Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

CGK-hp

Dzisiaj
20:02

Jazzowy listopad w Klubie Muzycznym CSK

Autor: Zdjęcie autora MG
0 A A
7 listopada 2024 19:00
(fot. materiał organizatora)

Nad wyraz atrakcyjnie zapowiada się listopad w Klubie Muzycznym CSK. Najpierw (7 listopada) wystąpi Maciej Tubis w zjawiskowym repertuarze Krzysztofa Komedy. Dwa tygodnie później crème de la crème, czyli Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin Trio w programie „Songs from yesterday”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komeda reflections
Maciej Tubis swój unikalny styl wypracował prowadząc Tubis Trio, z którym nagrał cztery świetnie przyjęte przez krytykę i publiczność albumy. Po pracy z zespołem zdecydował się na solowy projekt, będący próbą zmierzenia się z repertuarem Krzysztofa Komedy. Na albumie „Komeda: Reflections” Tubis odcisnął indywidualne piętno na kompozycjach legendarnego kompozytora. Artysta nie boi się eksperymentować. Brzmienie fortepianu akustycznego zostało poszerzone
o preparacje oraz syntetyzator analogowy. Dotychczasowe inspiracje pianisty np. minimalizmem zostały poszerzone o wpływy muzyki elektronicznej, jak też filmowej.
– „Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat powstało tak wiele różnych płyt z muzyką Komedy, że zwyczajnie bałem się, żeby nie stworzyć czegoś, co zostanie uznane za wtórne. Chodziło też o samą trudność wynikającą z solowej gry na fortepianie. Dużo łatwiej zagrać w zespole, nawet w duecie, niż zaprezentować się z programem solowym. Dlatego sięgnąłem po syntezatory i nie bałem się pracy produkcyjnej, czyli np. nagrywania wielu ścieżek fortepianu” – mówi pianista.
Na płycie znalazło się miejsce dla legendarnej „Kołysanki Rosemary” w zaskakującej interpretacji. Ten, jak i kilka innych utworów („Nim wstanie dzień”, „Le Départ” ) zostały poszerzone o dodatkowe instrumentarium. Całości nie brakuje oczywiście fortepianu solo („Moja ballada”, „Po katastrofie”) i swingujących motywów („Dwaj ludzie z szafą”).
Początek o godzinie 19:00. Bilety do nabycia na stronie CSK.

Mieczysław Szczęśniak i Krzysztof Herdzin
Obaj panowie stworzyli wyjątkowy projekt z serii „Great American Songbook”. Pierwszy z nich (Mieczysław Szczęśniak) zaśpiewał doskonale – jak zawsze – natomiast Krzysztof Herdzin wszystko stylowo zaaranżował. Trzeba przyznać, że obaj muzycy zawiesili sobie poprzeczkę bardzo wysoko ponieważ zdecydowali się na utwory z repertuaru największych. W programie koncertu znajdą się covery ulubionych piosenek obu artystów autorstwa: The Beatles, Rolling Stones, Billa Withersa, Davida Bowie'go, Erica Claptona, Stevie'go Wondera i Burta Bacharacha. Obu artystom będzie towarzyszyła najlepsza obecnie sekcja rytmiczna w Polsce, a więc: Robert Kubiszyn (kontrabas) i Cezary Konrad (perkusja).
- „Zrealizowaliśmy ten projekt nie po to, żeby zrobić coś lepiej, ale żeby przefiltrować te legendarne dla nas piosenki przez naszą wrażliwość. „Songs From Yesterday” to spojrzenie na to, co dla nas było i jest ważne, inspirujące. Sięgnęliśmy po numery, które są kamieniami milowymi muzyki, ale bardzo ważne były też historie, które opowiadają”– objaśnia Krzysztof Herdzin.
Mieczysław Szcześniak nagrał osiem solowych płyt, na festiwalu w Sopocie zdobył nagrodę Bursztynowego Słowika, odebrał aż trzy Fryderyki. Fani pokochali jego talent, niepowtarzalną barwę głosu i niespotykany wśród polskich solistów feeling. Krzysztof Herdzin jako jeden z nielicznych artystów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej oraz pop. Jest pianistą, aranżerem, dyrygentem, profesorem sztuk muzycznych. W różnych muzycznych rolach pojawił się na ponad dwustu płytach, z czego 19 pokryło się złotem a 5 platyną. Jest autorem nagrodzonej Oscarem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland", a także laureatem Fryderyka w kategorii jazzowy kompozytor/aranżer roku.
Koncertowi będzie towarzyszyła niezwykła wystawa fotograficzna pt. „Twarze Jazzpressu” prezentująca najwybitniejszych polskich jazzmanów oraz artystów młodszego pokolenia. Na zdjęciach zobaczymy m.in. Ewę Bem, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Wojciecha Karolaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Adama Makowicza, Tomasza Stańko i Michała Urbaniaka. Początek koncertu o godzinie 19:00. Bilety do nabycia na stronie CSK.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Jaka będzie przyszłość Ogrodu Saskiego?

Jaka będzie przyszłość Ogrodu Saskiego?

Powstał w 1837 roku. Przetrwał dwie wojny i wiele kaprysów pogody. W 2013 roku zyskał drugie życie po wielkiej rewitalizacji. Mowa o Ogrodzie Saskim w Lublinie, który jako centralny park w mieście jest dla mieszkańców zarówno powodem do dumy, jak i zatroskania. Jaka będzie jego przyszłość? Co może się tam zmienić w ciągu najbliższych miesięcy i lat? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym tekście.

Jazzowy listopad w Klubie Muzycznym CSK
koncert
7 listopada 2024, 19:00
film

Jazzowy listopad w Klubie Muzycznym CSK

Nad wyraz atrakcyjnie zapowiada się listopad w Klubie Muzycznym CSK. Najpierw (7 listopada) wystąpi Maciej Tubis w zjawiskowym repertuarze Krzysztofa Komedy. Dwa tygodnie później crème de la crème, czyli Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin Trio w programie „Songs from yesterday”.

Spotkanie pełne pytań i anegdot- tak wyglądało spotkanie autorskie z Grzegorzem Dziedzicem.
galeria

„Kryminał, bo chciałbym, aby ktoś to jednak przeczytał”, czyli o spotkaniu autorskim z Grzegorzem Dziedzicem

Już od pierwszych chwil spotkania Grzegorz Dziedzic, autor polonijnych kryminałów, z lekkością i humorem opowiadał o swojej najnowszej książce, co ujawniło jego szczerość i autentyczność w relacji z czytelnikami. „Marzyłbym, aby dostać taki pozew”- żartował, nawiązując do tematu fabuły.

Według wiceprezydenta Lublina płacenie za tego typu usługi to „światowy trend”

Chcesz skorzystać z toalety na dworcu metropolitarnym? Trzeba będzie zapłacić

Płatna, czy darmowa? Oto jest pytanie, które wywołało niemałą dyskusję podczas ostatniej sesji rady miasta. W tle debaty problem z bezdomnymi i „światowe trendy”.

„Światło w ciemności" - pamięć o Żydach i bohaterach wojennego Lublina
ZDJĘCIA
galeria

„Światło w ciemności" - pamięć o Żydach i bohaterach wojennego Lublina

W Lublinie trwa konferencja upamiętniająca Polaków, którzy podczas II wojny światowej ratowali swoich żydowskich sąsiadów. Spotkanie przedstawicieli z Polski i Izraela pozwala na budowanie dobrych relacji i wspólnego dążenia do pokoju i zrozumienia.

Gwiazda światowego black-metalu, zespół Marduk w Lublinie
koncert
1 listopada 2024, 18:30
film

Gwiazda światowego black-metalu, zespół Marduk w Lublinie

Marduk, to gigant sceny black metalowej i koncertowa ekstraklasa, który od ponad trzech dekad jest synonimem black metalu definiowanego poprzez brutalność i intensywność. W jakiej są formie? Czy rzeczywiście nie biorą jeńców? Przekonamy się już niebawem, bo 1 listopada w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt.

