Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
- Jesteśmy gotowi jako państwo, poświęcić te środki, żeby złagodzić tę bardzo trudną sytuację, którą absolutnie rozumiemy – powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda informując mieszkańców Świdnika o rekompensacie podwyżek czynszów. Chodzi o lokatorów Mieszkań Plus w całej Polsce, którzy ostatnio protestowali gdy zobaczyli faktury za ostatnie miesiące.
- Szkoda zmarnowanych trzech lat, poświęconych na dochodzenie do racji, które dla mnie były oczywiste od samego początku – tak Wojciech Dzioba, prezes firmy TBV, będącej właścicielem Górek Czechowskich skomentował ostatni wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, w sprawie „uchwalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublin „Górki Czechowskie”.
Czy miasto straci górki czechowskie i szansę na powstanie 75-hektarowego parku naturalistycznego dostępnego dla wszystkich mieszkańców Lublina? 31 grudnia br. mija bowiem termin, w jakim miał zostać zmieniony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, umożliwiający spółce TBV budowę osiedla mieszkaniowego na 30 hektarach. To był warunek. Ale ciągle nie ma ostatecznego rozstrzygnięcia sądowego w sprawie studium zagospodarowania przestrzennego.
Na terenach zarezerwowanych dziś pod rolnictwo będą mogły powstać domy mieszkalne. Taką zmianę umożliwić ma plan zagospodarowania terenu. Jego drugi już projekt został właśnie ogłoszony przez Urząd Miasta. Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi.
Wiosną może się rozpocząć budowa nowej kamienicy przy ul. Zielonej. Na niezabudowanym obecnie terenie może powstać około 30 mieszkań i lokale usługowe. Z terenu inwestycji wycięto już drzewo. Zdaniem konserwatora zabytków: przedwcześnie
Deweloper TTS startuje z nową promocją na Osiedlu Panorama Lublin. Można zaoszczędzić ponad 27 000 zł. Akcja trwa do końca stycznia.
Na rogu Piaskowej i Kombatantów rośnie nowy blok, który buduje spółdzielnia mieszkaniowa „Powiśle”. W trzypiętrowym budynku znajdzie się 21 mieszkań oraz podziemny, dwupoziomowy parking. To pierwsza taka inwestycja od 2014 roku.
Miasto wydało kolejną zgodę na przebudowanie dawnej kliniki stomatologii na budynek mieszkalny i postawienie obok kolejnych bloków. Taką inwestycję umożliwia decyzja Urzędu Miasta ustalająca warunki zabudowy działek przy ul. Karmelickiej.
GAZ Bez względu na to, czy korzystamy z gazu ziemnego, czy z LPG coraz częściej łapiemy się za głowę widząc rachunki. Ceny rosną bowiem regularnie. Czy w tej sytuacji można zaoszczędzić?
WODA Możemy żyć taniej i jednocześnie bardziej ekologicznie. Wystarczy zmienić nasze przyzwyczajenia i zwracać uwagę na zużycie wody
NIE MARNUJ! Jeszcze kilka lat temu robienie zakupów w sklepach z tzw. tanią odzieżą było rzeczą krępującą, której wielu klientów zwyczajnie się wstydziło. Dziś to zakupy modne, którymi chwali się wielu influenserów. Modne jest też kupowanie dań „z odzysku” oraz unikania plastikowych jednorazówek. Wszystko w myśl zasad Zero Waste
OGRZEWANIE Z drżeniem serca sprawdzasz, ile wynosi kolejny rachunek za ciepło? Boisz się, że za jakiś czas będzie jeszcze drożej? Pewnych rzeczy nie uda się uniknąć, ale są sposoby by zaoszczędzić
PRĄD Koszty energii rosną z roku na rok i nikt nie jest w stanie temu przeciwdziałać. Są jednak sposoby na to, żeby rachunek za prąd nie był aż tak bardzo bolesny. Co więcej rady na oszczędzanie nie są wcale trudne do zastosowania. Wystarczy zmienić tylko kilka naszych codziennych przyzwyczajeń
W przyszłym roku ma ruszyć budowa kolejnych mieszkań komunalnych na Felinie. Miasto rezerwuje już pieniądze na tę inwestycję. W planach ma jeszcze jeden blok na Bronowicach.
Pieniądze będą wypłacane w ramach programu Czyste Powietrze. Dodatkowa pula środków sprawia, że regionalny budżet tego działania w tym roku to blisko 256 mln zł.
Skoro sprzedaje się mniej mieszkań, to fachowcy zajmujący się remontami są bardziej dostępni. Nie trzeba ich już umawiać wiele miesięcy wcześniej. Problemem są jednak wysokie ceny. Remont małej łazienki może kosztować 15 tys. złotych.
Urząd Miasta zgadza się na budowę domów jednorodzinnych w miejscu, w którym wcześniej nie pozwolił na zabudowę wielorodzinną. Chodzi o działkę przy ul. Sławinkowskiej, gdzie przeciw budowie bloków protestowali okoliczni mieszkańcy.
Co najmniej ćwierć tysiąca mieszkań na wynajem zamierza zbudować w sześciu miastach regionu spółka SIM Lubelskie. Spółka ogłosiła przetarg na koncepcje takich budynków. Sprawdzamy, gdzie mają powstać bloki i ile pomieszczą lokali.
Urząd Miasta nie zgodził się na powstanie zespołu domów jednorodzinnych na działce przy ul. Zdrowej. O zgodę na taką budowę występował jeden z inwestorów. Urząd uznał, że proponowana zabudowa nie pasowałaby do otoczenia.
W akcji brały udział trzy zastępy straży pożarnej. Na miejscu był też zespół ratownictwa medycznego, policjanci, pracownicy pogotowia energetycznego i pogotowia gazowego i przedstawiciele zarządzania kryzysowego. Wszystko przez pożar, który wybuch w nocy w kuchni domu przy ul. Jaworowskiego w Lublinie.
Powstała nowa koncepcja funkcjonalno-przestrzenna dla działek położonych na południe od ul. Sosnowej. W przyszłości, tam, gdzie obecnie rośnie las, powstaną nowe bloki i ulice. Przewidziano również miejsce dla lokali usługowych i zieleni publicznej.
Zielony wąwóz pomiędzy os. Górki a lasem Stary Gaj raczej nie stanie się placem budowy pięciopiętrowego biurowca. Wczoraj prezydent odmówił wydania decyzji środowiskowej firmie planującej kontrowersyjną inwestycję. Spółka może się odwołać.
Rozmowa z Tomaszem Krochmalskim, prezesem Żagiel Dom.
Zainteresowani zakupem mieszkania w Lublinie mogą dosłownie przebierać w ofertach. Nowe lokale powstają nie tylko w dzielnicach bardziej oddalonych od centrum miasta. Deweloperzy zabrali się również za zagęszczanie i wymianę zabudowy śródmieścia.
Co się buduje w Lublinie? Jak wygląda rynek mieszkaniowy w Puławach? Czy to dobry czas na kupno własnego M, czy może lepszy dla wynajmu? Dziś z Dziennikiem Wschodnim dodatek „Nieruchomości”.