Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wygospodarowaniem dodatkowego miejsca pod zabudowę wielorodzinną ma skutkować szykowana przez Ratusz zmiana planu zagospodarowania rejonu Kwarcowej. Miejscy planiści, za namową dewelopera, chcą skreślić z mapy miejsce pod budowę drogi.
Od dziś zmienia się przeznaczenie terenów po fabryce wind Lift Service u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Grunty zarezerwowane dotąd pod przemysł stają się miejscem pod budownictwo wielorodzinne i usługowe.
"Budujesz dom? Remontujesz lub chcesz urządzić swoje mieszkanie? Szukasz wysokiej jakości materiałów? …" – dopytują organizatorzy tegorocznych Targów LUBDOM w Lublinie. I zachęcają do odwiedzenia wydarzenia, w którym bierze udział blisko 70 wystawców.
W Skowieszynie, tuż za granicą Puław, powstaną nowe osiedla oferujące mieszkania w zabudowie bliźniaczej. Pierwsze budynki mają być gotowe wiosną przyszłego roku. Nowe bloki powstają także w samym mieście m.in. przy Sosnowej i Spacerowej.
Ratusz musi od nowa ocenić plany spółki, która chce budować setki mieszkań przy ul. Wojciechowskiej 42b. Nakazało mu to Samorządowe Kolegium Odwoławcze, które orzekło, że zbyt pochopna była poprzednia, korzystna dla dewelopera decyzja wydana w tej sprawie przez miejskich urzędników.
Gładź, szpachla, farba i tapeta są już passe. Na zwykłych na pozór ścianach można wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. Wystarczy, że zabiorą się za to artyści z lubelskiej firmy Moore.
8,6 tys. zł – to średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Lublinie. Te do remontu można kupić już jednak za ok. 6,5 tys. zł. Zainteresowanie jest spore, bo dla wielu osób kupno jest sposobem na ochronienie swoich oszczędności przed galopującą inflacją.
Protesty mieszkańców na niewiele się zdały. Firma Lege Artis ma zielone światło dla swojej inwestycji mieszkaniowej na ulicy Młyńskiej w Zamościu. Radni, którzy dwukrotnie sprzeciwiali się budowie bloków, na ostatniej sesji zgodzili się, by w trybie ustawy lex deweloper powstały w tej lokalizacji szeregowce.
Na „nie” była Miejska Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna, ale już Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków łaskawym okiem spojrzał na pomysł, by na terenie zabytkowych Koszar w Zamościu powstały współczesne bloki. Miejski radny chce wyjaśnień w tej sprawie i dlatego pisze do szefa WUOZ oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
Skalę zapaści na rynku najlepiej obrazują dane dotyczące liczby mieszkań, których budowę rozpoczęto. W porównaniu do zeszłego roku w Lubelskim buduje się ich aż o prawie 2 tysiące mniej. A w Lublinie deweloperzy wymieniają się informacjami o tym, komu jest naprawdę ciężko.
Banki będą musiały zwracać kredytobiorcom dodatkowe opłaty poniesione przez nich w czasie od wypłacenia kredytu do dokonania wpisu hipoteki do księgi wieczystej. Chodzi o tzw. ubezpieczenie pomostowe doliczane do comiesięcznej raty. To dla kredytobiorców może być znacząca oszczędność. Nowe zasady będą dotyczyć umów podpisanych po 17 września oraz kredytobiorców, którzy już zaciągnęli kredyt, ale oczekują na wpis hipoteki do księgi wieczystej.
Nowe mieszkania będą mogły powstać przy ul. Muzycznej na zielonym skrawku gruntu obok drogi serwisowej. Taką inwestycję ma umożliwić proponowana przez Ratusz zmiana planu zagospodarowania terenu.
Nie można tak zagęszczać zabudowy tego terenu – uznał Urząd Miasta i nie zgodził się na powstanie zespołu domów jednorodzinnych przy ul. Dereckiego 44-46. Wnioskodawca zaskarżył tę odmowę, ale bezskutecznie.
Na terenie po fabryce wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana będą mogły powstać bloki mieszkalne, biurowce lub „akademiki”. Zezwoliła na to Rada Miasta, zatwierdzając nowy plan zagospodarowania terenu zarezerwowanego dotychczas pod przemysł.
Wysokie stopy procentowe i spadek zdolności kredytowej Polaków powodują przetasowania na rynku mieszkaniowym. Może się to przyczynić do konsolidacji rynku, w którym większą rolę zaczną odgrywać zagraniczne fundusze.
Deweloperzy załamują ręce. Sprzedaż mieszkań momentalnie spadła, ale okazuje się, że i tak drożeją. W Lublinie nawet kilkanaście procent
Na rynku nie ma już śladu po ubiegłorocznym boomie na kredyty mieszkaniowe. W I półroczu br. liczba nowo zaciąganych hipotek spadła o prawie 1/3, a ich wartość – o ponad 1/4. Za to kredyty ratalne, gotówkowe i pożyczki pozabankowe, odnotowały w ostatnich sześciu miesiącach największy wzrost
Znalezienie tanich mieszkań na wynajem jest coraz większym problemem dla studentów. – Tych na rynku jest coraz mniej. Osoby bardziej majętne nie mają większych trudności – mówi szef samorządu studentów Uniwersytetu Warszawskiego
Niemal 50 mieszkań ma się znaleźć w budynku wielorodzinnym planowanym przy ul. 3 Maja 5a przez lubelską spółkę Idea Invest. Firma złożyła do Urzędu Miasta wniosek o pozwolenie na budowę.
Na rynku nie ma już śladu po ubiegłorocznym boomie na kredyty mieszkaniowe. W I półroczu tego roku liczba nowo zaciąganych hipotek spadła o prawie 1/3, a ich wartość: o ponad 1/4.
Rynek najmu się stabilizuje, ale nie ma co liczyć na spadki czynszów. Właściciele przerzucają na wynajmujących rosnące koszty i raty kredytów.
Można się już ubiegać o wakacje kredytowe. Dzięki nim nie trzeba płacić rat kredytów hipotecznych. Co trzeba zrobić.
Andrzej Duda podpisał ustawę umożliwiającą wstrzymanie spłaty kredytu hipotecznego. Wejdzie w życie za dwa tygodnie.
Jeden już stoi, drugi się buduje. Pomiędzy nimi jest miejsce na dwa kolejne, ale ze względu na kryzys w branży budowlanej na razie nie powstaną. – Zabudowa bliźniacza? Przecież to bloki – denerwuje się mieszkaniec sąsiedniej posesji.
161 mieszkań ma powstać w bloku planowanym przy ul. Wojtasa przez jednego z deweloperów. Ten obszar został niedawno przeznaczony przez Radę Miasta pod rozbudowę Czechowa, więc podobnych inwestycji może być tutaj znacznie więcej.