Piątek to nie był dobry dzień dla traktorzystów. Ciągnik rolniczy jednego z nich przewrócił się na pole i przygniótł kobietę. Z kolei inna maszyna zderzyła się z samochodem osobowym. Jednak w tym przypadku kierowca pierwszego z tych pojazdów był pijany, został też przewieziony do szpitala
Do pierwszego z tych zdarzeń doszło około godz. 13.30 na polach pomiędzy miejscowościami Słodków Pierwszy a Pasieka (obie w pow. kraśnickim).
Jak przekazał nam mł. asp. Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, 72-latek z gm. Kraśnik jechał po polnej drodze ciągnikiem marki Belarus z naczepą wypełnioną drewnem. Wewnątrz kabiny była razem z nim kobieta, a na stosie drewna na naczepie siedział mężczyzna.
W pewnym momencie ciągnik wjechał na pochyłą drogę i przewrócił się na pobliskie pole. Dwaj mężczyźni wyszli z tego bez szwanku, ale maszyna przygniotła kobietę - skończyło się na złamaniu ręki. Kierowca był trzeźwy.
Wypadek ciągnika rolniczego w Blinowie Pierwszym (pow. kraśnicki)
Raptem 3.5 godziny później w miejscowości Blinów Pierwszy (również pow. kraśnicki) slużby pojechały do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego i samochodu osobowego.
40-latek z gm. Szastarka podróżował pojazdem marki Władimirec i na skrzyżowaniu wjechał wprost pod nadjeżdżającą skodę. 28-latka, która siedziała za kierownicą osobówki próbowała uniknąć zderzenia, uciekając na pobocze. Jednak zahaczyła o tylne koło ciągnika - w efekcie auto zostało uszkodzone, a traktor, z podpiętym roztrząsaczem obornika z drewnem, przewrócił się na bok.
Okazało się, że 40-latek miał niemal dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Co więcej, mężczyzna trafił do szpitala z podejrzeniem złamania nogi.
Jak wydobrzeje, usłyszy zarzuty i za nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów, za "jazdę na podwójnym gazie" można trafić na 2 lata za kratki, a także dostać zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku do 15 lat. Do tego jest jeszcze kara pieniężna od 5 do 60 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz 10 pkt. karnych.