Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wydaniem książki "Kalejdoskop Unii" zainaugurowano obchody 100-lecia szkoły. W poniedziałek zasadzony zostanie dąb 100-lecia oraz złożona Kapsuła Czasu zawierająca listy uczniów szkoły do swoich kolegów i koleżanek za 100 lat.
W Górze Puławskiej powstało Młodzieżowe Centrum Animacji "Animki". W zajęciach bierze udział dwudziestoosobowa grupa młodzieży z gminy Puławy.
Gotowy jest projekt rozbudowy podstawówki na Felinie. Do Urzędu Miasta wpłynął już wniosek o pozwolenie na budowę. Roboty trwają już za to na Sławinie, gdzie rozbudowywany jest zespół szkół przy ul. Sławinkowskiej
Laboratoria Przyszłości. Tak nazywa się nowy program MEiN, a w jego promocji wzięli udział młodzi robotycy z Kraśnika.
– Mimo wybudowania najnowocześniejszej szkoły w Polsce wciąż mamy problem z lawinową rozbudową Węglina Południowego i tam trzeba dosyć szybko podejmować decyzje – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania. Rozmawiamy z nim o sytuacji szkół podstawowych w północnej części Lublina.
Wykonany z klejonego drewna szkielet dachu pojawił się już na budynku hali sportowej wznoszonej na zlecenie władz miasta za I LO im. Staszica.
Powoli, ale regularnie rośnie liczba szkół, w których odnotowuje się zakażenia COVID-19. Zdecydowana większość z nich przechodzi na nauczanie hybrydowe, ale są też szkoły pracujące całkowicie zdalnie.
Na dziś nie będzie żadnych obostrzeń. Na pewno nie zamkniemy szkół – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w wywiadzie dla środowego „DGP”
Mamy świetnie wyposażone pracownie, w którym odbywają się także egzaminy zawodowe a także własny ośrodek szkolenia kierowców kategorii B – zaznaczają dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół w Piaskach. Placówka, kształcąca przyszłych mechaników samochodowych, ale też fryzjerów i informatyków, zachęca ósmoklasistów do odwiedzin.
Stare, wysokie lipy, a za nimi drewniany, zielony dom z czerwonym dachem. Kiedyś była tu wiejska szkoła, potem remiza strażacka. Teraz jest tu Etno Roztocze, czyli Ogród Zabaw i pracownia. To jedno z najciekawszych miejsc w regionie do spędzenia wolnego czasu z dziećmi. Kreatywnie i zupełnie inaczej.
Władze Lublina chcą przejąć od władz województwa zabytkowy Pałac Tarłów stojący przy ul. Dolnej Panny Marii. Dzisiaj mieści się tutaj Wojewódzki Ośrodek Kultury. Miasto chce przeznaczyć obiekt na cele oświatowe.
Grupa Azoty "Puławy" przez trzy kolejne lata będzie sprawowała patronat nad Zespołem Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie. Spółka będzie finansować stypendia i praktyki dla uczniów puławskiej szkoły, a najlepszym absolwentom zaproponuje zatrudnienie.
Sala, w której młodzi ludzie tworzyli roboty a później zdobywali międzynarodowe nagrody, została zamieniona na „magazyn szczotek”. Laureaci prestiżowego tytułu Ambasador Województwa Lubelskiego zostali poproszeni o wyprowadzenie się ze szkoły i oddanie kluczy.
Najstarsze liceum ogólnokształcące w Puławach rozpoczyna obchody swojego 105-lecia. W ich ramach powstał list dla przyszłych pokoleń, który trafi do "kapsuły czasu", a zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.
Uczniowie jednego z lubelskich liceów nie muszą się bać ocen niedostatecznych. Od początku nowego roku szkolnego nauczyciele nie wystawiają jedynek, a z pierwszych analiz wynika, że młodzież… chętniej się uczy.
W 45 szkołach i 4 przedszkolach na Lubelszczyźnie wprowadzono tzw. zajęcia hybrydowe z powodu zakażeń koronawirusem. Dyrektorzy podkreślają, że chorują zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W czterech placówkach lekcje odbywają się całkowicie w trybie zdalnym.
Uczniowie klas 6 i 7 szkół podstawowych w Kraśniku od tego roku szkolnego mogą brać udział w lekcjach przedsiębiorczości. Listy uczestników nie są jeszcze zamknięte
Zamieszanie wokół konkursu na maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. Autorka jednej z wyróżnionych prac zarzuca wykorzystanie swojego pomysłu, choć konkurs formalnie nie został rozstrzygnięty. Zdaniem organizatorów, zarzuty są nieprawdziwe, krzywdzące i godzą w wizerunek wydarzenia
Kuratorium oświaty wylicza, że z powodu wykrycia zakażenia 42 szkoły w regionie pracują w inny, niż do tej pory sposób.
Uczniowie z miejscowości Leśce są już pełnoprawnymi pierwszakami. – Gabrysia jest bardzo szczęśliwa – mówi mama jednej z dziewczynek.
Chcemy uwrażliwić uczniów na problemy i potrzeby przewlekle chorych dzieci – tłumaczy Ewa Janiszewska, wiceprezeska lubelskiego Stowarzyszenia "Życie z chorobą nie musi być smutne" im. Karoli Majewskiej, współautorka edukacyjnego projektu adresowanego do szkół podstawowych. I zachęca do udziału.
W sobotę wystartował 17. Lubelski Festiwal Nauki. Tradycyjnie jednym z pierwszych wydarzeń w ramach imprezy był niedzielny Piknik Naukowy, który mimo opadów deszczu przyciągnął na plac Teatralny sporo mieszkańców Lublina.
Szef puławskiego sanepidu chciał szczegółowych informacji o szczepieniach przeciwko COVID-19 pracowników, nauczycieli i uczniów. Wystąpił o to do dyrektorów szkół, a także przedszkoli i żłobków. - Do takiej sytuacji nigdy nie powinno dojść - przyznaje dyrekcja wojewódzkiej stacji.
Czwarta fala pandemii nie dotarła jeszcze do szkół. 99,9 proc. uczniów uczy się w trybie stacjonarnym - powiedział w piątek szef MEiN Przemysław Czarnek. Zaznaczył, że "to nie liczba zakażeń dziennych, ale hospitalizacji i wydolność służby zdrowia" będą decydowały o przechodzeniu w tryb zdalny.
Urząd Miasta nie miał racji, gdy żądał zwrotu pieniędzy od prywatnej podstawówki Paderewski – uznało Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Chodzi o sprawę prawidłowości wykorzystania dotacji oświatowej pobranej przez szkołę z budżetu Lublina.