Medisept zinastalował na Felinie wielki mieszalnik

Medisept zinastalował na Felinie wielki mieszalnik

Medisept ruszył z kolejnym etapem inwestycji na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Felinie. Do Lublina dotarł właśnie nowoczesny, potężny mieszalnik o pojemności 30 tysięcy litrów, służący do produkcji płynów oraz żeli do dezynfekcji i mydeł.

Upojny weekend na drodze? Mieli ponad 3 promile i wsiedli za kółko

Upojny weekend na drodze? Mieli ponad 3 promile i wsiedli za kółko

To była prawdziwa plaga pijanych kierowców. Na szczęście szybko zareagowali policjanci, ale też inni uczestnicy ruchu drogowego.

Rafał Zwolak tłumaczył, że jako radny był przeciwny podwyżkom, bo uważał, że jego poprzednik niewłaściwie wydawał pieniądze. Teraz jest zdania, że podatki powinny być wyższe
Zamość

Od stycznia drożej. Radni podnieśli podatki. Kto głosował za?

Średnio o 11 procent wzrosną w przyszłym roku podatki od nieruchomości w Zamościu. Tak zdecydowali radni na poniedziałkowej sesji. Głosowanie, w którym nie byli jednomyślni, poprzedziła dyskusja. I okazało się, że rok temu na brak podwyżek miały wpływ m.in... wybory.

Sądził, że ucieczka pozwoli mu uniknąć kary, jednak nic bardziej mylnego. Zrobione mu zdjęcie pokrzyżowało jego plany.

Zrobiła mu zdjęcie, gdy próbował uciec przed odpowiedzialnością

41-letnia mieszkanka Świdnika zasługuje na złoty medal za zatrzymanie kierowcy opla, podejrzewając go o nietrzeźwość. Mężczyzna próbował uciec, jednak zdjęcia wykonane przez córkę kobiety pokrzyżowały mu plany.

Po wygranej z Polonią Bytom Adrian Paluchowski i jego koledzy zmierzą się teraz z pierwszoligowym Ruchem Chorzów

Święto piłki nożnej w Świdniku. Avia gra w Pucharze Polski z Ruchem Chorzów

Avia Świdnik to ostatni przedstawiciel województwa lubelskiego w Pucharze Polski. Żółto-niebiescy we wtorek zmierzą się z Ruchem Chorzów w ramach 1/16 finału tych rozgrywek. Spotkanie rozpocznie się już o godz. 12, a transmisję zapowiada TVP Sport. Takiego meczu dawno przy ul. Sportowej nie było.

Miasto szykuje się na Wszystkich Świętych. Sprawdź jak dojedziesz na cmentarz
ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU/ DODATKOWA KOMUNIKACJA

Miasto szykuje się na Wszystkich Świętych. Sprawdź jak dojedziesz na cmentarz

Zbliża się Wszystkich Świętych. W okolicach lubelskich cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Jak co roku, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zapowiada także uruchomienie dodatkowych linii komunikacji miejskiej.

Zaginęła 13-letnia mieszkanka Sławinka. Rodzina apeluje o pomoc

Zaginęła 13-letnia mieszkanka Sławinka. Rodzina apeluje o pomoc

Nastolatka wyszła z domu i nie wróciła. Może być w towarzystwie starszego mężczyzny.

Mieszkańcy gminy Rybczewice będą korzystać z nowej drogi, dzięki wsparciu powiatu świdnickiego.

Ponad milion na załatanie dziur w powiatowej drodze

Władze powiatu świdnickiego podpisały umowę z wykonawcą na modernizację odcinka drogi w gminie Rybczewice. Roboty mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Jak zapewniają władze gminy w mediach społecznościowych - To ogromny krok w kierunku rozwoju infrastruktury rekreacyjno-turystycznej, z korzyścią zarówno dla mieszkańców, jak i środowiska. Miłośnicy kąpieli nadal jednak nie skorzystają.

Multimedialne centrum przyrodniczo-edukacyjne powstanie pod Lublinem

W Jastkowie rusza inwestycja z myślą o mieszkańcach, turystach, ale też środowisku naturalnym. Chodzi o tereny wokół nowego zalewu.

Kalendarz
październik 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna