Lubelskie Multikino (Galeria Olimp) zaprasza na pierwszy noworoczny nocny maraton filmowy. W piątek, 13 stycznia o godz. 22 rozpocznie się Noc Kina Polskiego, podczas której będzie można zobaczyć najlepsze polskie produkcje minionego roku.
Rok 2016 obfitował w polskim kinie w znakomite produkcje, z których większość miała okazję rywalizować ze sobą podczas ostatniego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Najlepsze z nich będzie można zobaczyć podczas zbliżającego się ENEMEF-u w Multikinie.
– Każdy z nich wyróżnia się intrygującą i autentyczną fabułą, urzeka rewelacyjną grą aktorską, a przy tym stwarza niesamowity klimat i wzbudza ogromne emocje – zachęcają organizatorzy.
W repertuarze m.in. "Powidoki" - ostatni film w dorobku Andrzeja Wajdy, rewelacyjna "Ostatnia Rodzina" opowiadająca o życiu Beksińskich oraz wstrząsający "Wołyń" Wojtka Smarzowskiego.
Ceny biletów: od 25 do 34 zł za całą noc w kinie. Przewidywany koniec maratonu ok. godz. 7 rano.
PROGRAM:
Powidoki
Ostatni film wybitnego Andrzeja Wajdy, polski kandydat do Oscara 2016 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Akcja filmu rozgrywa się w Łodzi w okresie stalinizmu. Główny bohater to Władysław Strzemiński (Bogusław Linda) - malarz, profesor i wykładowca, pionier polskiej awangardy. Nauczył się malować dopiero po amputacji ręki i nogi i w ciągu kilku lat zdobył popularność na całym świecie.
Wołyń
Historia rozgrywa się w małej wiosce, którą zamieszkują Ukraińcy, Polacy i Żydzi, obejmuje okres od wiosny 1939 do lata 1945 roku. Ukazana jest z perspektywy głównej bohaterki - młodej dziewczyny Zosi Głowackiej, która jest zakochana w ukraińskim chłopcu, ale ojciec wydaje ją za mąż za bogatego, dużo starszego wdowca z dwójką dzieci Macieja Skibę. Życie wsi zmienia się diametralnie wraz z wybuchem II WŚ.
Ostatnia Rodzina
Film przedstawia okres życia rodziny Beksińskich zaczynający się w momencie wyprowadzki Tomka do własnego mieszkania. Ponieważ nowe lokum znajduje się na tym samym osiedlu, chłopak pozostaje w bliskim kontakcie z rodzicami. Jego nadwrażliwość i próby samobójcze są źródłem niepokoju Zofii i Zdzisława, którzy muszą zawalczyć o syna oraz o porządek własnego życia.
Jestem mordercą
Akcja filmu rozgrywa się w latach 70-tych na Śląsku. W regionie grasuje seryjny morderca kobiet zwany Wampirem. Milicja bezskutecznie poszukuje sprawcy, gdy ofiarą pada siostrzenica Edwarda Gierka, sprawa nabiera najwyższej rangi. Na szefa grupy dochodzeniowej zostaje mianowany młody i niedoświadczony porucznik Janusz Jasiński. Jest to dla niego wielka szansa na awans, aby ją wykorzystać sięga nawet po wówczas mało znaną nowinkę technologiczną - komputer.