Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Fundacja Heuresis zaprasza na warsztaty flash fiction, które odbędą się w ramach projektu "Scena Poetycka" 5 listopada o godz. 11 w Domu Słów (ul. Królewska 17). Uczestnicy dowiedzą się, jak pisać bardzo krótkie opowiadania.
W czwartek, 10 listopada o godz. 18 w Domu Kultury Ruta (ul. Różana 8) odbędzie się spotkanie autorskie z Zygmuntem Markiem Miszczakiem.
Już po raz 15 zostaną wręczone Żurawie. To specjalne nagrody dla młodych twórców i animatorów kultury.
"Nikogo to nie obchodzi" to tytuł nowego programu komediowego Bartka Walosa, który już 8 listopada o godz. 19 wystąpi w Kultowej Klubokawiarni (ul. Herbowa 2a).
Światło symbolizuje ciągłość życia, a więc jest elementem świata doczesnego, przedłużonego o to, co dzieje się po śmierci. Dzięki temu, że zapalamy znicze na grobach naszych bliskich, mentalnie łączymy się z nimi – mówi dr hab. Katarzyna Smyk, prof. UMCS, p.o. Kierownika Katedry Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Filologicznym UMCS.
Fundacja Banina, która zrealizowała spektakl "Dworzec - rezygnacja" opowiadający o problemach uchodźców, zaprasza do Chatki Żaka (ul. Radziszewskiego 16) na spotkanie pod tytułem: "Co sztuka ma dziś do powiedzenia?". Wydarzenie odbędzie się 3 listopada o 18.30.
Mieszkańcy Puław będą mieli okazję zobaczyć 8 nowych prac młodych choreografów tańca klasycznego. Zbliża się wieczór etiud tanecznych.
W czwartek, 3 listopada o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się wernisaż wystawy prac graficznych Michała Kawalca "Twarzą w twarz - rodzaj męski w grafice".
Szereg nieprawidłowości zarzuca dyrekcji Muzeum Zamoyskich w Kozłówce Urząd Marszałkowski. Szefowa inwestycji nie zgadza się z wnioskami z przeprowadzonej kontroli. Jej powodem było przerwanie dużej muzealnej inwestycji, spowodowane sporem z wykonawcą.
Tylko w tę sobotę, między godz. 10 a 15 w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego (ul. Pereca 14) czynna będzie Żywa Biblioteka. Do odwiedzenia jej czytelników zaprasza Stowarzyszenie Lokalnie i Globalnie. Warto, bo rzadko zdarza się, by książkami byli... ludzie.
Pracownia Takie Rzeczy zaprasza na warsztaty pt. "Botaniczny kolaż', które odbędą się już 29 października o godz. 11 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12).
Premiera książki Łukasza Barysa, Turniej Krótkiej Prozy i dobra zabawa. W najbliższą sobotę o godz. 18 w Bałaganie (ul. Grodzka 5a) druga część Sceny Poetyckiej - nowej inicjatywy Fundacji Heuresis.
Zarząd powiatu puławskiego przyznał 37 nagród w dziedzinie kultury. W piątek w hali Zespołu Szkół Technicznych otrzymały je m.in. koła gospodyń, chóry, twórcy ludowi, młodzi wokaliści, pasjonaci fotografii, bibliotekarki i nauczyciele. Na zakończenie widzowie obejrzeli koncert polskich piosenek z dawnych lat.
Nikola z Chełma i Marcel z Lublina to główni laureaci tegorocznej edycji Jesiennego Konkursu Poezji Śpiewanej „Na Strunach Poezji”. Imprezę po raz dwunasty zorganizowała lubelska szkoła.
Do końca listopada w Muzeum UMCS (ul. Radziszewskiego 11) będzie można podziwiać wystawę pn. "Ceremoniał akademicki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej". Wernisaż ekspozycji nastąpi 24 października o godz. 13.
W dniach 27-28 października w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie można przenieść się do barwnych lat 70. Nadchodzi druga edycja Retrospekcji.
49 tys. zł odszkodowania domaga się od Centrum Kultury jego były pracownik Szymon Pietrasiewicz, który pozwał instytucję do sądu. Zarzuca jej, że prawdziwym powodem jego zwolnienia z pracy była jego aktywność społeczna
To wspólna inicjatywa Hrubieszowskiej Rady Kobiet i Marty Majewskiej, burmistrz tego miasta. W najbliższą sobotę organizują wspólnie cykl wydarzeń pod hasłem "Weekend świadomości". Adresatkami są kobiety. A to dlatego, że październik to miesiąc profilaktyki raka piersi.
Mowa o książce z okresu międzywojnia. Zdaniem organizatorów - najpiękniejszej jaka w tym czasie ukazała się w Lublinie. Promocja reprintu już 21 października o godz. 17 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3).
20 października o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Marcina Marona - "Ulica jednokierunkowa".
Utalentowana lublinianka zaprezentuje swoje prace w ramach wystawy w Galerii Po 111 Schodach MDK nr 2 w Lublinie (ul. Bernardyńska 14a). Ewelina Orłowska, bo o niej mowa, przedstawi dyplom obroniony z wyróżnieniem na ASP w Łodzi. Wernisaż wystawy "Zuihitsu - za pędzlem, czyli strumień świadomości w estetyce Zen" zaplanowano na 21 października o godz. 18.
20 października o godz. 17 odbędzie się wernisaż wystawy "Mini Print Cantabria" inaugurującej Uniwersyteckiej Galerii Sztuki UMCS przy ul. Głębokiej 43.
Ojciec Tytusa, Romka i A’Tomka od teraz patrzy na Łuków. Na ścianie jednego z bloków powstał wielki portret Henryka Jerzego Chmielewskiego.
Zanim na świąteczne zakupy ruszą klienci, potrzebni są wystawcy. Trwa nabór kreatywnych: twórców, projektantów, rzemieślników, artystów. Organizatorzy Sprawunków – Targów Wyjątkowych Rzeczy czekają na zgłoszenia
Muzeum Badań Polarnych do końca marca przyszłego roku opuści mury dworku przy ul. Czartoryskich w Puławach. O tym, jaką funkcję będzie pełnić ten budynek, zdecydują władze Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Warszawie.