Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Lublin wejdzie do spółki, która ma wybudować na Kośminku kilkaset mieszkań na wynajem. Rada Miasta pozwoliła prezydentowi na utworzenie spółki razem z rządową agencją – Krajowym Zasobem Nieruchomości
Wczoraj poznaliśmy projekt nowego planu zagospodarowania terenu między ul. Jana Pawła II a ogródkami działkowymi przy ul. Roztocze. Ratusz zamierza dopuścić tu zabudowę bardziej intensywną od tej, na którą pozwala obowiązujący dzisiaj dokument.
Jest zielone światło do budowy czynszówek w Kraśniku. W ubiegłym tygodniu radni zgodzili się na utworzenie spółki SIM Lubelskie. Dali też zgodę burmistrzowi by wystąpił z wnioskiem do ministra o dofinansowanie inwestycji. Plan jest taki, by na początek w mieście powstało 200 mieszkań.
Setki mieszkań na wynajem ma zbudować spółka, którą miasto chce zawiązać z rządową agencją. Lokale mają być przeznaczone dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mają zarazem zbyt duży dochód, by dostać mieszkanie komunalne.
– Czujemy się oszukani – twierdzą lokatorzy bloków na Tatarach. Kiedyś mogli wykupić mieszkania od miasta z dużym rabatem, ale sprzedaż wstrzymano na 11 lat. Po jej wznowieniu ceny lokali są znacznie większe, a udzielana bonifikata o wiele mniejsza.
Inwestor, który starał się o zgodę na zbudowanie przy ul. Dolnej 3 Maja bloków mieszkalnych, wycofał z Urzędu Miasta swój wniosek złożony w trybie specustawy zwanej „lex deweloper”. Inwestor zamierzał stawiać trzy bloki w miejscu, gdzie dzisiaj działa parking strzeżony i komis.
Coraz więcej budujących domy decyduje się na pokrycie budynku drewnem. Fachowo ułożona i starannie zabezpieczona drewniana elewacja na wiele lat staje się wizytówką domu. Ostatnio, mimo relatywnie wyższej ceny, wzrosła popularność egzotycznych gatunków drewna.
Nieszczelne lub nieprawidłowo zamontowane okna powodują straty ciepła na poziomie nawet 30 procent. Im większe ubytki, tym wyższe koszty ogrzewania domu. Podpowiadamy, jak zadbać o energooszczędność. Współczesne domy budowane są z zachowaniem zasad budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego. Zmniejsza to zużycie zasobów, a tym samym koszty energii do ogrzewania wnętrza.
Naukowcy alarmują, że fale upałów będą przychodziły częściej i utrzymywały się dłużej. Do 2050 r. ich czas trwania wydłuży się dwukrotnie. Już na etapie budowy domu warto więc zadbać o przyjemny klimat we wnętrzach.
Samorząd Lublina ma ustalić wymogi wobec inwestorów starających się o zgodę na budowę mieszkań w trybie ustawy „lex deweloper”. O taką decyzję apelują już niektórzy radni, ale ich oczekiwania przekraczają prawne możliwości władz miasta.
Rynek najmu powrócił do względnej normalności - oceniają analitycy Expandera. Stawki najmu powoli rosną. W lipcu w ośmiu miastach były już wyższe niż przed pandemią.
Wyburzony ma zostać stary, opuszczony od dawna dom przy al. Kraśnickiej 7a. O pozwolenie na jego rozbiórkę stara się warszawska spółka, która zamierza zbudować przy rondzie zespół bloków mieszkalnych. Taką budowę chcą umożliwić planiści Ratusza.
Odpowiedni dobór oświetlenia to kluczowy element w aranżacji naszej codziennej przestrzeni. Dzięki temu dbamy nie tylko o funkcjonalność i odpowiednią „kondycję” wzroku, ale także możemy w ciekawy sposób podkreślić najatrakcyjniejsze punkty wnętrza.
W ciągu roku mieszkania w Lublinie podrożały nawet o kilkanaście procent. Ceny nadal rosną - wynika z najnowszego raportu Expandera. Jednocześnie potaniały kredyty hipoteczne, na które wciąż jest wielu chętnych.
Rynek najmu powoli wychodzi z pandemicznej zapaści - oceniają eksperci Expandera. W większości miast stawki wzrosły. Złą wiadomością dla części inwestorów jest natomiast zapowiedź zmian podatkowych.
Moda na wyraziste kolory regularnie powraca. Po pewnym czasie jednak intensywne barwy wychodzą z mody. Podpowiadamy, jak pomalować wnętrza by długo wyglądały atrakcyjnie.
Dzięki meblom na wymiar łatwiej stworzyć w domu przestrzeń dopasowaną do potrzeb i gustu mieszkańców. Podpowiadamy, co zrobić, aby cieszyć się pięknym i spersonalizowanym wyposażeniem.
Starałam się o to od 2015 r. – mówi Renata Bezłada, która w piątek odebrała klucze do jednego z mieszkań zbudowanych przy ul. Składowej („stare” Bronowice) przez miejską spółkę TBS Nowy Dom. Stanęły tu dwa bloki mające łącznie 84 lokale mieszkalne: 22 jednopokojowe oraz 62 dwupokojowe.
W pandemii mieszkania w Polsce podrożały o 11 proc. - wynika z danych Eurostatu. Z kolei od 2005 r. ceny wzrosły u nas ponad dwukrotnie, co jest najwyższym wynikiem w Europie.
W Janowie Lubelskim powstanie kilkadziesiąt czynszówek? Takie plany mają władze. W środę radni miejscy mają podjąć uchwały intencyjne w tej sprawie.
Cztery bloki mające łącznie 289 mieszkań chce stawiać na Tatarach firma, która złożyła już w Urzędzie Miasta oficjalny wniosek o decyzję środowiskową dla tej inwestycji. Powstanie bloków będzie uzależnione od zgody Rady Miasta.
Projektowanie małej kuchni to nie lada wyzwanie. Dlatego należy się do niego właściwie przygotować. Warto pamiętać, że nie ogranicza nas powierzchnia, a jedynie źle zorganizowana przestrzeń
Na gruncie, który oficjalnie jest przeznaczony pod zabudowę usługową, mogą niebawem powstać mieszkania. Jeden z deweloperów planuje wznieść tutaj budynek usługowy „z częścią noclegową”. Firma stara się już o pozwolenie na budowę.
Nawet tysiąc mieszkań na wynajem może powstać na Kośminku w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Ma je zbudować spółka, którą po wakacjach zamierzają zawiązać władze miasta oraz Krajowy Zasób Nieruchomości
Dodatkowe bloki między istniejącymi budynkami mogą się pojawić na os. Botanik. Dążą do tego dwie firmy deweloperskie, na których prośbę Urząd Miasta ma opracować nowy plan zagospodarowania terenu. Na rozpoczęcie takich prac zezwolili miejscy radni.