Stawką było 100 000 euro i tytuł Mistrzów Świata Farming Simulator Leauge. Większą część pieniędzy i tytuł zgarnęła drużyna Trelleborg
W niedzielę, 5 grudnia, osiem drużyn walczyło o tytuł i pulę nagród wynoszącą 100 000 euro w ramach finału trzeciego sezonu Farming Simulator Leauge.
Sytuacja przed finałami zapowiadała zacięte zmagania: zespół Trelleborg miał tuż za swoimi plecami drużyny Valtra oraz Corteva Agriscience. Te dwa ostanie spotkały się ze sobą już w pierwszym meczu.
Niespodziankę sprawiła zaś drużyna z dziką kartą: LSA E-Sports, która dostała się do meczu finałowego bez sponsora, będąc jednocześnie zupełnie nowym zespołem w rozgrywkach FSL. W decydującym meczu zespół Trelleborg zwyciężył po trzech rundach, dzięki czemu może nazywać się Mistrzem Świata.
„Jesteśmy dumni, że udało nam się obronić tytuł Mistrza Świata!” – powiedział po wszystkim Lukas Thiemann (aka Wühler), kapitan drużyny Trelleborg. – „Od rundy wstępnej nie przegraliśmy żadnego meczu, bez względu na to jak bardzo wymagający byli nasi przeciwnicy. Daliśmy z siebie wszystko i dzięki temu zostaliśmy nagrodzeni serią 11 zwycięstw. Teraz możemy nazywać się Mistrzami Świata w Farming Simulator League”.
„Gratulujemy drużynie Trelleborg zasłużonego zwycięstwa. Podczas finałów wielokrotnie oglądaliśmy świetną pracę zespołową oraz kilka znakomitych strategii” – skomentował Claas Eilermann, Esports Manager w Giants Software (twórcy serii Farming Simulator). W trzecim sezonie FSL zespół Trelleborg zarobił 61 300 euro, co stanowi część ogólnej puli nagród. Trudno uwierzyć, jak wielu emocji dostarczyły zmagania w zawodach Farming Simulator League, które z powodzeniem zadomowiły się w świecie e-sportu. Z niecierpliwością czekamy na kolejny sezon, który będzie jeszcze bardziej ekscytujący”.
Rozgrywki Farming Simulator League wykorzystują esportowy tryb jaki znaleźć można w grach z serii Farming Simulator.
Dwie drużyny rywalizują ze sobą na oddzielnych mapach w wersji na PC. Zawodnicy mają za zadanie wspólnie zebrać zboże, sprasować pozostawioną słomę w bele, a następnie dostarczyć je do stodoły szybciej niż przeciwny zespół.
Jak to wygląda? A tak: