Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło program "Zdalna szkoła plus". W jego ramach gminy mogą wnioskować o kolejne pieniądze na zakup laptopów i komputerów dla uczniów.
Nabór wniosków na drugą turę zakupu sprzętu rusza 15 maja, ale w jego ramach można rozliczać wydatki poniesione po 16 marca tego roku.
- W ramach programu do piątku dokonano 1050 przelewów na kwotę ponad 68 mln zł. - powiedział w poniedziałek Marek Zagórski, minister cyfryzacji. - W ciągu najbliższych kilku dni zbliżymy się do kwoty 186 mln zł.
To równowartość 120 tys. tabletów i 51 tys. laptopów. Sprzęt kupuje gmina i wypożycza je potrzebującym uczniom lub nauczycielom.
Minister @ZagorskiMarek: W ramach programu #ZdalnaSzkoła wsparliśmy:
— Ministerstwo Cyfryzacji (@MC_GOV_PL) May 11, 2020
- 205 715 uczniów,
- 31 387 nauczycieli,
- 12 851 szkół.@PremierRP @MEN_GOV_PL #EUFunds pic.twitter.com/p5F6mfdVAg
- Kształcenie zdalne byłoby niemożliwe bez środków technicznych - podkreśla Dariusz Piontkowski, minister edukacji. - Ale zdalne nauczanie to także e.podreczniki.pl, czyli platforma, w której znajduje się już 10 tys. nowoczesnych materiałów edukacyjnych ułatwiających nauczanie na odległość.
Piontkowski podkreśla, że nauczanie na odległość nie może ograniczać się do 6-7 godzin spędzanych przez uczniów przed komputerem.
- Nauczyciele powinni stosować różne materiały i sposoby pracy - mówi Piontkowski. - Uczeń musi też odejść od komputera i jakąś część pracy zrobić w tradycyjny sposób: w zeszycie lub na kartce.
Prace można sfotografować i przesłać nauczycielowi do oceny.