Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Początki komunikacji zbiorowej sięgają XIX wieku, gdy po bruku jeździły dorożki i omnibusy konne. Natomiast 28 listopada 1912 roku na ulice Lublina wyjechał pierwszy autobus.
Kończący się rok dla naukowców z Politechniki Lubelskiej był wyjątkowo udany. Z międzynarodowych targów i wystaw wynalazków odbywających się w Chorwacji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Indiach i Kanadzie lubelscy badacze przywieźli aż 7 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe medale oraz 9 nagród specjalnych.
W poniedziałkowy wieczór w Centrum Spotkania Kultur rządziła młodzież. Odbyła się finałowa gala, podczas której przekazano klucze kolejnej stolicy, oraz poznano miasto, które ten tytuł uzyska w 2026 roku.
W niedzielę rano strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w pomieszczeniu na terenie ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem Białym.
Dzielą się cząstką siebie, oddają lekarstwo którego nie da się wyprodukować w laboratorium. Lubelscy krwiodawcy mieli swoje święto i zostali odznaczeni.
Jak to mówią, śmiech to zdrowie. A z czego najlepiej się śmiać? Z samych siebie.
Kolejne jednostki straży pożarnej w województwie lubelskim w piątek otrzymały pojazdy, które mają usprawnić prowadzenie akcji w trudnym terenie. W ręce strażaków trafiły 43 czterokołowce z przyczepami.
Zespół Teatroterapii Lubelskiej zaprezentował premierę najnowszego spektaklu pt. „Nieposkromienie”. Jest to sztuka, która powstała na podstawie „Poskromienia złośnicy” Szekspira, odczytanego poprzez doświadczenie osób tworzących grupę teatralną.
Fragment wiersza Wandy Chotomskiej ozdobił jedną ze ścian Społecznych Szkół im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Mural, został odsłonięty w piątek z okazji jubileuszu 30-lecia placówki.
Kolorowe, zrobione z sercem. Ich misją jest choć na chwilę pokolorować świat chorych dzieci.
Na KUL rozpoczęła się 24. edycja Targów Wydawców Katolickich. Wbrew nazwie, nie znajdziemy tam tylko Pisma Świętego i brewiarzy.
Jeden z dowódców powstania styczniowego będzie głównym bohaterem filmu, którego partnerem jest województwo lubelskie.
Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania obchodził swój jubileusz. Uroczystości były okazją do wręczenia nagród AKLAUD.
Już niedługo prace w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie zostaną zakończone. Do nowego budynku zostały przeniesione już prawie wszystkie oddziały, zakłady i kliniki.
Politechnika Lubelska zachęca uczniów szkół średnich do studiowania. Warsztaty, pokazy i bogata oferta edukacyjna czekała na przyszłych studentów podczas dnia otwartego.
Lubelskie Centrum Konferencyjne zapełniło się lubelskimi producentami. Dzięki prowadzonym rozmowom mogą zawojować wschodni rynek.
Ponad 104 tys. złotych udało się zebrać podczas tegorocznej kwesty na cmentarzu przy ul. Lipowej.
Podczas wtorkowej konferencji, lubelscy członkowie klubu biznesu dyskutowali o przyszłości planety.
Na Politechnice Lubelskiej odbyły się targi pracy. Studenci oraz absolwenci mogli poznać możliwości przyszłościowe kariery.
Do 5 stycznia przyszłego roku można zgłaszać kandydatów do jubileuszowej, 25. edycji konkursu Ambasador Województwa Lubelskiego. To miano przyznawane jest przez wojewódzki samorząd osobom, instytucjom i firmom, które wniosły szczególny wkład w promocję regionu w kraju i za granicą.
Plac Litewski w Lublinie dzisiaj wieczorem świeci się na niebiesko! Podświetlone są "baobab", kasztanowce i fontanny. Dlaczego?
1800 zeszytów i 300 bloków rysunkowych. To tylko część rzeczy, które udało się zebrać w szkołach w ramach akcji „Podziel się zeszytem”
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli świętowało 70-lecie istnienia. Z okazji jubileuszu zorganizowano dwudniową konferencję. Nie wzięła w niej udziału dyrektor COZL prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska, która w ostatniej chwili rozchorowała się, a także marszałek województwa Jarosław Stawiarski, który przebywał z wizytą w Brukseli. Do Lublina przyjechał za to o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.
Pod takim hasłem w Lublinie przeżywany był tegoroczny VII Światowy Dzień Ubogich.
Pomnik Katarzyny z Ostrogskich Zamoyskiej, założycielki Janowa Lubelskiego stanął w zrewitalizowanej części rynku miasta. Jego odsłonięciu towarzyszyło wmurowanie kapsuły czasu dla przyszłych pokoleń, by te wiedziały, jak żyło się janowianom w 2023 roku.