Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

26 listopada 2018 r.
14:23

28. Mikołajki Folkowe w Lublinie. Gwiazdą festiwalu Pekko Käppi & K:H:H:L!

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A
30 listopada 2018 10:00
(fot. materiały promocyjne)

Co Gdzie Kiedy. Jeden z kluczowych festiwali muzycznych na kulturalnej mapie Lublina powraca. Organizowane przez Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego, Chatkę Żaka i CSK Mikołajki Folkowe w tym roku odbędą się już po raz 28. Możemy liczyć na ciekawe koncerty, wystawy i warsztaty, które odbędą się w przestrzeniach Chatki Żaka (ul. Radziszewskiego 16) i Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) w dniach 30 listopada - 2 grudnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mikołajki Folkowe to jeden z największych festiwali muzyki folkowej w Polsce. Tradycja imprezy sięga 1991 roku. Wydarzenie poświęcone jest różnym aspektom kultury tradycyjnej, sposobom jej zachowania we współczesnym świecie oraz możliwościom inspiracji folklorem w rozmaitych dziedzinach sztuki i ludzkiej aktywności.

Tegoroczna edycja Festiwalu rozpocznie się 30 listopada o godz. 10 w Chatce Żaka, konferencją naukową "Przed ołtarzem pól - święci w kulturze ludowej". Uczestnicy postarają się przedstawić osadzenie opowieści o świętych w ludowej konceptosferze i recepcję kościelnych żywotów w sferze chłopskiego przekazu ustnego.

Jednym z ważnych punktów programu będzie konkurs muzyczny "Scena Otwarta" dla debiutujących artystów inspirujących się folklorem. Przegląd zorganizowany zostanie w piątek o godz. 15 w CSK. Wieczorem o godz. 20.30 w tym samym miejscu odbędzie się koncert gdańskiego zespołu wokalnego Laboratorium Pieśni.

W sobotę o godz. 18 na scenie CSK zaprezentują się gospodarze - Orkiestra św. Mikołaja oraz zaproszeni goście z wyjątkowym koncertem "Spotkania Kultur". Wystąpi m.in. Yamma Ensemble z Izraela, prezentujący tradycyjną muzykę hebrajską i muzykę żydowskiej diaspory oraz Otava Yo - rosyjska gwiazda, w której repertuarze znajdą się przede wszystkim utwory z pogranicza rosyjskiego etno i folk w nowych interpretacjach z bardzo skocznym bitem.

Finał Festiwalu będzie miał miejsce 2 grudnia o godz. 18 w Chatce Żaka. Będzie to koncert fińskiej grupy Pekko Käppi & K:H:H:L (Kości Martwych Szalonych Koni). Pekka Käppi  to kompozytor-wizjoner, wokalista i wirtuoz liry jouhikko, a towarzyszą mu muzycy grający na równie dziwnych instrumentach – gitarach zbudowanych z pudełek po cygarach.

Tradycyjnie nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Jedną z nich będzie barwny Jarmark Cudów, który zorganizowany zostanie 1 grudnia w CSK. Podczas Festiwalu w Chatce Żaka będzie można podziwiać ciekawą wystawę fotograficzną "Teatr w obiektywie".

Wśród warsztatów znajdą się zajęcia poświęcone tańcom gruzińskim oraz wykonywaniu zabawek choinkowych. W programie znajdują się też warsztaty muzyczne dla dzieci i dorosłych oraz zajęcia wokalne.

Bilety na Festiwal można kupować online oraz w siedzibie Chatki Żaka i Centrum Spotkania Kultur. Wstęp na warsztaty i dodatkowe wydarzenia jest bezpłatny (na warsztaty obowiązują zapisy), biletowane są natomiast koncerty. Karnet na wszystkie wydarzenia kosztuje 70 zł.

Program Festiwalu:

Piątek, 30 listopada:
- godz. 10 - konferencja naukowa (Chatka Żaka)
- godz. 14 - wernisaż wystawy "Tradycja w obiektywie" (Chatka Żaka)
- godz. 15 - Scena Otwarta (Centrum Spotkania Kultur)
- godz. 20.30 - Laboratorium Pieśni (Centrum Spotkania Kultur)

Sobota, 1 grudnia:
- godz. 10 - warsztaty pieśniarskie (Centrum Spotkania Kultur)
- godz. 12 - Jarmark Cudów (Centrum Spotkania Kultur)
- godz. 14 - warsztaty muzyki żydowskiej (Centrum Spotkania Kultur)
- godz. 16 - Festiwalowe żywe książki (Centrum Spotkania Kultur)
- godz. 18 - koncert "Spotkania Kultur" (Centrum Spotkania Kultur)

Niedziela, 2 grudnia:
- godz. 11 - warsztaty zabawek (Chatka Żaka)
- godz. 13 - warsztaty muzyczne (Chatka Żaka)
- godz. 18 - koncert Pekko Käppi & K:H:H:L (Chatka Żaka)

Pozostałe informacje

Mężczyzna wykorzystał zaufanie kobiety, z którą kiedyś tworzył związek i ją dość regularnie okradał

A to telefon, a to pieniądze. 40-latek okradł swoją partnerkę

Byli parą, a kiedy się rozstali, 40-latek okradł byłą partnerkę. Odpowie za to. Grozi mu więzienia.

Dodatkowe kursy autobusów po meczu Motoru Lublin
Lublin

Dodatkowe kursy autobusów po meczu Motoru Lublin

To już tradycja. Po ostatnim gwizdku sobotniego meczu Motoru Lublin ze Śląskiem Wrocław spod Areny Lublin ruszą dodatkowe autobusy.

43-latkowi z gminy Mełgiew grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności

Zadziorny złodziej recydywista. Groził ochroniarzowi, rzucił się na policjantów

Przyjechał do Lublina i narozrabiał. Teraz 43-latkowi z gminy Mełgiew grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Terra Innominata w Ratuszu. Wernisaż z udziałem autora
4 października 2024, 17:00
galeria

Terra Innominata w Ratuszu. Wernisaż z udziałem autora

Marcin Kuran, autor zdjęć składających się na wystawę „Terra Innominata” weźmie udział w jej wernisażu, który w piątek, 4 października odbędzie się w Galerii Fotografii Ratusz. Do udziału zaprasza Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne.

Tak wyglądała szafa w pokoju mieszkańca gminy Tyszowce

Suszarnia w pokoju 25-latka. Marihuana zamiast ubrań na wieszakach

Nawet 10 więzienia grozi 25-latkowi z gminy Tyszowce. Policja znalazła u niego sporo nielegalnego towaru, m.in. marihuanę i susz tytoniowy.

Trzy osoby ranne w wypadku. 18-letni sprawca nie miał prawa jazdy

Trzy osoby ranne w wypadku. 18-letni sprawca nie miał prawa jazdy

Troje młodych ludzi trafiło do szpitala po wypadku, który spowodował 18-latek. Młody człowiek siadł za kierownicą, mimo że nie ma prawa jazdy.

Kochamy kuchnię włoską. A za co? Za smaki
DZIENNIK ZE SMAKIEM
film

Kochamy kuchnię włoską. A za co? Za smaki

Wszyscy kochają kuchnię włoską. Pizza, makarony, desery... Żeby spróbować prawdziwej kuchni włoskiej nie trzeba wcale jechać do słonecznej Italii.

Ale cyrk!
foto
galeria

Ale cyrk!

W waszym ulubionym Helium Club odbył się niezły cyrk. Na parkiecie pełna paleta barw, najróżniejszych strojów, sztuczek cyrkowych, pokazów i energicznej muzyki. To była totalnie pokręcona noc. Zobaczcie, jak się bawi Lublin.

Wypadek na krajowej 17. Dwie osoby ranne. Policja kieruje na objazdy
galeria

Wypadek na krajowej 17. Dwie osoby ranne. Policja kieruje na objazdy

Zablokowany jest przejazd krajową drogą nr 17 między Zamościem a Tomaszowem Lubelskim. Doszło tam do wypadku.

Nowi w mundurze. Po ślubowaniu i szkoleniu zaczną strzec granicy

Nowi w mundurze. Po ślubowaniu i szkoleniu zaczną strzec granicy

Kobiety i mężczyźni, w sumie 63 osoby zasiliły formalnie szeregi Nadbużańskiego oddziału Straży Granicznej. W piątek złożyli ślubowanie, teraz czeka ich szkolenie, później już prawdziwa służba. Ta formacja wciąż rekrutuje. Można się zgłaszać.

Gorączka sobotniej nocy w Pszczole
foto
galeria

Gorączka sobotniej nocy w Pszczole

"Gorączka sobotniej nocy" w Pięknej Pszczole to jedna z popularniejszych cyklicznych imprez. Jak zwykle było gorąco, z klasą i odważnie. Muzyczne wrażenia zapewnił Dj Witkowski. Tak się bawi Lublin!

Grzeją już ponad pół wielu. Jubileuszowa gala LPEC
ZDJĘCIA
galeria

Grzeją już ponad pół wielu. Jubileuszowa gala LPEC

Minęło 60 lat od momentu powstania Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jubileuszowa gala odbyła się w piątek. Były wspomnienia, gratulacje, życzenia, a także odznaczenia i dyplomy.

Przynajmniej do końca roku UM w Zamościu będzie pracował bez radny prawnego

Ratusz bez radcy prawnego. Żaden z 12 się nie nadawał

Wybrana jakiś czas temu radczyni prawna zrezygnowała po miesiącu pracy. Próby poszukiwania kolejnej osoby na to stanowisko w zamojskim magistracie spełzły na niczym. I to mimo że chętnych było naprawdę bardzo wielu.

Dary dla szpitala dziecięcego. Skorzystają mali pacjenci ortopedii
galeria

Dary dla szpitala dziecięcego. Skorzystają mali pacjenci ortopedii

Łóżko z wagą, ulepszony wózek inwalidzki czy szafki przyłóżkowe i pościel. Dary o wartości ponad 40 tys. złotych trafiły Na Oddział Ortopedii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Marta Sikora ma poczucie, że przedłuża coś, co stworzył jej dziadek i coś, co było „trzecim dzieckiem” jej taty Ma poczucie, że przedłuża coś, co stworzył jej dziadek i coś, co było „trzecim dzieckiem” jej taty
ZŁOTA SETKA

Moda w świecie wędlin, czyli szyk u Sikory. A zaczęło się od dziadka

Nie ma w Zamościu starszej masarni niż ta założona w 1937 roku przez Bolesława Sikorę, zarządzana później z sukcesami przez jego syna Zygmunta, a teraz wnuczkę Martę i jej męża Piotra. Obecna prezes od najmłodszych lat poznawała rodzinny biznes, ale zanim przejęła go po ojcu Zygmuncie spełniała się... w świecie sztuki i mody.

Kalendarz
wrzesień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna