Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

15 kwietnia 2011 r.
11:05
Edytuj ten wpis

Małgorzata Sławińska-Gargol: Praca to moja pasja

0 0 A A
Decyzją Czytelników Dziennika Wschodniego Małgorzata Sławińska-Gargol zajęła I miejsce w plebiscycie
Decyzją Czytelników Dziennika Wschodniego Małgorzata Sławińska-Gargol zajęła I miejsce w plebiscycie

Przez dwa miesiące walczyły o tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2011. Wygrały, gdyż nasi Czytelnicy uznali je za najbardziej operatywne, wpływowe, skuteczne i interesujące.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Swoimi głosami zdecydowali, że właśnie te panie, spośród wszystkich 20 zgłoszonych kandydatek, warto pokazać jako wzór dla innych. W głosowaniu Czytelników zwyciężyły kobiety biznesu, zaś kapituła powołana przez redaktora naczelnego Dziennika Wschodniego nagrodziła panią, która odniosła wymierny sukces w tak niekomercyjnej dziedzinie, jaką jest kultura.

Zaczynała od niewielkiego lokalu i kilkuosobowej grupy pracowników. Dzisiaj jej Przedsiębiorstwo Dystrybucji Farmaceutycznej "Slawex” Sp. z o.o. obsługuje ok. 4 tysięcy aptek w całej Polsce. Małgorzata Sławińska-Gargol opowiada o swoich początkach w biznesie, zawodowej pasji i planach na przyszłość

– Pochodzę z rodziny rzemieślniczej, dorastałam w otoczeniu osób prowadzących działalność gospodarczą. Tata był właścicielem piekarni. Widziałam, jak ciężko pracuje, a jednocześnie jak wielką mu to sprawia radość. To od niego nauczyłam się, że w życiu można łączyć pracę z pasją, że praca może być przyjemnością, a nie jedynie koniecznością – podkreśla Małgorzata Sławińska-Gargol.

Wybrała wydział farmacji na Akademii Medycznej w Lublinie. – Ukończenie studiów zbiegło się ze zmianami ustrojowymi w naszym kraju, rodził się wolny rynek. Widziałam, jakie problemy z zaopatrzeniem miały wtedy apteki. To był impuls, żeby otworzyć hurtownię – wspomina. – Przez cały czas miałam ogromne wsparcie w swojej rodzinie. To rodzice i rodzeństwo sfinansowali moją działalność, służyli wiedzą i doświadczeniem.

Z Lublina na całą Polskę

Hurtownia ruszyła w grudniu 1990 r. Trudno w to teraz uwierzyć, ale pierwsza siedziba firmy przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie mieściła się w lokalu o powierzchni zaledwie 100 mkw. Pracowało w niej kilka osób. – Pamiętam dzień przed otwarciem. Z jednej strony było zdenerwowanie czy wszystko jest przygotowane, z drugiej pozytywne emocje i chęć działania – wspomina Małgorzata Sławińska-Gargol. – To nie były łatwe czasy, ale mam do nich ogromny sentyment. Pracowałam od rana do późnych godzin nocnych. Nie brakowało kryzysowych momentów, ale zawsze wierzyłam, że się uda. Z natury jestem optymistką.

Z dnia na dzień liczba klientów rosła. Hurtownia kilka razy zmieniała siedzibę, za każdym razem na większy lokal. – Po kilku latach przeprowadziliśmy się do budynku z nowoczesnym zapleczem biurowym i magazynowym. W międzyczasie otwieraliśmy kolejne oddziały – opowiada. – Teraz jesteśmy firmą ogólnopolską. Jednym z naszych najważniejszych osiągnięć jest w pełni zautomatyzowany magazyn, który uruchomiliśmy jako pierwsi w Polsce w 2006 r.

Dzisiaj firma współpracuje z ok. tysiącem osób w oddziałach w Białej Podlaskiej, Nowym Sączu, Warszawie, Katowicach i Sierosławiu k. Poznania oraz centrali w Lublinie. Z jej usług korzysta ok. 4 tys. aptek z całej Polski.

Dawniej i teraz

Kiedy Hurtownia Farmaceutyczna "Slawex” rozpoczynała swoją działalność, apteki miały ogromne problemy z zaopatrzeniem. Towar był reglamentowany, po leki trzeba było jeździć po całej Polsce. – Niejednokrotnie przed naszą hurtownią ustawiały się kolejki farmaceutów, którzy chcieli kupić trudno dostępne leki. Obecnie nie ma z tym problemów, ale pojawiły się inne trudności – tłumaczy Małgorzata Sławińska-Gargol.

– Szybko zmieniające się otoczenie, w tym zmiany przepisów prawnych wymagają poszukiwania coraz to nowych rozwiązań. Trzeba za tym wszystkim nadążać, a niejednokrotnie nawet wyprzedzać pojawiające się zmiany. Trudno powiedzieć, kiedy było trudniej. Na pewno teraz jest inaczej i firmy, które chcą się rozwijać, muszą to rozumieć.

Kobieta przedsiębiorcza i spółka

– Determinacja, pasja, no i, oczywiście, odpowiednie predyspozycje. To cechy dobrego przedsiębiorcy, bez względu na płeć. Nie zgadzam się z opinią, że kobietom jest trudniej w biznesie. To przede wszystkim kwestia osobowości, ale nie tylko – ocenia. – Osoby przedsiębiorczej nie byłoby bez przedsiębiorczego zespołu, jego talentu i chęci dalszego rozwoju. Podobnie jest ze mną. Od samego początku jestem jedynym właścicielem hurtowni, ale mam świadomość, że rozwój firmy to nie tylko moja zasługa. To dzięki mojemu zespołowi osiągnęłam sukces i mogę realizować kolejne cele.

Nie tylko dystrybucja

Firma nie ogranicza się tylko do zaopatrzenia. Pomaga też w uzyskaniu porad z różnych dziedzin funkcjonowania apteki: informatycznych, marketingowych, prawnych, finansowych. – Kilka lat temu rozpoczęliśmy prowadzenie Programu "Zyskaj Zdrowie”.

To nasz autorski projekt o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym. W jego ramach przygotowujemy m.in. materiały informacyjne o preparatach dostępnych na rynku, przeprowadzamy bezpłatne konsultacje ze specjalistami, wykonujemy bezpłatne badania diagnostyczne – tłumaczy.

– Pacjenci oczekują konsultacji, porady, wsparcia, dlatego apteki należące do Programu "Zyskaj Zdrowie” wspieramy kadrą wykwalifikowanych dermokonsulatanów i dietetyków. Udostępniliśmy też specjalny ambulans diagnostyczny. W najbliższej przyszłości zamierzamy to rozwijać – dodaje.

W planach jest także otwarcie kolejnego oddziału. – Pod uwagę bierzemy miasta na północnym zachodzie Polski – zdradza.

Na wakacjach, ale pod telefonem

W wolnym czasie najchętniej podróżuje, jeździ na rowerze, nartach, uprawia nordic walking. – Preferuję aktywny wypoczynek. Ale nawet na wakacjach jestem w stałym kontakcie z firmą, trudno jest mi się od niej oderwać. Pewnie to wynika z poczucia obowiązku i charakteru. Lubię mieć wszystko pod kontrolą – uśmiecha się.

Pozostałe informacje

Siedziba rejonu w Radzyniu

Czy powtórzy się historia sprzed dekady? Pracownicy rejonu PGE zaniepokojeni

Czy historia z 2012 roku się powtórzy i PGE Dystrybucja zamknie placówkę w Radzyniu Podlaskim? Takie obawy mają pracownicy, którzy zwrócili się o pomoc do posłanki Małgorzaty Gromadzkiej (PO).

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM
koncert
29 listopada 2024, 18:00

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM

Projekt Volodia zrodził się z fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”. Pieśni Wysockiego będzie można wysłuchać w piątkowy wieczór w Domu Kultury LSM.

W tym momencie nie ma możliwości zdobycia dofinansowania na budowę mieszkań komunalnych, więc miasto przekażę działkę Towarzystwu Budownictwa Społecznego, które ma szanse uzyskać preferencyjny kredyt i postawić blok z 48 mieszkaniami społecznymi

Rada jest na tak. TBS dostaje działkę i gotowy projekt

Nie mieszkania komunalne, jak pierwotnie zakładano, ale społeczne, należące do TBS powstaną najprawdopodobniej przy ul. Sikorskiego. Rada Miasta Zamość dała w poniedziałek zgodę na to, by miejskiej spółce przekazać działkę oraz przygotowaną wcześniej pełną dokumentację.

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree
koncert
29 listopada 2024, 19:31

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree

Zenek Kupatasa na każdym koncercie idzie ostro w pogo. Już w piątek wystąpi w Kultowej Klubokawiarni. Piątkowy wieczór zapowiada się nad wyraz energetycznie ponieważ publiczność Kultowej Klubokawiarni rozrusza lubelski zespół Dr Gree.

Zdjęcie z II Forum Kultury Studenckiej
MAGAZYN

Od buntu po nowoczesność. Jak zmieniała się kultura studencka?

Rozkwit kultury studenckiej przypada na ok. 50 lat temu. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i nie chodzi tylko o młodzież, ale również o rozwiązania systemowe.

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Chlorowanie wodociągu czerpiącego wodę z ujęcia w Gołębiu w gminie Puławy przyniosło skutek. Ilość groźnych dla zdrowia bakterii spadła do bezpiecznego poziomu. Sanepid warunkowo pozwolił na korzystanie z wody. Ale przed spożyciem warto ją przegotować.

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji
Nasza interwencja
galeria

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji

Wracamy do tematu pękających ścian i ugięć stropu w bloku przy ul. Wędrownej w Lublinie. Mieszkaniec bezskutecznie próbuje wyegzekwować od dewelopera naprawę, a Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego miasta Lublin zapowiada kontrolę.

Łydka Grubasa: Strasznie mocno stoimy za nurtem polskiego rocka. | (Nie)Wyparzona Gęba
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Łydka Grubasa: Strasznie mocno stoimy za nurtem polskiego rocka. | (Nie)Wyparzona Gęba

Gośćmi programu (Nie)Wyparzona Gęba byli członkowie zespołu Łydka Grubasa: Bartosz „Hipis” Krusznicki, Artur „Carlos” Wszeborowski oraz Dominik „Długi” Skwarczyński. Zapytaliśmy ich o początki zespołu, o to czy sądzili że Rapapara stanie się hitem, o współpracę z Kwiatem Jabłoni oraz o ciekawostki backstagowe.

Kadrowe roszady w więzieniu. Nowy dyrektor ma nowego zastępcę
Zamość
galeria

Kadrowe roszady w więzieniu. Nowy dyrektor ma nowego zastępcę

Już nie major Piotr Grabczak, ale kpt. Robert Ząbek jest zastępcą dyrektora Zakładu Karnego w Zamościu. To kolejna kadrowa zmiana w służbie więziennej, jaka zaszła w ostatnim czasie. A wszystko to po ucieczce groźnego przestępcy.

Grudniowy Jarmark Świąteczny w Zamościu ma już 10-letnią tradycję. Podczas wydarzenia odbywają się występy artystyczne, ale również handel. W minionych latach na straganach można było kupować najróżniejsze przedmioty, również rękodzieło

Świąteczny jarmark już wkrótce. Więcej rękodzieła, mniej „chińszczyzny”

Nie tylko handlowcy, których stać na opłatę za stoisko, ale być może również lokalni artyści i rękodzielnicy będą mieli dla siebie miejsce na grudniowym Jarmarku Świątecznym w Zamościu. Prezydent rozważa udostępnienie dla tej grupy specjalnego namiotu.

Pociąg, który miał dotrzeć do Lublina został dość poważnie uszkodzony

Ciężarówka wjechała pod pociąg do Lublina. Jest kilka osób rannych

Siedem osób zostało rannych w wypadku, jaki dzisiaj wczesnym popołudniem wydarzył się niedaleko Sochaczewa. Pod pociąg, który miał dotrzeć do Lublina, wjechała ciężarówka.

Dzień Kariery na Lubelskiej Akademii WSEI - praca, praktyki i możliwości
galeria

Dzień Kariery na Lubelskiej Akademii WSEI - praca, praktyki i możliwości

Jak znaleźć pracę, praktyki lub zmienić ścieżkę zawodową? Z pomocą przyszło 40 wystawców, a w tym lubelskie firmy i instytucje.

Chełm przepięknie rozbłysnął na święta
DUŻO ZDJĘĆ
galeria

Chełm przepięknie rozbłysnął na święta

Ulice, place i skwery rozświetlone przyciągającymi wzrok iluminacjami. A wśród nich spacerujący z zaciekawieniem ludzie. W Chełmie magia świąt rozbłysła już miesiąc przed Bożym Narodzeniem, a miasto ponownie chce się włączyć w walkę o miano najpiękniej rozświetlonego w kraju.

Pasażer się skarży: Na dworcu w Lublinie nie ma gdzie usiąść

Pasażer się skarży: Na dworcu w Lublinie nie ma gdzie usiąść

Na dworcu metropolitalnym w Lublinie nie ma gdzie usiąść w oczekiwaniu na autobus – zwrócił uwagę jeden z naszych Czytelników. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przekonuje, że "obiekt zapewnia miejsca oczekiwania w wielu lokalizacjach, oferując dogodne warunki dla wszystkich grup".

Zadzwonili po policję dla żartu. Na serio zostaną ukarani

Zadzwonili po policję dla żartu. Na serio zostaną ukarani

Mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego wezwali policję, bo im się nudziło. Teraz naprawdę zapłacą za swój czyn.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium