Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

6 listopada 2023 r.
6:27

Gorący stołek w Górniku Łęczna. Czyli czego dokonali trenerzy

Jacek Zieliński i Bogusław Kaczmarek
Jacek Zieliński i Bogusław Kaczmarek (fot. Archiwum)

Przed tygodniem pisaliśmy o ekstraklasowych trenerach piłkarskiego Motoru Lublin. Dziś czas na ich odpowiedników z Górnika Łęczna, który spędził w krajowej elicie osiem sezonów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Górnik – tak jak Motor – awansował do ekstraklasy trzykrotnie. Historyczny awans wywalczyła drużyna prowadzona przez trenera Jacka Zielińskiego. Swoją cegiełkę do sukcesu dołożył też wtedy Paweł Kowalski, trenujący łęcznian w pierwszej rundzie.

Jak czas pokazał, najlepszy wówczas klub Lubelszczyzny trafił do ekstraklasy w... kompromitujących, korupcyjnych okolicznościach. Konsekwencją była karna degradacja (po czterech latach) do ówczesnej trzeciej ligi. Kary personalne dotknęły pracowników klubów. Piłkarze i szkoleniowcy uniknęli indywidualnych nieprzyjemności.

Następcą Zielińskiego był Bogusław Kaczmarek, zamieniony następnie przez Dariusza Kubickiego, którego „zluzował” Krzysztof Chrobak. Chwilowo schedę po Kubickim (na jeden mecz) przejął Artur Płatek. Dwa mecze poprowadził też Marek Kostrzewa, po zwolnieniach Kaczmarka (był jego wieloletnim asystentem).

Górnik wrócił do ekstraklasy pod wodzą Jurija Szatałowa, a spadł pod ręką Franciszka Smudy. Ich rządy przedzielił Andrzej Rybarski, wcześniejszy asystent Szatałowa. Nim dotarł „Franz”, dwa razy zespół poprowadził Sławomir Nazaruk.

Ostatni awans kibice pamiętają najlepiej. To konsekwencja pracy Kamila Kieresia. Przyjemności trwały krótko, tym razem „górnicy” pograli tylko przez sezon, a rozgrywki kończyli trenowani przez Marcina Prasoła. Tym samym statystyczny bilans to dziewięciu trenerów z nominacji i trzech zatrudnionych na czas awarii. Trenerski stołek w Łęcznej – jak widać – grzał się często.

Baraże o ekstraklasę

W grudniu 2002 r. Jacek Zieliński zmienił Pawła Kowalskiego. Na koniec jesieni Górnik Kowalskiego przegrał w Nowym Dworze Mazowieckim ze Świtem 0:2, kończąc pierwszą rundę na trzecim miejscu w tabeli. Lokata premiowała udziałem w barażach o ekstraklasę, podobnie jak wicelidera – Górnika Polkowice.

Nowodworzanie otwierali tabelę, co na finiszu oznaczałoby awans. Łęcznianie mieli aż dziesięć punktów straty do lidera, a „na karku” Arkę Gdynia i Aluminium Konin, także celujące w miejsce na podium. Dorobek jesieni rozczarował, więc Paweł Kowalski stracił szansę na skopiowanie swego wyniku sprzed lat, gdy awansował z lubelskim Motorem.

Zieliński nie zmarnował okazji i najpierw utrzymał pozycję barażową (czołowy duet zamienił się miejscami, awansowali polkowiczanie), a następnie dość niespodziewanie ograł w dwumeczu Zagłębie Lubin. 15 czerwca 2003 w Łęcznej wygraną 1:0 zapewnił gol Pawła Bugały.

W 20. min rewanżu Arkadiusz Klimek odrobił stratę, jednak później ponownie w głównej roli wystąpił Bugała; pomocnik w 43 min wyrównał, a w strzałem w 83 min przypieczętował historyczny awans. 9 sierpnia Górnik rozpoczął przygodę z ekstraklasą wygraną 3:1 z Wisłą Płock. Tuż przed gwizdkiem na przerwę Grzegorz Skwara pokonał… Jakuba Wierzchowskiego, byłego i przyszłego bramkarza Górnika.

W 81 min prowadzenie podwyższył Mirosław Budka, a rozmiary porażki zmniejszył na chwilę Marcin Wasilewski (rozpoczynający w tamtym czasie reprezentacyjną karierę – uskładał 60 meczów). Wynik ustalił Krzysztof Kłosiński, tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Krzysztofa Zdunka z Łodzi. 11 czerwca 2004 gol Budki w 90 min zapewnił Górnikowi wygraną 1:0 z Amicą Wronki, przypieczętował ósme miejsce w tabeli (na czternaście zespołów).

Za kilka dni piłkarze dowiedzieli się, że w nowych rozgrywkach poprowadzi ich już nowy trener: Bogusław Kaczmarek. Zieliński jako piłkarz najbardziej związany był z macierzystą Siarką Tarnobrzeg. Czas studiów spędził występując w stołecznym AZS i tamtejszej Gwardii. Trochę pograł jeszcze w Stali Stalowa Wola.

Krótko „po trzydziestce” obrał zawodową drogę zgodną z wykształceniem, prowadząc oczywiście Siarkę, a następnie Alit Ożarów, Koronę Kielce, Tłoki Gorzyce. Wkrótce rozpoczął marszrutę po dalszych zakątkach kraju. Rozpoczął od GKS Bełchatów, z którego trafił do Łęcznej.

Za pracę w 2003 (awans i debiut w ekstraklasie) tygodnik „Piłka Nożna” przyznał mu tytuł polskiego „Trenera Roku”. Gdy wskoczył na trenerską ekstraklasową karuzelę w Łęcznej, umocował się na niej solidnie i „kręci się” do dziś, prowadząc aktualnie po raz drugi Cracovię. Wcześniej z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski dwukrotnie awansował do Pucharu UEFA. Po jesieni 2008/09 jego Polonia Warszawa (po fuzji z… Dyskobolią) otwierała tabelę, jednak już na starcie wiosny Zieliński dostał dymisję. Z rąk niecierpliwego prezesa Józefa Wojciechowskiego. Drużynę przejął po nim, tak jak w Łęcznej Kaczmarek. Były opiekun Górnika nie czekał długo na pracę, przyjmując ofertę Lecha Poznań, z którym odzyskał dla Poznania mistrzostwo Polski (po siedemnastu latach).

Nie udało się jednak utrzymać formy w lidze i europejskich pucharach, więc pałeczkę przejął Hiszpan José María Bakero. Poznański etap to największe osiągnięcie Zielińskiego. Po Lechu prowadził jeszcze ponownie Polonię, Cracovię, Ruch Chorzów, Bruk-Bet i Arkę Gdynia.

EKSTRAKLASOWY BILANS TRENERA ZIELIŃSKIEGO 26 MECZÓW • (10-3-13) • 33 PKT • BRAMKI: 22-38

Dariusz Kubicki i Krzysztof Chrobak

Znane nazwiska

Kaczmarek poprawił wynik sprzed roku, zarówno w tabeli (siódma pozycja) jak i dorobek punktowy (33). Nowy szkoleniowiec jako piłkarz reprezentował głównie kluby gdańskie, w których także uczył się trenerskiego fachu. Z czasem rozwijał skrzydła dalej od domu. Wprowadzał do ekstraklasy Stomil Olsztyn, pracował w Zawiszy Bydgoszcz, GKS Bełchatów, Petrochemii (Wiśle) Płock, Sokole Tychy, GKS Katowice. Największy ligowy sukces odniósł z Dyskobolią Groclin Grodzisk Wielkopolski, zdobywając wicemistrzostwo Polski i... tracąc posadę.

Po rocznym odpoczynku przystał na propozycję z Łęcznej. Rozpoczął od sporych porządków personalnych, przyczyniając się do sprowadzenia kilku uznanych nazwisk, z Cezarym Kucharskim na czele. Ponadto łęczyńskie barwy założyli Grzegorz Wędzyński, Andrzej Kubica, Remigiusz Jezierski, Bartosz Jurkowski, a po czteroletniej nieobecności (Śląsk, Wisła Płock, Widzew) przypomniał się kibicom Sławomir Nazaruk.

Na papierze był to mocny, kreatywny zespół, więc udało się raczej spokojnie uplasować w środku tabeli. Po roku miało być jeszcze lepiej, kadrę nadal wzmacniano (doszedł m.in. „legionista” Tomasz Sokołowski), a Kaczmarek dawał coraz więcej szans Grzegorzowi Bronowickiemu, wprowadzał też do zespołu Mariusza Pawelca, klubowego wychowanka. Efekty jednak nie porażały.

22 października 2005 Górnik Przegrał 1:2 z Wisłą w Płocku. Tym spotkaniem „Bobo” pożegnał się z Górnikiem. Dwa następne spotkania funkcję trenera pełnił Marek Kostrzewa. Wychowanek lubelskich Budowlanych (w dorosłej karierze najdłużej związany z Górnikiem Zabrze, jako podstawowy obrońca mistrzów Polski) w awaryjnej roli przegrał 1:3 z Zagłębiem Lubin, zremisował 1:1 z Koroną w Kielcach i oddał zespół w ręce Dariusza Kubickiego. A Kaczmarek niebawem został asystentem Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski. Powoli szykował się do trenerskiej emerytury, pracując jeszcze w stołecznej Polonii, Arce i Lechii.

EKSTRAKLASOWY BILANS TRENERA KACZMARKA 37 MECZÓW • (11-13-13) • 46 PKT • BRAMKI: 44-45

Wygrana z Legią

Dariusz Kubicki wkraczał do Górnika z piękna kartą zawodniczą: po zaprezentowaniu nieprzeciętnych umiejętności w mieleckiej Stali na osiem lat zakotwiczył w Legii, a z niej wyleciał na Wyspy, do Aston Villi, Sunderlandu, Wolverhampton. W reprezentacji Polski zaliczył blisko „pięćdziesiątkę”, uczestnicząc w meksykańskich mistrzostwach świata w 1986 r. Jako trener dopiero się nieźle zapowiadał. Za drugim podejściem do Legii zdobył nawet wicemistrzostwo Polski. Pracował jeszcze krótko w warszawskiej Polonii.

W Łęcznej spędził blisko rok. Udało mu się spokojnie utrzymać podopiecznych w powiększonej do szesnastu zespołów lidze, wygrywając sześć z siedemnastu spotkań. Zadebiutował wygraną 1:0 z Amicą Wronki (Kubica 71), ale najbardziej smakowała wygrana 2:0 z Legią w Warszawie (Kamil Oziemczuk 71, Jarosław Popiela 85), na zakończenie ligowego roku. Na trzynaście wiosennych prób tylko czterokrotnie udało się zwyciężyć, ale całościowy obraz dawał szansę na dalszą pracę. Szanse niewykorzystaną. 1:3 w inauguracji z GKS Bełchatów, 0:0 z KS w Łodzi i 0:2 z Górnikiem Zabrze nie wróżyły niczego dobrego, ani trenerowi, ani Górnikowi.

Artur Płatek awaryjnie poprowadził łęcznian do wygranej 1:0, a 27 sierpnia 2006 r. na trenerskiej ławce siedział już Krzysztof Chrobak. Po odejściu z Górnika Kubicki pracował w wielu miejscach, nigdzie jednak na dłużej nie zgrzał miejsca, co równało się z brakiem istotniejszych osiągnięć. W skrócie – znacznie lepszy piłkarz niż trener.

EKSTRAKLASOWY BILANS TRENERA KUBICKIEGO 20 MECZÓW • (6-5-9) • 23 PKT • BRAMKI: 14-22

Jurij Szatałow

Zrobił, co mógł

Trener Chrobak zaczął od bezbramkowego remisu z Wisłą Płock. Zrobił co mógł, czyli statystycznie utrzymał zespół w ekstraklasie. W praktyce... wylądował dwa szczeble niżej. To był sezon, gdy kończyło się rozstrzyganie korupcyjnych poczynań Górnika. Winowajcy obrali drogę konfrontacji, więc zamiast spaść do ligi numer dwa (jak większość im podobnym), otrzymali dotkliwsza karę. W takiej sytuacji większość piłkarzy pozyskanych ostatnio do klubu miała prawo odejść, co stało się faktem. To tak w największym uproszczeniu wydarzeń z lata 2007 r. Pracę Chrobaka oceniono pozytywnie. Łęcznianie wyprzedzili w tabeli imienników z Zabrza, Wisłę Płock i Pogoń Szczecin.

EKSTRAKLASOWY BILANS TRENERA CHROBAKA 26 MECZÓW • (6-4-16) • 22 PKT • BRAMKI: 22-59

Andrzej Rybarski

Siedem lat przerwy

Po karnej degradacji piłkarze Górnika spędzili siedem lat poza ekstraklasą. Z trzeciego poziomu wygrzebali się błyskawicznie, z trenerem Chrobakiem, któremu ponownie zaufano, ale po porażce 0:1 w Płocku w szesnastej kolejce, nadszedł czas pożegnań. Tymczasowo zespół przejął Tadeusz Łapa, klubowy szkoleniowiec.

Zimę łęcznianie przepracowali z trenerem Wojciechem Stawowym, zastąpionym na wstępie kolejnych rozgrywek przez Łapę. Tym razem pan Tadeusz popracował dłużej niż za pierwszym podejściem, bo aż do 25 kolejki spotkań (liga liczyła osiemnaście zespołów).

Na początku maja nowy prezes Krzysztof Dmoszyński zatrudnił na jego miejsce Mirosława Jabłońskiego. Znali się m.in. ze współpracy w Płocku. Na tym nie koniec zmian, bo przez trzy kolejne sezony Górnik występował pod nazwą Bogdanka, która zupełnie nie przyjęła się wśród piłkarskiego towarzystwa, zwłaszcza w Łęcznej. Pierwszy sezon Bogdanka spędziła z Jabłońskim, ale kończyła już pod nową władzą, w postaci prezesa Artura Kapelko.

Ten pozwolił dograć Jabłońskiemu do lata, po czym postawił na Piotra Rzepkę. Były dobry piłkarz (siedem meczów w reprezentacji) na trenerskiej ławce radził sobie słabiej, mimo to przetrwał w Łęcznej dwa pełne sezony.

A że bez awansu, hasło do trzech razy sztuka tym razem nie sprawdziło się. Trener wrócił na Wybrzeże (prowadził kluby mniejszego formatu), a Górnik wrócił do tradycyjnej nazwy. Szkoleniowe stery objął natomiast Jurij Szatałow. I to on skopiował wyczyn Zielińskiego sprzed jedenastu lat, przywracając Łęcznej ekstraklasę. Grupa spadkowa Ekstraklasa rywalizowała w tamtym okresie dwufazowo.

Po części zasadniczej (mecz i rewanż) stawkę dzielono na pół. Górnik zgromadził 34 pkt i trafił do grupy spadkowej. Zespoły przystępowały z dotychczasowym dorobkiem punktowym podzielonym na pół. W naszym bilansie takiego działania nie wykonaliśmy, stąd trenerski bilans różni się od tabelkowego dorobku klubu. Łęcznianie skończyli bowiem sezon z 27 pkt. Do siedemnastu (po podziale) punktów z pierwszej części, dołożyli dziesięć w grupie spadkowej. Pierwsze przywieźli z Gliwic, za wygraną 3:2 z Piastem w Gliwicach (otwarcie rywalizacji w grupie spadkowej, gole: Fedor ernych 52, Miroslav Božok 54, Shpëtim Hasani 79, w odpowiedzi na trafienia Csaba Horvátha – 32 i Kamila Wilczka – 47 z karnego).

Chwilową euforię zmąciło 0:3 z Cracovią u siebie. Na wyjazdach nadal szło niemal bez pomyłki – 3:1 z Koroną w Kielcach (Hasani 2, Veljko Nikitović 34, ernych 82) i 1:1 z Zawiszą w Bydgoszczy (w 85 min wyrównał Nikitović). Drugi mecz u siebie to druga porażka (0:1 z Ruchem). W Bielsku Białej zakończyła się wyjazdowa passa (0:1 z Podbeskidziem) i w ostatnim meczu wypadało – analogicznie – oczekiwać przełomu u siebie. I tak się stało, Górnik pokonał już pewny degradacji GKS Bełchatów (1:0, Hasani 23), a Zawisza przegrał 2:3 w Chorzowie.

Drugi sezon był mniej udany. Przedostatnie miejsce po fazie zasadniczej, przy skromniejszym dorobku niż przed rokiem zapowiadało walkę niemal do ostatniego gwizdka. I tak się stało, tyle że w trzech końcowych meczach łęcznianie grali według wskazówek Andrzeja Rybarskiego, dotychczasowego asystenta. Do zmiany doszło po... wygranej 2:0 z Termaliką w Niecieczy; sukces niestety poprzedziły bolesna porażki 0:2 w Białymstoku i 0:3 z Wisłą Kraków, a także szczęśliwy remis 1:1 z Koroną w Kielcach. Rybarski zaczął od 0:0 z zabrzanami, po czym rozbił 5:1 Podbeskidzie (Przemysław Pitry 16, Grzegorz Piesio 37, Grzegorz Bonin 67, 90, Bartosz Śpiączka 74).

Porażka 2:3 we Wrocławiu na szczęście nie miała już na łęcznian wpływu, podobnie jak na… przyszłość Rybarskiego, który objął samodzielne stery, pierwszy raz w karierze. A Szatałow wkrótce zrezygnował z pracy w tym fachu.

EKSTRAKLASOWY BILANS TRENERA SZATAŁOWA 61 MECZÓW • (20-19-32) • BRAMKI: 72-95

Franciszek Smuda

Dwie przegrane

Zatrudnienie trenera Rybarskiego nie było strzałem w dziesiątkę (delikatnie mówiąc). Poprzeczkę zawieszono za wysoko. Czary goryczy dopełniły przegrane 0:4 z Ruchem i 0:3 w Gdańsku, otwierające rundę rewanżową. Dwa kolejne zimowe występy firmował na trenerskiej ławce Sławomir Nazaruk, bo niedoświadczony szkoleniowiec zakończył robotę w ekstraklasie. Górnik z Nazarukiem przywiózł remis 1:1 ze stadionu Cracovii i pokonał 3:1 Termalicę Nieciecza, a następnie powitał na trenerskiej ławce słynnego Franciszka Smudę.

EKSTRAKLASOWY BILANS TRENERA RYBARSKIEGO 20 MECZÓW • (4-6-10) • 18 PKT • BRAMKI: 20-36

Kamil Kiereś

Awans i rezygnacja

Trener Kiereś nie tylko plan wykonał, ale go przekroczył. Po powrocie do drugiej ligi Górnik wywalczył pozycję barażową. A w barażach najpierw wyeliminował GKS w Tychach (1:1, następnie 43 w karnych), a w finale pokonał 1:0 w Łodzi KS. Na Śląsku gola na wagę dogrywki strzelił Michał Mak (87 min), a łodzian pokonał w 12 min Serhij Krykun.

Awans do ekstraklasy okazał się jednak skokiem na wyrost. Po przegranej 0:4 z pogonią Szczecin w 27 kolejce, trener Kiereś zrezygnował z dalszej pracy. Obowiązki przejął Marcin Prasoł. Kiereś w marcu obecnego roku wrócił do ekstraklasy, przyjmując ofertę mieleckiej Stali. Zastąpił Adama Majewskiego, dobrnął do finiszu w środku tabeli, a w obecnym sezonie jego zespół znów radzi sobie nadspodziewanie dobrze. To świeże czasy, więc poświęcamy im mniej miejsca.

EKSTRAKLASOWY BILANS TRENERA KIERESIA 27 MECZÓW • (5-9-13) • 24 PKT • BRAMKI: 24-48

Marcin Prasoł

Co dalej?

Była to misja bez przyszłości; ani ta tamten sezon, ani na następny. Obrazem ekstraklasowych dokonań najlepiej obrazuje poniższy bilans (jedyna wygrana to 1:0 z Radomiakiem). A że na drugim froncie szło też średnio, na początku piłkarskiej wiosny’23 Górnikiem rządził już z ławki Ireneusz Mamrot. Czy jako czwarty w historii da Łęcznej ekstraklasę?

