Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Uniwersytecka Galeria Sztuki UMCS (ul. Głęboka 43, Instytut Pedagogiki UMCS) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Wojciecha Ledera - "Body of Work". Wydarzenie zaplanowano na 16 grudnia o godz. 18.
W piątek, 9 grudnia o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) otwarcie wystawy Bolodymyra Topiy'ego "Nowa Jerozolima, Nowy Babilon".
Bioteka (filia MBP, al. Racławickie 22) zaprasza na spotkanie z poezją i fotografiami Ewy i Ireneusza Pilipczuków. Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia o godz. 18.
ROZMOWA z Beatą Wilanowską, najmłodszą córką Arseniusza Flaka, która dwa lata temu przekazała Archiwum Państwowemu w Lublinie zbiór dokumentów swojego ojca. Utworzono z niego zespół archiwalny Akta rodziny Flak
Prace z różnych dziedzin sztuki współczesnej będzie można podziwiać w Centrum Spotkania Kultur w ramach 26. Międzynarodowego Wschodniego Salonu Sztuki. Otwarcie ekspozycji nastąpi 9 grudnia o godz. 18.
W niedzielę, 11 grudnia o godz. 11 w galerii na piętrze ratusza z Głuska Muzeum Wsi Lubelskiej (sektor Miasteczko) zostanie otwarta wystawa zbiorów bożonarodzeniowych "Wszystko się zmieniło jak nigdy nie było (...)".
W najbliższym tygodniu Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zaprosi na prezentację projektów tegorocznych stypendystów Bogdanki. W programie m.in. spektakle, wystawy i koncerty.
Zespół archiwalny numer 2538 Archiwum Państwowego w Lublinie to akta rodzin Barszczewskich, Danielskich herbu Daniel i de Mezerów herbu Moździerz oraz rodzin z nimi skoligaconymi, między innymi Bajkowskich, Tarnowskich herbu Sas, Żurakowskich i Teleżyńskich. Tą wyjątkową spuściznę rodzinną przekazał Zygmunt Barszczewski
DARCZYŃCY ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W LUBLINIE są ludźmi wyjątkowymi, bo decydują się przekazać nam wszystkim pamiątki po swoich przodkach. Dzieląc się historią własnych rodzin pozwalają nam lepiej poznać historię regionu i Polski
Od 3 grudnia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego będzie można podziwiać wyjątkowe prace litewskiego artysty Stasysa Eidrigeviciusa. Wernisaż i spotkanie z autorem zaplanowano na sobotę o godz. 16 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).
2 grudnia o godz. 19 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) nastąpi otwarcie wystawy Oleksandra Halishchuka "Tęsknię za Ukrainą".
Fotografie przyrodnicze Tomka Kiecany będzie można podziwiać w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a). Otwarcie wystawy nastąpi 1 grudnia o godz. 18.
Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.
Od 1 grudnia do końca stycznia w Zamojskim Domu Kultury oglądać będzie można wystawę zatytułowaną „Plenery”. Składają się na nią prace członków Zamojskiej Grupy Fotograficznej – Grupy Twórczej.
W grudniu w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 7) będzie można podziwiać wystawę autystycznego artysty - Igora Bryzka. Wystawa "Spotkania z Naturą" prezentowana będzie w ramach cyklu "Sztuka wrażliwości".
Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła (Kamionka, ul. Szkolna 1) zaprasza na wernisaż wystawy "Domownicy" Marka Czeżyka. Otwarcie ekspozycji nastąpi 26 listopada o godz. 12.
Do 25 stycznia w holu zamojskiego ratusza oglądać będzie można wystawę zatytułowaną „Krzemień pasiasty – sandomierski kamień optymizmu”.
W środku kompletna pustka, na zewnątrz falująca na wietrze folia. Konceptualna praca młodego artysty z Białorusi nie spodobała się miejskim urzędnikom tak bardzo, że więcej artystycznych ekspozycji w tubach na Placu Litewskim nie będzie.
W piątek, 25 listopada, w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) nastąpi otwarcie dwóch nowych ekspozycji związanych z realiami wojny w Ukrainie: "Powtarzajcie za mną" i "Śniły mi się bestie". Wernisaż o godz. 19.
Pan Twardowski, Sabała, gęś z szują na sprężynce, tradycyjne polskie stroje i tańce - to elementy wystawy Zofii Stryjeńskiej, którą w grudniu będzie można podziwiać w Galerii Gardzienice w Lublinie (ul. Grodzka 5a). Ekspozycja zachwyci nie tylko najmłodszych. Wernisaż 1 grudnia o godz. 18.
80 lat temu rozpoczęła się zbrodnicza Akcja "Reinhardt", której celem było wymordowanie Żydów zamieszkałych na terenie Generalnego Gubernatorstwa. Wstrząsające fotografie ukazujące losy lubelskich Żydów będzie można wkrótce zobaczyć w Galerii NN Bramy Grodzkiej (ul. Grodzka 34). Wernisaż wystawy nastąpi 18 listopada o godz. 18.
W Lublinie był sztab akcji „Reinhardt”. Do dziś są miejsca, które pamiętają realizację planu wymordowania Żydów na okupowanych przez hitlerowców terenach Polski. Od piątku można oglądać wystawę „Akcja Reinhardt. Fotografie”. Wstęp wolny
"Czas i pętla" to tytuł wystawy Magdaleny Ciemierkiewicz, którą będzie można podziwiać w Galerii Białej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) od 18 listopada. Wernisaż zaplanowano na godz. 18.
Artysty już nie ma, ale jego twórczość pozostała, a Biuro Wystaw Artystycznych-Galeria Zamojska właśnie zorganizowało retrospektywną wystawą prac zmarłego w 2020 roku Stanisława Pokryszki.
Artysta, spod ręki którego wychodziły obrazy przerażające, ale jednocześnie fascynujące. Ekscentryk, pracoholik, ofiara brutalnego i bezsensownego morderstwa. Od środy w Centrum Spotkania Kultur wystawa prac Zdzisława Beksińskiego.