Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Z okazji Dnia Kundelka, lubelskie schronisko dla bezdomnych zwierząt prowadzi zbiórkę darów dla podopiecznych placówki. Każdy mieszkaniec ciągle może dołożyć swoją cegiełkę i wspomóc bezdomne zwierzaki.
Niektórzy za kratkami odsiadują wyroki od 20 lat. I zaczynają studiować. Tak, to możliwe. W lubelskim areszcie śledczym odbyło się dziesiąte już uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego.
Studenci zgłaszają projekty dla firm. A najlepsze rozwiązania dostają nagrody pieniężne. Wszystko w ramach studenckiego festiwalu biznesu "Przedsiębiorczy Student".
Niedzielny koncert „Wspólnota i miłość w sercu Sławina” w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie był już szóstą edycją tego wydarzenia. Zgromadzeni goście usłyszeli premierowe wykonanie Oratorium „Dla ocalałych dom” w wykonaniu Piotra Selima, Chórów Programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska oraz gości.
Zbliża się 1 listopada, czyli Święto Wszystkich Świętych. Lublinianie ruszyli na cmentarze by uprzątnąć groby i wszystko przygotować. Jednak czy będzie tak pięknie jak poprzednimi laty?
Sebastian Radzikowski, koordynator akcji „Biało-Zielony Mikołaj” oraz prezes Koła Wędkarskiego Wodnik został uhonorowany tytułem "Społecznika Roku" w Chełmie. Nagrodę Prezydenta Miasta dla organizacji pozarządowej wyróżniającej się w działaniach na rzecz społeczności lokalnej w 2022 roku otrzymał Klubu Karate Kyokushin KANKU. Oba wyróżnienia zostały wręczone podczas "Chełmskiego Dnia Organizacji Pozarządowych".
Lubelscy terytorialsi nie zwalniają tempa i za nimi kolejne szkolenie. Tym razem wraz ze strażakami ćwiczyli podstawy ratownictwa wysokościowego i techniki linowe.
Piękne babcie, przystojni dziadkowie i uśmiechnięta młodzież. Wszyscy na jednym wybiegu w międzypokoleniowym pokazie mody.
Żołnierze Wehrmachtu rozebrali wszystko, nawet fundamenty synagogi. Tak wynika z prowadzonych właśnie badań archeologicznych na placu Szkolny Dwór w Białej Podlaskiej. Ale udało się znaleźć kilka zabytków. Najcenniejszy z nich to fragmenty pisma po hebrajsku, prawdopodobnie Tory.
21 października 1963 roku został schwytany i zamordowany ostatni poległy w walce Żołnierz Niezłomny - Józef Franczak, ps. "Laluś".
Władze uczelni, miasta oraz byli i obecni pracownicy CKF spotkali się w czwartek w Chatce Żaka na uroczystym jubileuszu. Był to czas podziękowań i wzruszeń, a także wręczenia medali, odznaczeń i wyróżnień za zaangażowanie w rozwój centrum.
O tym jakie grzyby zbierać, a jakich nie, jak zbudowany jest grzyb oraz jakie są ich rodzaje, dowiedzieć się można było podczas wystawy „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”.
Można za darmo sprawdzić ustawienie świateł w swoim aucie. Ruszyła jesienna akcja "Twoje światła- Nasze bezpieczeństwo".
Znani mieszkańcy Lublina zagrali w spektaklu, by wesprzeć Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Białaczkę.
W powiecie świdnickim, podobnie jak w większości powiatów Lubelszczyzny największe 45,76-procentowe poparcie zyskało PiS. Tutaj najpopularniejszym kandydatem był wiceminister finansów Artur Soboń.
Wiemy, że lubicie nasze galerie. Dziś kolejna podróż w czasie. Tym razem przenosimy się w lata 80., do Puław, które na prezentowanych zdjęciach są nie do poznania.
Tygryski, pieski, smoczki, prosiaczki, a nawet Shrek biegał dzisiaj w Ogrodzie Saskim. Bo odbył się tam Lubelski Bieg w Piżamach 2023. Dorośli ludzie, choć nie tylko, w dziwnych kostiumach ścigali się dla chorych onkologicznie dzieci.
Szeregowi nauczyciele, ale też dyrektorzy i ich zastępcy znaleźli się na długiej liście pedagogów, którzy w piątek na dzień przed Dniem Edukacji Narodowej odebrali nagrody prezydenta Lublina.
Plac Litewski to centralne miejsce Lublina. W przeszłości i obecnie jest to miejsce uroczystości państwowych, defilad i festynów. W latach PRL plac bywał też miejscem protestów środowisk opozycyjnych i starć ze służbami porządkowymi. Pomijając historię i politykę, plac Litewski to przede wszystkim miejsce spotkań - pod Baobabem - i wypoczynku mieszkańców Lublina.
Lubelskie organizacje pozarządowe nagrodzone. Okazją do tego było „Lubelskie Forum NGO i Lubelskie Forum Inicjatyw Pozarządowych”, które odbyło się 12–13 października w Centrum Spotkania Kultur.
W związku z decyzją minister zdrowia Katarzyny Sójki, Narodowy Fundusz Zdrowia uwolnił rezerwę ogólną i fundusz zapasowy. Do placówek z województwa lubelskiego trafi 148 milionów złotych.
Zostało tylko kilka godzin do rozpoczęcia ciszy wyborczej. Wykorzystujemy ten czas i wraz z Wyższą Szkołą Administracji i Przedsiębiorczości w Lublinie wysłuchamy propozycji kandydatów do Senatu.
Motyl, łoś i muchomor najlepiej oddają piękno zamojskiej ziemi. Te stworzenia i rośliny uwiecznione na zdjęciach najbardziej zachwyciły jurorów konkursu „Piękno powiatu zamojskiego w obiektywie” organizowanego przez starostwo w Zamościu.
Z rodziną, przyjaciółmi oraz bliskimi znajomymi spotkał się w czwartkowe popołudnie w sali kinowej Centrum Spotkania Kultur Lech Sprawka, wojewoda lubelski, kandydat PiS w wyborach do Senatu z okręgu nr 16. – Chciałbym gorąco podziękować za różne formy wsparcia, nie tylko w okresie kampanii wyborczej ale przede wszystkim przez te cztery lata, kiedy jestem wojewodą – mówił Lech Sprawka.
To pierwsza w historii Polski taka umowa. Kopalnia wspomoże park narodowy w zakresie ochrony środowiska, badań i edukacji.