Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

10 grudnia 2019 r.
22:00

Grand Press 2019. Tomasz Sekielski zdobywcą statuetki Dziennikarza Roku

Na zdjęciu: Tomasz Sekielski - zdobywca tytułu Dziennikarza Roku 2019 i zdobywca nagrody za reportaż TV/wideo "Tylko nie mów nikomu".
Na zdjęciu: Tomasz Sekielski - zdobywca tytułu Dziennikarza Roku 2019 i zdobywca nagrody za reportaż TV/wideo "Tylko nie mów nikomu". (fot. Screen z Facebooka)

Poznaliśmy Dziennikarza Roku 2019 oraz wszystkich laureatów 23. edycji nagród Grand Press. Uroczysta, finałowa gala odbyła się dzisiaj w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Członkowie 82 redakcji z całej Polski zagłosowali na Dziennikarza Roku 2019. Aż 253 głosy, najwięcej w historii, otrzymał Tomasz Sekielski, autor materiału "Tylko nie mów nikomu" - reportażu wideo, w którym razem z bratem Markiem zajmuje się sprawą pedofilii w Kościele.

Wśród nagrodzonych dziennikarzy w kategoriach tematycznych znaleźli się, między innymi, Magdalena Gałczyńska z Onetu za tekst "Farma Trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości" - autorka rozpracowuje powiązania pomiędzy wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem a grupą hejterów - czy Robert Mazurek za wywiad "Związki partnerskie nie są złe" - rozmowę z wiceprezydentem Warszawy Pawłem Rabiejem.

Przyznano również trzy nagrody specjalne: za dziennikarstwo cyfrowe (Konkret24), ekonomiczne (Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej") i sportowe (Michał Kołodziejczyk z WP SportoweFakty).

Jak podaje portal press.pl, w tym roku do konkursu Grand Press została zgłoszona rekordowa liczba prac - 850. Do finału jury nominowało 55 materiałów. Zwycięzcy w każdej z ośmiu kategorii (news, dziennikarstwo śledcze, publicystyka, reportaż prasowy/internetowy, reportaż TV/wideo, reportaż radiowy, wywiad, dziennikarstwo specjalistyczne) mogą liczyć na nagrodę finansową w wysokości 5 tys. zł.

Nagrody Grand Press przyznawane są za najlepsze materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe mijającego roku. Przyznaje je jury Grand Press. W tym roku w jury zasiadają: Katarzyna Buszkowska („Press”), Kamila Ceran (Tok FM), Roman Czejarek (Program I Polskiego Radia), Krzysztof Jedlak („Dziennik Gazeta Prawna”), Jerzy Jurecki („Tygodnik Podhalański”), Marcin Kowalczyk („Express Ilustrowany”, „Dziennik Łódzki”), Edward Miszczak (TVN i Discovery), Andrzej Skworz („Press”), Radosław Sławiński (Polsat Play), Tadeusz Sołtys (Grupa RMF), Agata Szczęśniak (OKO.press), Marek Twaróg („Dziennik Zachodni”), Michel Viatteau (Agence France-Presse), Jacek Żakowski („Polityka”).

Laureaci nagród Grand Press 2019:

