Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA

17 lutego 2023 r.
14:44

Górnik Łęczna gra po raz pierwszy w tym roku u siebie. Czy uda mu się pokonać Stal Rzeszów?

Egzon Kryeziu z powodu pauzy za żółte kartki nie zagra w meczu ze Stalą Rzeszów
Egzon Kryeziu z powodu pauzy za żółte kartki nie zagra w meczu ze Stalą Rzeszów (fot. GORNIK.LECZNA.PL)

Na inaugurację rundy wiosennej Górnik Łęczna przegrał w Niepołomicach z Sandecją Nowy Sącz aż 0:3. W sobotę zielono-czarni rozegrają pierwszy mecz w tym roku na własnym obiekcie. Ich rywalem będzie mająca wysokie aspiracje Stal Rzeszów, ale podopieczni Marcina Prasoła chcą zrehabilitować się swoim kibicom za falstart sprzed tygodnia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przed pierwszym meczem w 2023 roku o punkty nadzieje w Łęcznej były spore. Górnik po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym jechał na spotkanie do Niepołomic z bojowym nastawieniem. Niestety, gra zespołu wyglądała słabo, brakowało w niej determinacji, a na skutek prostych błędów w defensywie zielono-czarni stracili aż trzy bramki i wrócili do Łęcznej bez punktów. – Z zupełnie innym nastawieniem jechaliśmy na mecz z Sandecją Nowy Sącz. Niestety, życie nas zweryfikowało i przed nami spotkanie ze Stalą Rzeszów. To będzie ciężki mecz, bo Stal ma swoje aspiracje i celuje w awans. My gramy przede wszystkim o byt i zaufanie kibiców – mówi Marcin Prasoł, trener Górnika.

Przed Górnikiem jednak trudne zadanie, bo tak jak wspomina jego szkoleniowiec apetyty w Rzeszowie są spore. Stal z dorobkiem 29 punktów zajmuje obecnie siódme miejsce. Do strefy barażowej piłkarze Daniela Myśliwca tracą tylko punkt, ale ich strata do drugiego w tabeli Ruchu Chorzów również jest stosunkowo niewielka i wynosi pięć „oczek”. – Widać, że ekipa z Rzeszowa ma swój styl i automatyzmy w grze. Cechuje ich to, że potrafią utrzymać się przy piłce i bardzo dobrze grają skrzydłami. Stal ma jednak też swoje problemy jeśli chodzi o defensywę i będziemy chcieli to wykorzystać. W zimie postawiliśmy na stabilizację, ale Górnik to zespół, który ciągle jest w budowie. Musimy jednak przyspieszyć i wymagać od siebie więcej. Nieustępliwość i determinacja – tymi cechami chcemy się charakteryzować – dodaje szkoleniowiec Górnika.

Chęć rehabilitacji za zeszłotygodniowy falstart widać także po zawodnikach. – Jesteśmy wkurzeni po nieudanej inauguracji, która całkowicie nam nie wyszła. Wiemy w jakim jesteśmy położeniu w tabeli i chcemy zmazać plamę za porażkę z Sandecją i wygrać u siebie ze Stalą – mówi Maciej Gostomski, kapitan Górnika. – Graliśmy całkiem niedawno sparing z ekipą z Rzeszowa i wiemy, że jest to solidny zespół. W minionej kolejce wygrali u siebie z Puszczą Niepołomice. Trzeba się przygotować na walkę od samego początku. Natomiast my musimy zagrać tak, jak w naszych najlepszych meczach jesienią. Reasumując musimy wrócić do korzeni – dodaje doświadczony golkiper.

W sobotę łęcznianie będą musieli sobie poradzić bez pauzującego za kartki Egzona Kryueziu, a także kontuzjowanego Damiana Gąski. Niepewny jest natomiast występ Marcina Biernata. Obrońca, który już zdążył zasłynąć z waleczności ma złamany nos i choć przed tygodniem w Niepołomicach wystąpił w wyjściowym składzie, to tym razem może nie pojawić się na boisku.

