Pod projektem uchwały w sprawie budżetu obywatelskiego podpisało się ponad tysiąc mieszkańców. Tymczasem kilka dni temu na spotkanie z miejskimi urzędnikami w tej sprawie stawiło się ich zaledwie kilku. Jak na ironię spodziewając się znacznie większej frekwencji magistrat zarezerwował największą w mieście sportową halę.
Spotkanie miało mieć charakter informacyjny. Urzędnicy byli gotowi przekazać mieszkańcom, kto i na jakich zasadach może taki wniosek złożyć. Końcowy termin składania wniosków to 29 sierpnia. Uprawnieni do tego są ci mieszkańcy, którzy ukończyli 16 rok życia. Ich projekty powinny dotyczyć okręgu wyborczego, w którym są zameldowani.
Każdy z czterech chełmskich okręgów w ramach budżetu obywatelskiego ma do wydania na inwestycje pół miliona złotych. Wszystkie wnioski będą komisyjnie weryfikowane. Po zatwierdzeniu przez prezydent miasta zostaną zaprezentowane mieszkańcom poszczególnych okręgów. Ci drogą głosowania wskażą te, które ich zdaniem zasługują, aby zapisać je w budżecie.
- Wszystkim zainteresowanym złożeniem takich wniosków służymy merytoryczną pomocą - zapewnia Joanna Bielecka, przewodnicząca Komitetu Obywatelskiego "Nasz Chełm”, który zainicjował procedury związane z wprowadzeniem w mieście budżetu obywatelskiego.