  • Grand Press Digital (nagroda specjalna) - Konkret24
  • Grand Press Economy (nagroda specjalna) - Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej"
  • Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego (nagroda specjalna) - Michał Kołodziejczyk z WP SportoweFakty
  • News - „Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości” – Magdalena Gałczyńska (Onet) rozpracowała powiązania hejterki internetowej i ujawniła związek wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka z grupą hejterską, mającą na celu skompromitowanie sędziów nieposłusznych władzy.
  • Dziennikarstwo śledcze - „Pancerny Marian i pokoje na godziny” – Bertold Kittel („Superwizjer” TVN) ujawnił, że prezes NIK Marian Banaś wynajmował gangsterom kamienicę z pokojami na godziny; stał się jej właścicielem w niejasnych okolicznościach, nie wpisał jej do oświadczenia majątkowego, a służby badające te oświadczenie nie poinformowały premiera o sprawie przed powołaniem Banasia na stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli.
  • Publicystyka - „Homo sovieticus po latach” – Rafał Woś („Tygodnik Powszechny”) rozlicza ks. Józefa Tischnera z jego sympatii politycznych, wyrzucając filozofowi stanie po stronie liberalnych reform Leszka Balcerowicza.
  • Reportaż prasowy/internetowy - „Sekret Świętej Brygidy” – Bożena Aksamit („Gazeta Wyborcza ‒ Duży Format”) we wstrząsającym reportażu pokazuje ofiary ks. Henryka Jankowskiego, zgwałcone nastolatki, czasem odbierające sobie potem życie. Tekst wstrząsnął opinią publiczną z powodu pozycji swojego negatywnego bohatera, ale także dlatego, że wokół jego czynów panowała od lat zmowa milczenia. Był to ostatni reportaż Bożeny Aksamit, która niedługo potem zmarła na raka.
  • Reportaż radiowy - „Niedokończona żałoba” – Jolanta Rudnik i Andrzej Rudnik (Polskie Radio Koszalin) opisują walkę rodziny Arama Rybickiego, ofiary katastrofy smoleńskiej, aby zapobiec nakazanej przez państwo ekshumacji.
  • Reportaż TV/wideo - „Tylko nie mów nikomu” – Tomasz Sekielski, Marek Sekielski (YouTube, Sekielski) – reportaż o pedofilii w Kościele, w którym ofiary księży pedofilów nie tylko opowiadają po raz pierwszy swoje dotąd skrywane przeżycia, ale też konfrontują je po latach podczas spotkań z dawnymi oprawcami.
  • Wywiad - „Związki partnerskie nie są złe” – Robert Mazurek („Dziennik Gazeta Prawna”) w swoim stylu spiera się z wiceprezydentem Warszawy Pawłem Rabiejem, gdy ten oświadcza, że jest za małżeństwami homoseksualnymi, upierając się, iż to w gruncie rzeczy rozwiązanie konserwatywne.
  • Dziennikarstwo specjalistyczne - „Pegasus” – Lech Dawidowicz („Czarno na białym” TVN 24) dociera do informacji, że polskie służby zakupiły najpotężniejszy system szpiegowski, który może przejąć kontrolę nad dowolnym urządzeniem, dając wgląd w życie i tajemnice każdego z nas.
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Kampus uczelni

UMCS otwiera drzwi dla kandydatów

Stoiska z ofertą edukacyjną, doradztwo zawodowe i spacer po kampusie. Sprawdzamy, co Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przygotował dla swoich kandydatów.

Nielegalny połów ryb na jeziorze. 48-latek w rękach policji

Nielegalny połów ryb na jeziorze. 48-latek w rękach policji

Można powiedzieć, że we "własne sidła" wpadł 48-letni mieszkaniec gminy Uścimów, który podejrzany jest o nielegalny połów ryb. Grozi mu nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Dlaczego warto postawić na używane części samochodowe? Poznaj Global Parts!

Dlaczego warto postawić na używane części samochodowe? Poznaj Global Parts!

Zakup używanych części samochodowych to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Decydują o tym przede wszystkim względy ekonomiczne, dostępność oryginalnych części oraz troska o środowisko. Szczególnie właściciele starszych modeli samochodów doceniają ten sposób na utrzymanie swoich pojazdów w dobrym stanie technicznym. Jednak używane części to nie tylko oszczędność – to także świetna okazja do tuningu i personalizacji auta.

Jakub Rzeźniczak podpisał w Kraśniku umowę do końca sezonu 24/25, ale z opcją przedłużenia

Były reprezentant Polski zagra w Stali Kraśnik

W ostatnich dniach pojawiały się plotki, że były reprezentant Polski Jakub Rzeźniczak może wznowić karierę w Kraśniku. Ze względu na datę, czyli 1 kwietnia wielu kibiców uznało jednak te doniesienia za primaaprilisowy żart. Tymczasem w piątek czwartoligowiec rzeczywiście poinformował, że 38-letni obrońca podpisał ze Stalą kontrakt do końca sezonu.

"Chcę być Polakiem". Wojewoda przekazał akty obywatelstwa
ZDJĘCIA
galeria

"Chcę być Polakiem". Wojewoda przekazał akty obywatelstwa

Liczba obywateli Rzeczypospolitej Polskiej powiększyła się o 18 osób. Wojewoda lubelski wręczył polskie obywatelstwa, konstytucję oraz flagę RP.

