„Nie taka radioterapia straszna!”. Już w najbliższą środę, o faktach i mitach napromieniania będą opowiadać lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.
USK nr 1 zaprasza na pierwszy z cyklu wykład na temat nowotworów. To okazja, aby zapoznać się m.in. z najnowszymi metodami leczenia i terapiami, a także dowiedzieć się o dostępnych formach wsparcia i pomocy psychologicznej.
- W naszym szpitalu, choroby nowotworowe leczymy aż w 6 klinikach. Jest to szerokie spektrum możliwości i mamy specjalistów w tych dziedzinach. Mam nadzieję, że zarówno te merytoryczne wykłady dotyczące konkretnych schorzeń, jak i poboczne tematy np. jak radzić sobie z chorobą nowotworową w zakresie psychicznym lub jak należy się rehabilitować po leczeniu będą istotne i znajdą grono słuchaczy - zachęca Anna Guzowska, rzecznik prasowy USK nr 1 w Lublinie.
Spotkania będą odbywać się w każdą trzecią środę miesiąca w formie wykładów otwartych. Są one skierowane głównie do pacjentów walczących z rakiem i ich bliskich, ale również wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z tematyki onkologicznej. Pierwszy wykład „Nie taka radioterapia straszna! Fakty i mity na temat napromieniania” poprowadzi dr n. med. Aleksandra Kozłowska, kierownik Zakładu Radioterapii USK 1. Spotkanie odbędzie się już 21 lutego o godz. 12 w sali wykładowej hostelu dla pacjentów Zakładu Radioterapii przy ul. Radziwiłłowskiej 13 w Lublinie.
Przypominamy, że równie nową inicjatywą szpitala jest strona internetowa dla pacjentów onkologicznych. Można tam znaleźć m.in. informacje rodzajach leczonych nowotworów, o zespole lekarzy, dostępnych metodach leczenia i terapiach. Strona będzie na bieżąco aktualizowana.