.
Ponad miliard złotych przychodu oraz 168 milionów złotych zysku – to wyniki grupy kapitałowej Zakładów Azotowych "Puławy" osiągnięte w pierwszym kwartale roku. Dla porównania, w ubiegłym, zysk był niemal o połowę niższy. Pomogły m.in. niższe ceny surowców.
Rozmowa z Izą Gawrysiuk o prowadzeniu baru „Wegetarianin” z ul. Narutowicza
Międzynarodowy transport wagonów kolejowych, tramwajowych czy samolotów to dla tutejszej firmy codzienność. Ale przewóz długą na 47 metrów ciężarówką z naczepą wagonu Pendolino nie był zwyczajną operacją. Zwłaszcza, że wyprawa z Polski do Włoch trwała blisko miesiąc.
Spółka Cewar otworzyła nowy zakład w lubelskiej podstrefie ekonomicznej. To producent niezwykle precyzyjnych części dla przemysłu lotniczego i farmaceutycznego. W planach jest zwiększenie zatrudnienia.
Gigantyczny napis „Centrum handlowe” zawisł nad głównym wejściem do galerii Vivo! (dawne Tarasy Zamkowe). O literach dyskutują internauci. Zmianami oburzony jest architekt budynku oraz część klientów. Właściciel nieruchomości problemu nie widzi.
W sklepach Lublina i Lubartowa kupować można już warzywa i owoce sprzedawane pod marką „Rajski Ogród”. Wprowadzająca ją lubelska firma Bury w najbliższych dniach rozpocznie ekspansję na Polskę.
Nowe boisko do siatkówki plażowej, budowa pracowni logopedycznych, zarybianie rzeki, renowacja pomnika, spektakle dla dzieci, zawody sportowe – to część projektów, jakie w tym roku powstaną w powiecie puławskim dzięki wolontariuszom, pracownikom Zakładów Azotowych „Puławy”.
Społeczno-ekonomiczne skutki włączenia puławskich Zakładów Azotowych do Grupy Azoty były tematem wtorkowego spotkania Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Według samorządowców z powiatu puławskiego, nie są one pozytywne. Chodzi m.in. o spadające wpływy z podatków.
Zwiększą się możliwości przeładunku towarów na przygranicznej stacji Terespol. Wszystko dzięki nowej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych
Czy w Białej Podlaskiej wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej? Taką ewentualność sugeruje Krzysztof Trochimiuk, nowy prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Tymczasem prezydent miasta w swojej kampanii wyborczej obiecywał darmowe bilety dla uczniów.
Dobra wiadomość dla stanu finansów Zakładów Azotowych „Puławy”, gorsza dla akcjonariuszy. Według rekomendacji zarządu spółki, na wypłatę dywidendy przeznaczonych ma zostać ponad 33 mln zł, czyli ok. 27 procent zysku za ubiegły rok. Reszta ma podwyższyć kapitał zapasowy firmy.
– Dziś list intencyjny, a już za kilka miesięcy powstanie spółka która zmieni oblicze Chełma. To będą nie tylko nowe inwestycje, nie tylko terminal kolejowy i lepsza współpraca z sąsiadem – podkreślał w piątek podczas uroczystego podpisania listu intencyjnego z PKP S.A. prezydent Chełma Jakub Banaszek. – To będą przede wszystkim tak długo oczekiwane miejsca pracy i nowi przedsiębiorcy, którzy będą mogli w naszym mieście inwestować.
W piątek w Chełmie podpisany zostanie list intencyjny o współpracy między PKP S.A. a miastem Chełm.
Blisko dwa lata trwał projekt „Start do kobiecego biznesu”. Skończył się, ale tylko teoretycznie. Jego efekty nie tylko trwają, ale i prężnie się rozwijają
Elpes to kolejny inwestor w lubelskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Od otrzymania pozwolenia na użytkowanie zakładu wykonali już kilka milionów tubek. Reklamacji nie było.
Automatyk, betoniarz-zbrojarz, cieśla i dekarz – to na Lubelszczyźnie zawody deficytowe. Od września szkoły branżowe i technika, które kształcić będą pracowników tych branż, dostaną specjalne dofinansowanie. Czy znajdą się chętni do nauki?
W Teatrze Osterwy w Lublinie w poniedziałek odbyła się Gala Jubileuszowa Banku Pekao SA, którym w tym roku obchodzi 90. rocznicę powstania.
Spółka Medisept kupiła od miasta działkę na terenie strefy ekonomicznej na Felinie.