Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Projektanci zgodnie z życzeniem ówczesnych władz miasta, w nowej hali znaleźli miejsce na siłownię i ciężarownię o łącznej powierzchni 556 mkw. Te ostatecznie nie powstały i cała przestrzeń nadal świeci pustkami. Ośrodek sportu ogłosił już trzeci przetarg, który ma to zmienić.
Mammograf był tak zużyty, że nadawał się do wyrzucenia. Rezonans prosił się o wymianę wszystkiego, co mieściła jego obudowa. Stary tomograf „nie wyrabiał na zakrętach” i przy potężnej liczbie pacjentów ciągle się psuł. To wszystko w zamojskim szpitalu „papieskim” należy już na szczęście do przeszłości.
Na 80 proc. ocenia miasto stopień zaawansowania prac przy budowie Dworca Metropolitalnego. Inwestycja powinna być gotowa do końca lutego, ale wykonawca poprosił o wydłużenie terminu do końca roku. Decyzja w tej sprawie wciąż nie zapadła.
Jeszcze nie ma podpisanej umowy i mogą wpłynąć protesty ale jest oficjalna informacja. Pas Projekt z Nadarzyna zaprojektuje Multifunkcyjnego Centrum Rozwoju.
Miasto ogłosiło kolejny przetarg na przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80. Chodzi o brakujący odcinek drogi łączącej okolice dworca PKP z Wrotkowem i Czubami.
Przeprawa drogą wewnętrzną przy centrum handlowym SAS to zmora kierowców. Wkrótce to się zmieni, bo ruszyła już przebudowa.
Po niespełna roku prac w miejscu wyburzonej kamienicy przy ulicy Krótkiej, stanął już nowy budynek. Wkrótce będzie służył Bialskiemu Centrum Kultury.
- Szkoda zmarnowanych trzech lat, poświęconych na dochodzenie do racji, które dla mnie były oczywiste od samego początku – tak Wojciech Dzioba, prezes firmy TBV, będącej właścicielem Górek Czechowskich skomentował ostatni wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, w sprawie „uchwalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublin „Górki Czechowskie”.
Po niemal 13 latach zakończył się remont całego 120–kilometrowego, lubelskiego odcinka drogi wojewódzkiej 835. Ostatni remontowany fragment, Biłgoraj – granica z woj. podkarpackim, jest już po odbiorze końcowym. Warto było czekać i męczyć się latami na wahadłach, bo dziś jest to wygodna i jedna z ładniejszych widokowo dróg w naszym województwie.
Miały dość spotykania się po domach, więc zbudowały sobie altankę. Ale było im mało. Członkinie KGW „Pod Olchą” w Olszance (gm. Turobin) zdecydowały, że postawią świetlicę. Zdobyły część pieniędzy i budowa ruszyła. By ją sfinalizować, potrzebują jeszcze sporego zastrzyku gotówki.
Zanim w maleńkich Osuchach, gdzie w czasie II wojny światowej rozegrano jedną z największych partyzanckich bitew powstanie Muzeum Partyzantów Polskich, musi jeszcze minąć sporo czasu. Ale jest ogromna szansa na to, że uda się to zamierzenie zrealizować.
Po chaszczach, które jeszcze latem przysłaniały zabytkowy park pałacowy w Świdnikach (gm. Miączyn) nie ma już śladu. Gmina, zgodnie z zapowiedzią, zagospodarowała teren. Ale nasz Czytelnik, dostrzegł, że spustoszenie przy parkowych stawach sieją bobry. Bardzo go to niepokoi.
Miały zapaść kluczowe decyzje, które określą liczbę spalarni odpadów w województwie lubelskim. Nie zapadły. A na sesję sejmiku przyszli nawet policjanci w cywilu.
Zanim będzie wniosek o dofinansowanie, jest dyskusja co najbardziej potrzebuje remontu. Mieszkańcy mogą wskazać czy ich zdaniem pilniejsza jest naprawa ul. Niepodległości, Wyszyńskiego, Racławickiej czy Partyzantów.
Jeszcze w tym roku ma ruszyć rozbudowa Szkoły Podstawowej w Prawiednikach. Zanim rozpoczną się prace przy nowym obiekcie, gmina wybuduje drogę do tej placówki. Już ogłoszono przetarg. Wykonawcy mogą składać oferty do 17 stycznia.
Przetarg został ogłoszony. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, który za ok. 45 mln zł gruntownie zmodernizuje stadion zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, to już pod koniec 2024 roku obiekt powinien wyglądać jak nowy. Ale nie w całości.
Dokumentacja projektowa już jest. W lutym zostanie ogłoszony przetarg. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to najpewniej jeszcze przed końcem roku mieszkańcy Hrubieszowa będą mogli korzystać z tężni solankowej.
Pas powstanie w przyszłym roku. Mamy na to pieniądze – zapowiadał w rozmowie z nami latem starosta zamojski Stanisław Grześko, gdy na lotnisku w Mokrem firma rozważająca tu utworzenie Centrum Modernizacji Śmigłowców organizowała pokaz swoich maszyn. Ale po upływie kilku miesięcy pojawiło się dość poważne „ale”.
Kolejny krok do rozpoczęcia budowy nowego budynku dla administracji gminy Żyrzyn. W zeszłym tygodniu wskazano najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Postępowanie wygrała firma Dach Styl z Radzynia Podlaskiego, która cenowo pokonała konkurentów m.in. z Puław i Warszawy
W pobliżu boiska treningowego miejscowego ośrodka sportu przy ul. Mucharskiego powstały dwa tory przeszkód dla rowerzystów o łącznej długości ok. 260 metrów. Pumptrack kosztował 707 tys. złotych.