Chełmska podstrefa ekonomiczna przyciąga inwestorów. Od kilku miesięcy działa już w niej fabryka opakowań dla przemysłu spożywczego. Kolejny zakład jest już w budowie, a niedługo ruszą budowy następnych.
Uruchomiona już fabryka funkcjonuje przy ul. Hutniczej. Kolejna wznoszona jest przy ul. Chemicznej. Tamtejszy inwestor postawił na produkcje biokomponentów i już rekrutuje kilkudziesięcioosobową załogę. Nowozatrudnieni do pracy mają stanąć prawdopodobnie już jesienią.
- To nie koniec - mówi Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta Chełma. - Niedługo ma ruszyć budowa trzeciego zakładu. Będzie to centrum logistyczne. W jego skład wchodzić mają przede wszystkim hale magazynowe o powierzchni kilku tys. mkw, place manewrowe i składowe oraz pomieszczenia biurowe.
Niezależnie od tego, cały czas podejmowane są działania związane z promocją Chełma jako miasta atrakcyjnego gospodarczo. Jeszcze w tym roku zapadną decyzje o lokalizacji w Chełmie kolejnych zakładów produkcyjnych. Miasto prowadzi zaawansowane rozmowy z poważnymi inwestorami.
Wśród nich są przedsiębiorcy z Lubelszczyzny, kraju i zagranicy. O stopniu ich zainteresowania ulokowaniem swoich interesów właśnie w Chełmie niech świadczy chociażby to, że po wstępnych wizytach i prezentacjach terenów zwracają się o dodatkowe informacje dotyczące między innymi przyłączyenergetycznych, czy gazowych bądź miejskich planów związanych z rozbudową miejscowej sieci dróg.
Pierwotnie chełmska podstrefa obejmował 6 ha gruntu przy ul. Hutniczej. W związku z dużym zainteresowaniem inwestorów miastu udało się wygospodarować dodatkowe tereny. W efekcie obecnie w skład podstrefy wchodzą także działki przy ul. Wschodniej, Ceramicznej oraz prywatna parcela przy ul. Chemicznej. Decyzję w tej sprawie musiało wydać kierownictwo Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Mielec, do której należy podstrefa w Chełmie.