Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kilkaset mieszkań i ponad tysiąc miejsc parkingowych może powstać w miejscu, które nie jest przeznaczone pod takie inwestycje. Tym razem chodzi o nieruchomość przy ul. Wojciechowskiej. Czy powstanie tu duże osiedle? O tym zdecyduje Rada Miasta.
Kolejne bloki mieszkalne mogą powstać przy ul. Narcyzowej. Na wniosek jednego z lubelskich deweloperów Urząd Miasta pracuje nad decyzją środowiskową dla tej budowy. Tymczasem niedługo może nastąpić przełom w sprawie innej inwestycji mieszkaniowej.
Nowy blok mieszkalny może powstać przy ul. Prusa 6 i 6a. Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę. Złożyła go spółka Centrum Prusa.
Specjaliści z branży mieszkaniowej są dość podzieleni, co do prognoz odnośnie rynku nieruchomości w nowym roku. Wielu pośredników twierdzi jednak, że 2022 r. może być okresem kolejnych podwyżek.
Z dużym sprzeciwem spotkała się zapowiedź miejskiej spółki o podwyżkach czynszów, nawet 100-procentowych w mieszkaniach komunalnych. Ale radni nie ustępują i dopominają się skorygowania tych stawek.
Zanosi się na podwyżki czynszów naliczanych poradniom medycznym, które działają w miejskich budynkach. Ratusz tłumaczy, że obecne stawki są zbyt niskie, by miasto mogło remontować obiekty.
Nowe osiedla mieszkaniowe mają powstać na gruntach położonych na wschód od ul. Choiny, pomiędzy ul. Związkową a Wojtasa. Takie przeznaczenie gruntów zakłada ogłoszony wczoraj projekt nowego planu zagospodarowania terenu.
Niektórzy mieszkają już kilka miesięcy, inni przeprowadzili się zaledwie kilka dni temu. Rządowe czynszówki w Świdniku cieszyły się sporym zainteresowaniem, choć nie wszystko jest po myśli lokatorów
Blisko 300 mieszkań zamierza zbudować przy ul. Gospodarczej firma, która wczoraj dostała od Urzędu Miasta korzystną decyzję środowiskową dla swej inwestycji. Z tym dokumentem może prosić radnych o zgodę na budowę w trybie „lex deweloper”.
Miasto zgadza się na budowę mieszkań komunalnych przy Wrońskiej. Nowy blok ma powstać w miejscu kilkudziesięcioletnich budynków identycznych jak ten, który został zniszczony w pożarze na początku marca.
Przeciętna cena mieszkania w Lublinie przekroczyła 8 tys. zł za mkw - wynika z najnowszego raportu Expandera. Stawki nadal rosną. Zdaniem analityków nic nie wskazuje, by sytuacja miała się zmienić.
Na terenie, na którym nie wolno budować mieszkań, wyrośnie budynek, w którym zamieszkają ludzie. Inwestor dostał zgodę na budowę, a w internecie są oferty sprzedaży „mieszkań”. Sąsiedzi są oburzeni, a lubelski Ratusz nie ma sobie nic do zarzucenia.
Stawka WIBOR 6M wzrosła do 1,91 proc, czyli jest na najwyższym poziomie od lutego 2015 r. Wiele osób, które zaciągnęły kredyty hipoteczne po tym okresie, już niedługo zapłaci najwyższą ratę w historii. Zdaniem analityków, podwyżka może przekroczyć 20 procent.
Ostatnie miesiące na rynku nieruchomości to czas cenowych rekordów. Z raportu Expandera wynika, że tempo podwyżek jest coraz wyższe. W Lublinie sięgają one kilkunastu procent w skali roku.
W aranżacji wnętrz liczą się detale. Dotyczy to również fug do płytek. To one nadają ceramice ostateczny wygląd. Podpowiadamy o czym pamiętać przy fugowaniu.
Komplet wniosków o pozwolenie na budowę „Mieszkań Plus” trafił już do Urzędu Miasta. Przy ul. Krochmalnej ma powstać łącznie 391 mieszkań na wynajem.
Choć małym i średnim miastom specjaliści od lat wróżą nadchodzącą stagnację i postępujący spadek liczby mieszkańców, na rynku mieszkaniowym takiego trendu nie widać. Nowych bloków przybywa m.in. w Puławach, a ceny lokali ciągle rosną.
Ceny mieszkań biją kolejne rekordy. Rok pandemii nie zatrzymał wzrostów. W Lublinie metr nowego mieszkania kosztuje średnio już ponad 7600 zł .
Ofert mieszkań i pokoi na wynajem ubyło, a stawki pną się w górę i to już od kilku miesięcy. To efekt odbudowy gospodarki, powrotu studentów na uczelnie oraz rosnących kosztów utrzymania mieszkań.
Wykańczając łazienkę, najczęściej decydujemy się na położenie płytek ceramicznych na ścianach i podłodze. Tego typu okładziny pięknie się prezentują i łatwo je utrzymać w czystości. Same nie ochronią jednak ścian przed wilgocią.
12 października sąd zajmie się sporem o budowę bloków mieszkalnych obok domów jednorodzinnych przy Sławinkowskiej. Obecni mieszkańcy tej ulicy bronią decyzji miejskich urzędników, którzy nie zgodzili się na inwestycję dewelopera.
Nowy blok mieszkalny może powstać przy ul. Prusa 6. Na wniosek lubelskiej spółki Centrum Prusa w Urzędzie Miasta powstał projekt decyzji ustalającej warunki zabudowy dla takiej inwestycji. Dokument został przesłany do uzgodnień.
Lokatorzy mieszkań komunalnych Zakładu Gospodarki Lokalowej są zaskoczeni planowanymi podwyżkami czynszów. – Będą eksmisje, bo ludzie nie będą mieli z czego płacić – uważa jedna z mieszkanek. Ale Wojciech Chilewicz, szef spółki odpowiada, że dotychczasowe zbyt niskie stawki nie pozwalały choćby na potrzebne remonty budynków.
Za metr nowego mieszkania w Lublinie trzeba zapłacić średnio ponad 7,6 tysięcy złotych. Na razie zmian na rynku nie widać.
Prezydent chce przeforsować w Radzie Miasta zmianę planu zagospodarowania terenu obok ZUS. Zamierza umożliwić tu budowę mieszkań, choć obowiązujące studium, z którym plan nie może być sprzeczny, przewiduje tu wyłącznie usługi. Nawet w gronie radnych wspierających prezydenta pojawiają się wątpliwości co do tej propozycji.