Nie podobają Ci się książki, które napisano o naszym mieście? Kręcisz nosem na przewodniki, nie możesz patrzeć na albumy? No, to masz okazję, żeby napisać własną. „Książka do pisania. Lublin” właśnie pojawia się na rynku.
Na promowaną jutro publikację składają się fragmenty poezji i prozy poświęconej Lublinowi twórców z różnych epok. Wśród autorów są między innymi: Kochanowski, Singer, Miłosz, Kamieńska, Panas, Prus, Bałaban, Stachura, Herling-Grudziński. Są tam także puste strony przeznaczone dla czytelnika-użytkownika. W sumie ponad 200.
– Każdy z nas codziennie dopisuje do miasta swoją historię. Każdy nowy budynek, każdy plac, ulica czy park są jak kolejne strony w księdze miasta. Miasto jest książką do pisania. Lublin jest księgą, która czeka na swoich kronikarzy – sugerują wydawcy jedno z przeznaczeń wydawnictwa. „Książka do pisania. Lublin” w takim samym stopniu może się stać osobistym notesem, pamiętnikiem z wędrówek po mieście, pamiątką z Lublina co estetycznym prezentem. Zwłaszcza, że jest ilustrowana zdjęciami Edwarda Hartwiga, które pokazują przedwojenne i powojenne miasto. Już na okładce dostajemy Zaułek Hartwigów z 1954 roku.
Promocja publikacji Wydawnictwa Austeria (przygotowanej z Miastem Lublin i Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN”) będzie 12 września o godz. 17.00 w Bramie Grodzkiej (ul. Grodzka 21). W spotkaniu, które poprowadzi Joanna Zętar wezmą udział: Ewa Hartwig-Fijałkowska i Jarosław Cymerman.
Jeśli komuś „Książka do pisania. Lublin” wyda się znajoma, ma rację. Jest jedną z serii książek-notesów Wydawnictwa Austeria poświęconych miastom i ludziom. Lublin jest w towarzystwie Krakowa, Budapesztu, Jerozolimy i Kazimierza Dolnego.
Lubelska edycja będzie do kupienia w czasie promocji a później w Bramie Grodzkiej. Cena 34 zł.