Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Z naszych wyliczeń wynika, że to siódma edycja interwencji artystycznej nieformalnej grupy Otulanie włóczką. Tym razem autorki mikołajowych czapeczek w rozmiarze XXS pobiły rekord: na lubelskich ulicach wyeksponowały 464 sztuki.
ROZMOWA z Beatą Wilanowską, najmłodszą córką Arseniusza Flaka, która dwa lata temu przekazała Archiwum Państwowemu w Lublinie zbiór dokumentów swojego ojca. Utworzono z niego zespół archiwalny Akta rodziny Flak
Wyjątkowe muzyczne widowisko odwołujące się do korzeni kultury Słowian będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (plac Teatralny 1). Spektakl "Preludium Słowiańskie" zostanie zaprezentowany 10 grudnia o godz. 19.
Dziś św. Mikołaj należy do najbardziej znanych świętych, otaczają go czcią zarówno wierni kościoła wschodniego, jak i zachodniego - rozmowa z dr hab. Mariolą Tymochowicz, prof. Uczelni z Katedry Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Filologicznym UMCS.
Już we wtorek o godz. 16 włączona ma być całość świątecznej iluminacji centrum Lublina. W ten sposób rozpocznie się coroczny Festiwal Bożego Narodzenia.
Prace z różnych dziedzin sztuki współczesnej będzie można podziwiać w Centrum Spotkania Kultur w ramach 26. Międzynarodowego Wschodniego Salonu Sztuki. Otwarcie ekspozycji nastąpi 9 grudnia o godz. 18.
W niedzielę, 11 grudnia o godz. 11 w galerii na piętrze ratusza z Głuska Muzeum Wsi Lubelskiej (sektor Miasteczko) zostanie otwarta wystawa zbiorów bożonarodzeniowych "Wszystko się zmieniło jak nigdy nie było (...)".
W najbliższym tygodniu Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zaprosi na prezentację projektów tegorocznych stypendystów Bogdanki. W programie m.in. spektakle, wystawy i koncerty.
Od rana we wtorek (6 grudnia) będzie już otwarte lodowisko na Rynku Wielkim w Zamościu. Na popołudnie zaplanowano tam mikołajkową imprezę. I w tym czasie ślizgawka będzie za darmo.
Najważniejszy jest spokój. Panika jest najgorszym, co może się zdarzyć. Trzeba myśleć o tym, czy by nie refować żagli, bo podmuch wiatru może być za silny. Refowanie żagli to – przekładając na instytucję – takie dostosowanie planów finansowych, żeby przetrwać, żeby bilans zamknąć dodatnio, ale też zrealizować dobre i ważne dla widzów przedstawienia. W innej sytuacji, kiedy wieje korzystny wiatr, trzeba żagle rozwinąć, żeby zwiększyć prędkość. A zatem spokój i dobra nawigacja są najważniejsze – Rozmowa z Krzysztofem Rzączyńskim, dyrektorem Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Kilkaset osób przeszło w corocznym Orszaku Świętego Mikołaja. To już dziewiąta edycja tego wydarzenia.
W Chatce Żaka odbył się „Inny Wymiar”. To okazja do poznania gier – nie tylko planszowych.
Jeden dzień i trzy symfoniczne, wzbogacone pokazami multimedialnymi koncerty – tak będzie w piątek (9 grudnia) w Zamojskim Domu Kultury za sprawą Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.
W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się kolejny koncert w ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego "Adventus". Wystąpi międzynarodowy zespół Canaan Group.
Zespół archiwalny numer 2538 Archiwum Państwowego w Lublinie to akta rodzin Barszczewskich, Danielskich herbu Daniel i de Mezerów herbu Moździerz oraz rodzin z nimi skoligaconymi, między innymi Bajkowskich, Tarnowskich herbu Sas, Żurakowskich i Teleżyńskich. Tą wyjątkową spuściznę rodzinną przekazał Zygmunt Barszczewski
Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na czterodniowe warsztaty tworzenia muzyki do spektakli. Ale to nie jedyna oferta aktywnego spędzenia czasu i nauki w Centrum Kultury w Lublinie. Skorzystają tancerze ale także osoby, które po prostu chcą poćwiczyć
DARCZYŃCY ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W LUBLINIE są ludźmi wyjątkowymi, bo decydują się przekazać nam wszystkim pamiątki po swoich przodkach. Dzieląc się historią własnych rodzin pozwalają nam lepiej poznać historię regionu i Polski
Do „Ogrodów” Bazylego Albiczuka za złotówkę. Muzeum Południowego Podlasia chce w ten sposób przyciągnąć zwiedzających.
Już ponad 35 lat działa Krasnobrodzka Orkiestra Dęta. Jubileusz muzycy uczczą koncertem.
Z tej okazji w lubelskim Archiwum planowane jest spotkanie z Darczyńcami.
W ramach trasy koncertowej po 14 miastach Polski do Lublina zawita Michał Sołtan. Artysta będzie promował swój najnowszy singiel w Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13) 4 grudnia o godz. 20.
Będzie okazja by zobaczyć pracę osób kochających teatr, które zostały wyłonione w ramach projektu Przestrzenie Sztuki realizowanego w Centrum Kultury w Lublinie. Twórcy gratisowo pokazują powstające spektakle zapraszając na otwarte próby.
Galeria Labirynt w Lublinie (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na grudniowe zajęcia edukacyjne dla dzieci. Warsztaty będą odbywać się w soboty o godz. 13.
Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie (Centrum Spotkania Kultur) prezentuje repertuar na przełom 2022 i 2023 roku. W najbliższych dniach widzowie zobaczą "Arabelę".
W piątek 2 grudnia o godz. 18 w holu głównym VIVO! Lublin odbędzie się spotkanie z Piotrem Chłystkiem, dziennikarzem "Przeglądu sportowego" i autorem książki "Sport to nie wszystko", którą będzie promował w trakcie wydarzenia.