Początek meczu ze Stalą Rzeszów zaplanowano na godzinę 15. Kibice, którzy nie będą mogli obejrzeć spotkania z wysokości trybun mogą mogli wykupić płatny link do transmisji, który będzie można znaleźć na oficjalnym klubowym portalu.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Przeprowadzka z Lubartowa do magazynów w Niemcach ma rozpocząć się po długim weekendzie majowym, a zakończyć do 19 maja
biznes

Koniec z produkcją w Lubartowie. Producent worków na smieci przenosi sie do Niemiec

Znany producent worków na śmieci, lubartowska Stella Pack, przenosi ich produkcję poza miasto: do przestronnych hal firmy Panattoni Park w podlubelskich Niemcach.

zdjęcie ilustracyjne

"Większa równowaga społeczna". Skoro będzie Rada Kobiet, to radny Gontarz chce Rady Mężczyzn

Radny Tomasz Gontarz (PiS) wystąpił do prezydenta Krzysztofa Żuka z propozycją powołania Rady Mężczyzn – nowego organu doradczego przy władzach miasta. Pomysł nawiązuje do planowanej Rady Kobiet, nad którą miasto już pracuje.

Drzwi Otwarte UMCS: nowości, najpopularniejsze kierunki i przyszłość na rynku pracy
ZDJĘCIA
galeria

Drzwi Otwarte UMCS: nowości, najpopularniejsze kierunki i przyszłość na rynku pracy

Bezpieczeństwo radiacyjne albo inżynieria druku 3D. Prawo, albo bezpieczeństwo wewnętrzne. Sprawdzamy, co Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przygotował dla swoich kandydatów.

Zadbaj o czystość swojego basenu. Jakie akcesoria pomogą w tym zadaniu?

Zadbaj o czystość swojego basenu. Jakie akcesoria pomogą w tym zadaniu?

Stworzenie basenu jest już niewątpliwie dużym osiągnięciem, jednak aby na długo cieszyć się jego urokami konieczna jest należyta troska o zachowanie czystości. Baseny niezależnie od tego gdzie się znajdują, czy w zadaszeniu czy na świeżym powietrzu wymagają stałego czyszczenia. Nie jest to jedynie kwestia estetyki, choć ta także odgrywa wielką rolę. Odpowiednie oczyszczanie z zabrudzeń takich jak liście, owady i piasek, zapobiega zatykania się systemów filtracyjnych i przedłuża ich żywotność. Utrzymanie czystości w basenie pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu pH i jakości wody, co zmniejsza konieczność używania dużej ilości środków chemicznych. Chroni również użytkowników przed bakteriami i patogenami, dzięki czemu mogą oddawać się wodnym zabawą. Przedstawiamy urządzenia, które pomogą Ci w tym zadaniu, a dbanie o czystość stanie się łatwe i przyjemne.

Nowe jednostki wojskowe w regionie. MON uzbroi żołnierzy w używany sprzęt

Nowe jednostki wojskowe w regionie. MON uzbroi żołnierzy w używany sprzęt

Ministerstwo Obrony Narodowej przedstawiło szczegóły dotyczące formowania jednostek wojskowych w Wólce Gościeradowskiej i Poniatowej. Resort zdradził plany związane z infrastrukturą oraz sprzętem w odpowiedzi na pytania posłanki Anny Baluch (PiS).

Juwenalia 2025 z Natalią Szroeder i Lady Pank. Kto jeszcze wystąpi w Lublinie?
galeria

Juwenalia 2025 z Natalią Szroeder i Lady Pank. Kto jeszcze wystąpi w Lublinie?

Natalia Szroeder, SOBEL, Kękę, Dżem i Lady Pank. I to jeszcze nie wszystko. Juwenalia Politechniki Lubelskiej startują równo za miesiąc, a biletów już prawie nie ma.

W Lublinie upamiętnią 15. rocznicę katastrofy smoleńskiej

W Lublinie upamiętnią 15. rocznicę katastrofy smoleńskiej

W czwartek na Placu Litewskim i przy ul. Gospodarczej odbędą się uroczystości rocznicowe. Organizatorzy zapraszają mieszkańców do wspólnego oddania hołdu 96 ofiarom tragedii z 2010 roku.

Otwarcie mostu w grudniu 2024 roku

Radni zdecydują o alei Riada Haidara. Ale święty Kuncewicz też nie będzie pominięty

Wszystko na to wskazuje, że nowy most w Białej Podlaskiej zyska patrona. Radni Koalicji Obywatelskiej już w 2023 roku proponowali, by przeprawę nazwać aleją Riada Haidara. W międzyczasie środowiska religijne zaczęły lobbować za świętym Jozafatem Kuncewiczem.

