Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kraków, Warszawa, Lublin, Poznań, Katowice. „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury” to pięć wystaw w pięciu miastach Polski. Każda dotyczy innego okresu historii i ma inny wątek przewodni. Ta w Lublinie poświęcona jest społeczeństwu.
„Przez światło i powietrze” to tytuł wystawy prac Michała Jasiewicza.
Oddział 2 Galerii Labirynt (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż wystawy Wojciecha Ireneusza Sobczyka "Atlas chwastów". Otwarcie ekspozycji nastąpi 11 października o godz. 19.
W piątek, 11 października o godz. 18.30 w Centrum Spotkania Kultur nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej Jean-Paula Lublinera "130 lat Wieży Eiffla".
Wernisaż w Domu Słów. Albumy, tomiki poezji, gazety „Opornik” i „PA.RA”, identyfikacje wizualna festiwali oraz logotypy do licznych projektów Teatru NN. Wszystko jednej autorki
5 października o godz. 16 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) odbędą się wernisaż Grażyny Banaszkiewicz i pokaz filmu o Grupie Artystycznej FLUXUS "Szaleńcy na wolności".
Przed nami 5. edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. 5 października Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do udziału w ciekawych inicjatywach, które przebiegną pod hasłem "Znajdźmy wspólny język".
W piątek, 4 października o godz. 18 w Galerii Białej (ul. Peowiaków 12) nastąpi otwarcie ekspozycji Nowa Ziemia i 64 krótkie historie". Na wystawie znajdziemy prace Edny Baud, Michała Chudzickiego i Marty Szulc.
W piątek, 4 października o godz. 17 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie miał miejsce wernisaż ekspozycji "Untitled".
We wtorek, 1 października o godz. 18 na placu przed Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wernisaż prac Wojciecha Grzędzińskiego, laureata World Press Photo.
Warsztaty Kultury i Dzielnice Kultury zapraszają na wernisaż wystawy "Miejsce Szeptów", który odbędzie się 28 września o godz. 18 w Nomadycznej Pracowni (ul. Lubartowska 31).
"Sterilitas. Niepłodn-a/-y/-i/-ość" to tytuł wystawy fotografii Jagody Valkov, którą będzie można oglądać w galerii Piękno Panie (ul. Jezuicka) od 27 września. Wernisaż zaplanowano na godz. 19.
Galeria Labirynt zaprasza do uczestnictwa w trzech realizowanych w najbliższych dniach wydarzeniach: finale projektu Meet the Neighbours, konferencji "Jak rozmawiać ze strzelbą, która chce się zabić" oraz projekcie "Otwarte Studio Antyfaszystowskie".
W czwartek, 19 września o godz. 18 w Galerii Gardzienice (ul. Grodzka 5a) odbędzie się wernisaż wystawy Krystyny Rudzkiej i Lucjana Gazdy "Bursztynowy trójkąt - magiczny symbol Unii".
We wtorek, 17 września o godz. 18 w Domu Słów (ul. Żmigród 1) zaprezentowany zostanie irańsko-polski performance malarstwa kaligraficznego na żywo "Słowa w obrazie" z udziałem Anny Kłys i Ahmada Mohammadpoura.
Muzeum Czartoryskich w Puławach zaprasza na otwarcie wystawy "Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma". Wernisaż nastąpi 15 września o godz. 16 w Domu Aleksandryjskim.
Trzy pokolenia artystów spotkają się podczas jednej wystawy. Mowa o rzeźbiarzu Stanisławie Strzyżyńskim, malarzu Zbigniewie Strzyżyńskim oraz reżyser Magdy Strzyżyńskiej, których prace zaprezentowane zostaną na ekspozycji "Strzyżyńscy" w Nałęczowskim Ośrodku Kultury. Otwarcie nastąpi 14 września o godz. 15.
Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż wystawy "Dużo pracy" prezentującej prace, które powstawały w pracowni plastycznej Domu Pomocy Społecznej. Otwarcie ekspozycji nastąpi 13 września o godz. 11.
W ramach obchodów 75-lecia Uniwersytetu Marii Skłodowskiej – Curie w Dworku Kościuszków odbędzie się wystawa „Noblista zapisana w zieleni”.
Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na wernisaże nowych wystawa. 6 września o godz. 17.30 nastąpi otwarcie ekspozycji Elżbiety Osypiuk, natomiast od 10 września (godz. 17.30) będzie można podziwiać wystawę "Olga i kompania" Olgi Grabovskiej.
W piątek, 6 września o godz. 17.30 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się spotkanie z fotografikiem Andrzejem Polakowskim, połączone z wystawą prac dokumentujących życie narodu romskiego w latach 60. ubiegłego wieku. Ekspozycję zobaczymy w Zaułku Hartwigów.
Wystawę "Apeiron" Agnieszki Kwiatkowskiej-Zwolan będzie można podziwiać w puławskim Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) od 6 września. Wernisaż ekspozycji nastąpi o godz. 18.
Od 6 września w Domu Słów (ul. Żmigród 1/ Królewska 17) będzie można podziwiać wystawę ilustracji Piotra Sochy "Pszczoły". Ekspozycja będzie czynna do 27 września.
Galeria Labirynt zaprasza do oddziału drugiego placówki (ul. Grodzka 3) na wernisaż wystawy Daniela Koniusza "Sweet Spot". Otwarcie ekspozycji będzie miało miejsce 6 września o godz. 19.
W czwartek, 5 września o godz. 18 w Galerii Fotografii Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zostanie otwarta wystawa fotografii Roberta Pranagala "Memu Miastu".