O tym, że bohaterowie prozy Singera (jak choćby najbardziej znany Jasza Mazur) wędrowali z miasteczka do miasteczka wiedzą wszyscy czytelnicy. Teraz czytelnicy będą wędrować od miasteczka do miasteczka, jak literaccy bohaterowie. Lublin na tym też skorzysta. Będzie nowy pomnik!
Część działań festiwalowych to wynik kilkumiesięcznych przygotowań licealistów z Tyszowiec, Szczebrzeszyna, Józefowa i Biłgoraja. Młodzi ludzie wraz ze znanymi artystami stworzyła indywidualny program artystyczny czerpiący z tradycji, kultury i historii własnej miejscowości. Będą warsztaty muzyczne, koncerty, warsztaty sztuki opowiadania, spektakle teatralne, warsztaty teatralne, spektakle teatru lalkowego, warsztaty plastyczne, gry miejskie, tradycyjne gry i zabawy czy tworzenie graffiti.
Kulminację festiwalu zaplanowano na niedzielę 24 lipca. O godz. 18 na Rynku Starego Miasta będziemy mogli zobaczyć efekt pracy w czasie wędrownego festiwalu. Będzie korowód, pokaz cyrkowy, spektakl. W ramach niedzielnego podsumowania imprezy w Lublinie pojawi się nowy pomnik. Pomnik pisarza I.B. Singera. Będzie stał jeden dzień.
Organizatorem festiwalu jest lubelski Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”. Tu już pojutrze na dwa dni spotkają się uczestnicy całego projektu. Bo cały festiwal zaczyna się warsztatami przy ul. Grodzkiej. (AGDY)
PROGRAM
* Tyszowce: 12–14 lipca
* Szczebrzeszyn: 15–17 lipca
* Józefów Biłgorajski: 18–20 lipca
* Biłgoraj: 21–23 lipca
* Lublin: 24 lipca