EKSTRAKLASOWY BILANS TRENERA PRASOŁA 7 MECZÓW • (1-1-5) • 4 PKT • BRAMKI: 5-12

• Publikacja oparta na materiałach do książki o ponad stuletniej historii piłki nożnej na Lubelszczyźnie przygotowanej przez Dziennik Wschodni i autora tekstu

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Po 77 latach "Płomień" wrócił z bezimiennego grobu do Międzyrzeca Podlaskiego

Po 77 latach "Płomień" wrócił z bezimiennego grobu do Międzyrzeca Podlaskiego

Po 77 latach powrócił z bezimiennego zbiorowego grobu w Lublinie i został pochowany obok ukochanej żony Stefanii. Na cmentarzu w Międzyrzecu Podlaski spoczął żołnierz powojennego antykomunistycznego podziemia niepodległościowego sierż. Jan Grudziński ps. Płomień.

Peter Lerant (asystent Pavola Stano): Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku

Peter Lerant (asystent Pavola Stano): Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku

We wtorek Górnik Łęczna nie znalazł sposobu na defensywę broniącej się przed spadkiem Kotwicy Kołobrzeg. Zielono-czarni zremisowali z beniaminkiem 0:0, a wynik z całą pewnością bardziej cieszył rywali zielono-czarnych. Jak spotkanie podsumowali Piotr Tworek i Peter Lerant oraz Damian Warchoł i Branislav Pindroch?

Poddasze kamienicy w ogniu. Czujka uratowała mieszkańców

Poddasze kamienicy w ogniu. Czujka uratowała mieszkańców

W nocy doszło do pożaru przy ulicy Garbarskiej w Lublinie. Paliło się poddasze kamienicy.

Arkadiusz Klucznik

"Pozostawił niezatarte ślady w lubelskiej kulturze". Zmarł były dyrektor Teatru Andersena

Zmarł Arkadiusz Klucznik, dyrektor Teatru Andersena w latach 2007-2017.

5 mitów o psychoterapii, które warto obalić

5 mitów o psychoterapii, które warto obalić

Psychoterapia coraz bardziej zakorzenia się w naszej codzienności jako naturalna forma dbania o zdrowie psychiczne. Mimo to wciąż krąży wiele mitów, które potrafią zniechęcić do sięgnięcia po wsparcie. Warto przyjrzeć się kilku najczęściej powtarzanym przekonaniom i zweryfikować, ile mają wspólnego z prawdą.

Kultowy musical „Jesus Christ Superstar” w Sali Operowej CSK
10 kwietnia 2025, 18:00

Kultowy musical „Jesus Christ Superstar” w Sali Operowej CSK

Opera Lubelska zaprasza na legendarny musical „Jesus Christ Superstar” – porywającą rock-operę z muzyką Andrew Lloyda Webbera. To ponadczasowe dzieło zabrzmi w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie dwukrotnie: 10 i 11 kwietnia 2025, o godzinie 18:00.

Dwie wizje radnych na Plac Łokietka. Fontanna czy drzewa?

Dwie wizje radnych na Plac Łokietka. Fontanna czy drzewa?

Plac Władysława Łokietka w Lublinie znów stał się areną sporu. Tym razem radny Konrad Wcisło proponuje stworzenie skweru z fontanną, a Robert Derewenda walczy o zazielenienie tego miejsca. Która wizja lepiej służy mieszkańcom?

Reklama na TikToku - dlaczego warto?

Reklama na TikToku - dlaczego warto?

TikTok szturmem zdobywa serca użytkowników na całym świecie, stając się jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych dla nowoczesnych marek. Zastanawiasz się, dlaczego warto zainwestować w reklamę na tej dynamicznej platformie? Efektywna kampania na TikToku może zwiększyć zasięg i zaangażowanie Twojej marki w sposób, który trudno osiągnąć tradycyjnymi metodami, a prowadzenie profilu przez doświadczoną agencję marketingową gwarantuje profesjonalizm i skuteczność. Odkryj potencjał TikToka i zobacz, jak może on zrewolucjonizować Twoją strategię marketingową!

Zamknęli wjazd na ulicę Wallenroda. Dojazd do szkoły z innej strony

Zamknęli wjazd na ulicę Wallenroda. Dojazd do szkoły z innej strony

Utrudnienia na ulicy Wallenroda. Od środy zamknięty jest odcinek tej ulicy. Dojazd do szkoły czy domu kultury będzie możliwy z innej strony.