Lublin w weekend będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu

Lublin w weekend będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu

Już w sobotę startują Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Tym razem w zawodach, które będą rozgrywane na Aqua Lublin weźmie udział ponad tysiąc zawodników i zawodniczek, które reprezentują aż 86 uczelni z całego kraju.

Zdjęcie ilustracyjne

Zderzenie czterech pojazdów - poważne utrudnienia w ruchu

3 osobówki i dostawczak zderzyły się na trasie w kierunku Chełma. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Sejm obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Rząd podzielony, a opozycja przeciw

Sejm obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Rząd podzielony, a opozycja przeciw

W piątek Sejm przyjął długo wyczekiwaną nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zmiana ta oznacza obniżenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców, a skorzysta na niej – według szacunków Ministerstwa Finansów – około 2,5 miliona małych i średnich firm. Reforma, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2026 roku, będzie kosztować budżet państwa 4,6 miliarda złotych rocznie.

Food Truck Festivals powraca do Lublina! Kulinarna podróż dookoła świata
4 kwietnia 2025, 15:00

Food Truck Festivals powraca do Lublina! Kulinarna podróż dookoła świata

Lublin znów stanie się stolicą ulicznego jedzenia! Już w drugi weekend kwietnia, na parkingu przed Motor Areną, odbędzie się długo wyczekiwany zlot food trucków – Food Truck Festivals. To nie tylko uczta dla podniebienia, ale również wyjątkowa okazja do spotkań i wspólnego spędzenia czasu.

Imprezy klubowe w weekend (4-5 kwietnia)
imprezy
4 kwietnia 2025, 20:00

Imprezy klubowe w weekend (4-5 kwietnia)

Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Czy czas dobry, czy czas zły, imprezuje przez cały czas. Nawet w post. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki informator, gdzie w Lublinie odbędą się najlepsze imprezy.

Pomagają i chronią nie tylko ludzi. Policjanci wykazali się wielkim sercem

Pomagają i chronią nie tylko ludzi. Policjanci wykazali się wielkim sercem

Kolejny raz policjanci udowodnili, że ich motto "Pomagamy i chronimy" nie jest tylko pustym frazesem. Tym razem pomogli maleńkiej wiewiórce.

Poszukiwany za bójki i rozboje odnaleziony w Szwecji

Poszukiwany za bójki i rozboje odnaleziony w Szwecji

36-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego poszukiwany listem gończym za rozbój został odnaleziony w Szwecji. Teraz w polskim więzieniu odsiedzi zasądzone 4 lata.

Fotowoltaika w gospodarstwie rolnym – jakie niesie za sobą korzyści?

Fotowoltaika w gospodarstwie rolnym – jakie niesie za sobą korzyści?

Współczesne gospodarstwa rolne charakteryzują się wysokim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Chłodnie, suszarnie, systemy nawadniające oraz maszyny rolnicze generują znaczne koszty eksploatacyjne. W ostatnich latach ceny energii elektrycznej znacząco wzrosły, co stanowi poważne obciążenie finansowe dla rolników. Uzależnienie od konwencjonalnych źródeł energii może prowadzić do niestabilności kosztowej i negatywnie wpływać na rentowność produkcji.

Marcin Wójcik bawi i edukuje – został ambasadorem otoNoclegi.pl!

Marcin Wójcik bawi i edukuje – został ambasadorem otoNoclegi.pl!

Marcin Wójcik ambasadorem nowego serwisu noclegowego

Piłkarze Motoru po wygranej ze Stalą Mielec chcą pójść za ciosem we Wrocławiu

Motor zagra we Wrocławiu mecz przyjaźni. Śląsk musi wygrać

Przed kibicami Motoru wyjątkowe spotkanie. W końcu ich pupile zagrają w sobotę o godz. 17.30 mecz przyjaźni ze Śląskiem Wrocław. Na trybunach będzie święto, ale na boisku gospodarze zrobią wszystko, żeby wywalczyć kolejne punkty, bo nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium