Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Galeria Piwnica w Puławach (Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Sieroszewskiego 4) zaprasza na wystawę fotografii Michała Landowskiego "Ginące Zawody". Otwarcie ekspozycji nastąpi 30 września o godz. 17.
Od 25 września w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) będzie można podziwiać wystawę Klubu Twórców Ludowych "Artystyczna Twórczość Wsi". Ekspozycja będzie czynna do 18 października.
W podróż do starożytnego Egiptu zabierze swoich gości Muzeum Narodowe w Lublinie. Mumii nie będzie, ale i bez nich zwiedzający mają się poczuć, jak archeolodzy odkrywający życie sprzed kilku tysięcy lat.
Mieszcząca się w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) Galeria Biała zaprasza na wernisaż wystawy prac Piotra Józefowicza pt. "The Show Must Go On / Przedstawienie musi trwać". Otwarcie ekspozycji nastąpi 23 września o godz. 18.
Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 7) zapraszają na wystawę pt. "Słownik ukrainizmów", którą będzie można oglądać od 22 września do 22 października.
Miejscowość Dorohucza w gminie Trawniki po raz drugi stanie się domem Festiwalu Landart'u i Sztuki Ludowej "Etno Młyn". W najbliższą sobotę, 24 września, zaprezentowane zostaną tam wyjątkowe prace artystyczne, których obszarem działania będzie naturalne środowisko.
Od 1 października do 6 listopada w Archipelagu Roztocze - Parku Żywiołów w Budach (gm. Krynice) czynna będzie wystawa zdjęć, które powstały podczas tegorocznego pleneru fotograficznego "Roztocze 2022".
Wystawę zbiorową pt. "Вголос/Na głos/Out Loud" będzie można podziwiać w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) od 23 września. Wernisaż zaplanowano na godz. 19.
24 września o godz. 19 w Brain Damage Gallery (Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1) zostanie zorganizowany wernisaż wystawy sitodruków współczesnych polskich artystów.
Prace fotograficzne Alberta Sodgarda będzie można podziwiać od 16 września w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Wernisaż 15 września o godz. 20.
Od 16 września w lubelskim skansenie (al. Warszawska 96) będzie można podziwiać wystawę Moniki Trypuz "Atencja/Rocznik Wsi". Wernisaż odbędzie się o godz. 16 w ratuszu z Głuska (sektor Miasteczko).
Galeria Sztuki Wirydarz zaprasza na wernisaż wystawy Józefa Panfila pt. "Porta". Wydarzenie odbędzie się 16 września o godz. 18.
To już ostatnie dni wystawy "Może się nie udać" w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5). W finałowy weekend ekspozycji organizatorzy przygotują sporo dodatkowych atrakcji. Start już w piątek o godz. 17.
"Barwy świata przyrody" to tytuł nowej wystawy, którą od 12 września będzie można podziwiać w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a). Wernisaż zaplanowano na godz. 18.
Filia nr 39 MBP (ul. Głuska 138) zaprasza na wernisaż wystawy prac graficznych Michała Smolaka pt. "Moje Iluminacje". Otwarcie ekspozycji 6 września o godz. 12.
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zakończyło duży projekt konserwatorskich remontów. Jako ostatni renowacji doczekał się Spichlerz Ulanowskich przy Puławskiej, gdzie na zwiedzających czekają trzy nowe, interesujące wystawy.
3 września o godz. 14 w Dzwonnicy Kultury w Kazimierzu Dolnym (ul. Zamkowa 2) nastąpi otwarcie wystawy prac Stanisława Chmielewskiego "Profesor Wraca".
W piątek, 2 września o godz. 17 w Galerii "Przy Bramie" Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie nastąpi otwarcie wystawy Hanny Gralak "W poszukiwaniu malarskiej przestrzeni, emocji i koloru".
"Uwięzione powierzchnie" to tytuł wystawy prac Krzysztofa Franaszka, którą będzie można podziwiać w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" (ul. Wojska Polskiego 4) od 26 sierpnia.
W Kazimierzu Dolnym trwa cykl wydarzeń muzyczno-kulturalnych realizowanych w przestrzeni wzgórza zamkowego - Kazimierskie Wzgórze Sztuki. Kolejne atrakcje w najbliższą sobotę.
W czwartek, 18 sierpnia o godz. 17.30 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Zofii Skiby "Lublin od podwórka".
Ponad 80 tys. osób odwiedziło w ostatnich miesiącach Muzeum Narodowe w Lublinie w jednym tylko celu – żeby zobaczyć prace wybitnej polskiej malarki Tamary Łempickiej. Goście docierali na miejsce nawet z zagranicy.
W czwartek, 18 sierpnia o godz. 18, w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy Bogusława Lustyka "Exodus. Stygmaty czasu".
Prace fotograficzne Tadeusza Rolke można w sierpniu podziwiać w Domu Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym. To pierwsza ekspozycja, w przygotowanie której zaangażowali się zwiedzający muzeum.
Prace zmarłego przed dwoma laty Waldemara Wojczakowskiego będzie można podziwiać od piątku w Nałęczowskim Ośrodku Kultury (ul. Lipowa 6). Wernisaż wystawy "Ze szkicownika artysty" zaplanowano na godz. 17.