Stowarzyszenie chce wykupić budynek przy ul. Akademickiej 117

Jedyne takie miejsce dla rodzin zastępczych. Stowarzyszenie chce wykupić budynek Lighthouse

Od ponad 15 lat stowarzyszenie Jedno Serce pomaga rodzicom zastępczym. Od 2023 roku robi to jeszcze intensywniej w ramach Centrum Wsparcia Dzieci i Rodzin Lighthouse. Teraz organizacja potrzebuje wsparcia, bo chce kupić ten budynek.

Na spotkanie z Rafałem Trzaskowskim zaprasza m.in. na swoim oficjalnym profilu na Facebooku prezydent Michał Litwiniuk

Ostatni raz był tu w 2023 roku razem z Tuskiem. Teraz Trzaskowski przyjedzie w innej roli

Kampania wyborcza trwa. Z mieszkańcami Białej Podlaskiej spotka się Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP.

Lublinianka traci obecnie do lidera sześć punktów, ale ma też jeden mecz rozegrany mniej

Lublinianka kontra Stal Kraśnik. Dzisiaj mecz na szczycie Keeza IV ligi

Mecz na szczycie Keeza IV ligi miał zostać rozegrany na inaugurację rundy wiosennej. Z powodu ataku zimy i kiepskiego stanu boiska obie drużyny zmierzą się dopiero dzisiaj. O godz. 17 na stadionie przy ul. Leszczyńskiego Lublinianka, czyli drugi zespół w tabeli podejmie lidera – Stal Kraśnik.

Ulica Jaspisowa po zmroku jest bardzo niebezpieczna
galeria

Wąsko, bez chodnika i latarni. Radna interweniuje po naszym tekście

Kilka dni temu informowaliśmy o niebezpiecznych sytuacjach na ulicy Jaspisowej w dzielnicy Węglin Południowy. Teraz sprawą zainteresowała radna miejska, które proponuje ratuszowi kilka rozwiązań.

Bezbarwny mecz w Łęcznej. Górnik nie znalazł recepty na Kotwicę Kołobrzeg

Bezbarwny mecz w Łęcznej. Górnik nie znalazł recepty na Kotwicę Kołobrzeg

Po dwóch wygranych z rzędu z zespołami z czołówki kibice Górnika Łęczna liczyli, że ich ulubieńcy kolejny raz zapunktują za pełną pulę. Niestety zielono-czarni we wtorek dość mocno rozczarowali i zaledwie zremisowali z walczącą o utrzymanie Kotwicą Kołobrzeg

Kolarze Monogo Lubelskie Perła Polski w Turcji finiszowali w drugiej dziesiątce

Kolarze Monogo Lubelskie Perła Polski startowali w Turcji

Tureckie Grand Prix Syedra Ancient City nie będzie najmilej wspominany przez kolarzy Monogo Lubelskie Perła Polski. Trasa była bardzo ciekawa i zawierała aż 8 ostrych podjazdów, finisz zresztą też kończył się na trasie wiodącej pod górę.

PKO BP EKSTRAKLASA
27. KOLEJKA

Wyniki:

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1-2
Jagiellonia - Piast Gliwice 1-1
Lech Poznań - Korona Kielce 2-0
Pogoń Szczecin - GKS Katowice 4-0
Radomiak Radom - Zagłębie Lubin 0-1
Stal Mielec - Cracovia 1-1
Śląsk Wrocław - Motor Lublin 1-1
Widzew Łódź - Lechia 2-0
Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa 1-1

Tabela:

1. Raków 27 56 40-17
2. Lech 27 53 50-24
3. Jagiellonia 27 52 48-32
4. Pogoń 27 47 45-28
5. Legia 27 44 50-36
6. Cracovia 27 42 48-41
7. Górnik 27 40 38-33
8. Motor 27 40 40-46
9. Widzew 27 36 32-39
10. Katowice 27 36 35-36
11. Piast 27 34 27-29
12. Radomiak 27 34 37-41
13. Korona 27 33 25-36
14. Zagłębie 27 26 22-40
15. Puszcza 27 26 26-39
16. Stal 27 24 28-43
17. Lechia 27 24 27-46
18. Śląsk 27 22 29-41

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!