Po 77 latach "Płomień" wrócił z bezimiennego grobu do Międzyrzeca Podlaskiego

Po 77 latach "Płomień" wrócił z bezimiennego grobu do Międzyrzeca Podlaskiego

Po 77 latach powrócił z bezimiennego zbiorowego grobu w Lublinie i został pochowany obok ukochanej żony Stefanii. Na cmentarzu w Międzyrzecu Podlaski spoczął żołnierz powojennego antykomunistycznego podziemia niepodległościowego sierż. Jan Grudziński ps. Płomień.

Peter Lerant (asystent Pavola Stano): Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku

Peter Lerant (asystent Pavola Stano): Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku

We wtorek Górnik Łęczna nie znalazł sposobu na defensywę broniącej się przed spadkiem Kotwicy Kołobrzeg. Zielono-czarni zremisowali z beniaminkiem 0:0, a wynik z całą pewnością bardziej cieszył rywali zielono-czarnych. Jak spotkanie podsumowali Piotr Tworek i Peter Lerant oraz Damian Warchoł i Branislav Pindroch?

Poddasze kamienicy w ogniu. Czujka uratowała mieszkańców

Poddasze kamienicy w ogniu. Czujka uratowała mieszkańców

W nocy doszło do pożaru przy ulicy Garbarskiej w Lublinie. Paliło się poddasze kamienicy.

Arkadiusz Klucznik

"Pozostawił niezatarte ślady w lubelskiej kulturze". Zmarł były dyrektor Teatru Andersena

Zmarł Arkadiusz Klucznik, dyrektor Teatru Andersena w latach 2007-2017.

5 mitów o psychoterapii, które warto obalić

5 mitów o psychoterapii, które warto obalić

Psychoterapia coraz bardziej zakorzenia się w naszej codzienności jako naturalna forma dbania o zdrowie psychiczne. Mimo to wciąż krąży wiele mitów, które potrafią zniechęcić do sięgnięcia po wsparcie. Warto przyjrzeć się kilku najczęściej powtarzanym przekonaniom i zweryfikować, ile mają wspólnego z prawdą.

Kultowy musical „Jesus Christ Superstar” w Sali Operowej CSK
10 kwietnia 2025, 18:00

Kultowy musical „Jesus Christ Superstar” w Sali Operowej CSK

Opera Lubelska zaprasza na legendarny musical „Jesus Christ Superstar” – porywającą rock-operę z muzyką Andrew Lloyda Webbera. To ponadczasowe dzieło zabrzmi w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie dwukrotnie: 10 i 11 kwietnia 2025, o godzinie 18:00.

Dwie wizje radnych na Plac Łokietka. Fontanna czy drzewa?

Dwie wizje radnych na Plac Łokietka. Fontanna czy drzewa?

Plac Władysława Łokietka w Lublinie znów stał się areną sporu. Tym razem radny Konrad Wcisło proponuje stworzenie skweru z fontanną, a Robert Derewenda walczy o zazielenienie tego miejsca. Która wizja lepiej służy mieszkańcom?

BETCLIC I LIGA
26. KOLEJKA

Wyniki:

Ruch Chorzów - GKS Tychy 0-1
Wisła Płock - Stal Stalowa Wola 2-1
Bruk-Bet Termalica - Stal Rzeszów 3-1
Pogoń Siedlce - ŁKS Łódź 1-1
Odra Opole - Polonia Warszawa 0-1
Chrobry Głogów - Znicz Pruszków 3-2
Kotwica Kołobrzeg - Arka Gdynia 0-1
Miedź Legnica - Górnik Łęczna 0-2
Warta Poznań - Wisła Kraków 0-1

Tabela:

1. Arka 26 57 49-17
2. Bruk-Bet 26 55 55-28
3. Wisła P. 26 47 44-31
4. Miedź 26 45 46-31
5. Polonia 26 44 35-29
6. Wisła K. 26 43 45-25
7. Górnik 26 39 39-31
8. Tychy 26 38 34-27
9. Ruch 26 37 35-32
10. Znicz 26 36 34-33
11. ŁKS 26 35 36-29
12. Stal Rz. 26 34 39-37
13. Chrobry 26 24 26-48
14. Odra 25 23 21-49
15. Kotwica 26 21 19-40
16. Warta 26 21 17-41
17. Stalowa Wola 26 16 25-45
18. Pogoń 26 16 19-45

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!