Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ma 250 lat i jest wyjątkowa. Chałupa z Tarnogóry obchodziła swoje urodziny podczas niedzielnego "Święta zabytku" w Muzeum Wsi Lubelskiej.
Kilkudziesięciu młodych wykonawców wzięło udział w Hrubieszowie w 2. edycji Konkursu Piosenki Patriotycznej „Dla Ciebie Polsko”. Nagrodę Grand Prix Festiwalu, odbywającego się w ramach obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także zbliżającej się 156. rocznicy urodzin (5 grudnia) Marszałka Józefa Piłsudskiego z rąk generała brygady Związku Piłsudczyków RP Leszka Kalinowskiego i pułkownika Stanisław Żmijana za przepiękne wykonanie utworu „Tango na jeden głos” odebrała Zofia Gierulska z Parczewa.
Trwająca już 15 lat inicjatywa wspiera młodych, aktywnych w kulturze ludzi. Za nami gala "Żurawi".
Pierwszy w tym sezonie śnieg spadł w Białej Podlaskiej w piątek. Z prognoz wynika, że biały puch będzie się utrzymywał jeszcze kilka dni.
Najstarszy lubelski zespół pieśni i tańca obchodził brylantowy jubileusz. Huczne świętowanie trwało 3 dni na deskach centrum spotkania kultur.
Miłośnicy zwierzaków psów i kotów mogli w sobotę zapoznać się z bogatym asortymentem zabawek, szelek, legowisk, suplementów i karm dla swoich milusińskich. A to wszystko w wersji haute couture.
Piękne suknie, błyszczące obrączki, a także ciasta i fotobudki. Przyszłe pary młode mogą znaleźć inspirację na ten wyjątkowy dzień.
Myślę, że często jest tak, że takie aktorki, jak Jadwiga Jankowska-Cieślak, jak Maja Komorowska, jak Stanisława Celińska; aktorki z dorobkiem, które już wszystko zagrały, co mogły sobie wymarzyć – stają przed wyzwaniem, na co chce im się jeszcze wydać czas, żeby zagrać – ROZMOWA z Redbadem Klynstra-Komarnickim, reżyserem spektaklu „Jeanne”, którego premierę zobaczymy w sobotę w Teatrze im. Juliusza Osterwy
Dzisiejsze opady śniegu połączone z niską temperaturą sprawiły, że wokół zrobiło się biało. Zima dotarła m.in. do Parku Czartoryskich w Puławach, gdzie mokry śnieg pokrył kilkusetletnie drzewa. Zgodnie z prognozą pogody, opadów możemy spodziewać się przez cały dzień.
Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie zorganizował po raz 13. Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej pt. „Na strunach poezji”.
Przed nami ostatnie starcie naszych orłów przed Euro 2024. Na boisku spotkamy się z naszymi południowymi sąsiadami. Jedynym ratunkiem dla reprezentacji jest zwycięstwo.
17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie już wczoraj solidaryzował się z rodzicami i ich maluchami.
Daria zrobi prawo jazdy, Pola, Monika i Michał przeznaczą pieniądze na przygotowania i starty do zawodów. Blisko 250 uczniów ze szkół z województwa lubelskiego otrzymało w czwartek stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. Do kieszeni każdego z wyróżnionych trafi po 3 tysiące złotych.
Kontrterroryści, policyjni laboranci oraz kryminalni pokazali jak wygląda ich praca od kuchni. Dzień otwarty na Komendzie Wojewódzkiej Policji cieszył się dużym zainteresowaniem.
Na Politechnice Lubelskiej odbyło się wydarzenie „Wkręć się w KOŁO”. Studenci i pracownicy uczelni pokazywali, że studia to także czas rozwijania możliwości i kompetencji.
Wiemy już jakie słowa powalczą w 2023 roku o tytuł Młodzieżowego Słowa Roku. "Boomersi" raczej ich nie zrozumieją, więc przychodzimy z pomocą i tłumaczeniem.
Zamojscy policjanci w praktyce sprawdzali jak zachować się w sytuacji podjęcia działań pościgowo - blokadowych.
Inicjatywy związane z ekologią, to ważny element funkcjonowania Lublina. We wtorek odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Rymuję, powietrze ratuję”.
Szesnaście firm z regionu wyszkoli prawie tysiąc obywateli. Ma to podnieść ich kompetencje i ułatwić nawiązywanie kontaktów nie tylko w wirtualnym świecie
Krzemienny grot został przywieziony na jedną z posesji w Lubyczy Królewskiej wraz z pryzmą ziemi.
Ostatnim akcentem obchodzonego Święta Niepodległości były rozegrane w niedzielę (12 listopada) zawody strzeleckie. W Klubie Strzeleckim Snajper zawodnicy rywalizowali o Puchar Niepodległości.
Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Roku, Najlepszego Trenera, Nadziei Sportu Akademickiego i Najpopularniejszego Sportowca AZS Lublin rozstrzygnięty. Wyniki poznaliśmy podczas corocznego Balu Sportowca AZS Lublin.
Najpierw z biało-czerwonymi flagami przemaszerowali wokół jeziora Firlej i zapalili znicze pod pomnikiem 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Potem blisko 80 osób z Grupy Morsującej Firlej oraz zaproszeni goście wskoczyli do wody, by wyjątkowy sposób dodatkowo uczcić Święto Niepodległości.
Zarząd Wojewódzki Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, Urząd Marszałkowski i Ognisko TKKF Omega zorganizowały z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej. W zawodach uczestniczyło sześć drużyn. Najlepszą okazała się Green Wieniawa.
Torty, słodkie stoły, gładkie suknie ślubne i smokingi czyli moda ślubna w jesiennej odsłonie. Targi Młodej Pary odbywające się w ten weekend w Centrum Spotkań Kultur cieszyły się dużym zainteresowaniem.