Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie uruchamia pomoc dla młodych mieszkańców Lublina. To część programu „POMOC kontra przemoc” dofinansowanego ze środków europejskich.
Od poniedziałku do piątku od 14 do 22 młodzi lublinianie mogą zadzwonić na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, który działa pod numerem 789 777 981. Porad udziela doświadczony psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Centrum Interwencji Kryzysowej prowadzi także całodobowy telefon zaufania dla dorosłych działający pod numerem telefonu 733 588 900.
– W obliczu wciąż nasilających się kryzysów psychicznych, szczególnie wśród młodych, niezwykle ważne jest zapewnienie profesjonalnego systemu wsparcia dla osób ich doświadczających oraz ich rodzin. Dlatego Miasto stale szuka różnych możliwości poszerzenia oferty działań skierowanych do potrzebujących mieszkanek i mieszkańców Lublina. Cieszę się, że przy wsparciu środków europejskich realizujemy kolejny projekt z zakresu zdrowia psychicznego, który pozwoli na zapewnienie niezbędnej pomocy osobom doświadczającym kryzysu – mówi Anna Augustyniak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.
Projekt CIK to element programu „POMOC kontra przemoc”. W projekcie przewidziane są także zajęcia z treningu zastępowania agresji, treningu umiejętności społecznych dla dzieci w wieku 7-13 lat oraz szkoleń szkoleń dla pracowników CIK, umożliwiających poznanie nowych technik i form pomocy osobom pozostającym w kryzysie. Odbędą się także zajęcia grupowe dla dorosłych tj., Szkoła dla Rodziców i Wychowawców, grupa terapeutyczno-wspierająca dla doświadczających przemocy oraz program interwencyjno-wspierający dla osób w kryzysie.
– Rekrutacja na wszystkie zajęcia grupowe jest prowadzona w sposób ciągły. Dana grupa rozpoczyna pracę, gdy zostanie zamknięta lista uczestniczek i uczestników. Z terapii grupowej i zajęć terapeutycznych skorzystają łącznie 122 osoby – informuje Anna Czerwonka z lubelskiego ratusza.
O szczegółach projektu dowiemy się w Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie, ul. Probostwo 6A, tel. 81 466 55 46. Projekt „POMOC kontra przemoc” dofinansowany jest ze środków europejskich. Całkowity koszt projektu to blisko 322 tys. zł, w tym wysokość wkładu Funduszy Europejskich wynosi 305,5 tys. zł.