Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od jutra wznowione będą niektóre zajęcia na terenie pływalni prowadzonych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, gdzie nadal odbywają się niektóre treningi.
Na terenie województwa lubelskiego zmarło 7 osób z infekcją COVID-19 – informuje Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.
Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 526 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.
W Polsce są 7482 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia.
Od dziś szkoły średnie znajdujące się w żółtej strefie przechodzą na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W strefie czerwonej (Lublin, Zamość, Chełm, powiaty janowski, lubelski, łęczyński, łukowski, puławski, rycki, świdnicki, włodawski), nauka w liceach i technikach będzie się odbywać zdalnie. Bez zmian mają działać przedszkola i szkoły podstawowe.
Wirtualna Polska ustaliła, że na Stadionie Narodowym powstanie pierwszy szpital polowy. Źródło w rządzie potwierdziło tę informację dla PAP.
- Infolinia to kpina! Jeśli nawet uda się dodzwonić, ostatecznie rozmowa jest rozłączana. Pozostałe numery kontaktowe zostały usunięte ze stron internetowych stacji sanitarnych. Gdzie tu logika? - alarmują Czytelnicy, którzy potrzebowali m.in. informacji o kwarantannie. - Infolinia ma usprawnić kontakt z inspekcją sanitarną - odpowiada na to sanepid.
Decyzja obejmuje także oddział przedszkolny. Właśnie o tym poinformowała dyrekcja placówki.
Ograniczenia dotyczą także zgromadzeń. Poważne zmiany są też w strefie żółtej.
Być to pogoda odstraszyła mieszkańców Lublina od niedzielnego spaceru, a być może winna jest obowiązująca w mieście czerwona strefa. Jedno jest pewne – spacerowiczów było wyraźnie mniej. Za to wszyscy – poza drobnymi wyjątkami – mieli na twarzach maseczki. To jeden z wymogów, który funkcjonuje od tygodnia. A od soboty w Lublinie działają też kolejne obostrzenia.
W Garwolinie zmarł pracownik pogotowia, dla którego - mimo wysiłków pobliskiego szpitala i kolegów z karetki - nie znalazło się miejsce ani w Siedlcach ani w Warszawie.
W niedzielę spacerowicze skorzystali z dobrej pogody i ruszyli nad Zalew Zemborzycki. W pierwszy dzień obowiązywania czerwonej strefy, w sobotę, chętnych do aktywnego wypoczynku prawie nie było w tym miejscu. Raczej za sprawą złej aury, niż nowych ograniczeń.
Ludzie spędzają wolny czas w galeriach handlowych. Niedzielne zakupy na giełdzie w Mokrym odbywały się normalnie. Pierwsze dni Zamościa w czerwonej strefie.
Aż 1293 nowe zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwie lubelskim w ciągu ostatnich trzech dni. W tym czasie zmarło też 27 pacjentów z Covid-19. To najgorsze statystyki od początku pandemii w naszym regionie.
– Pouczyliśmy ponad 197,5 tys. osób, ponad 55,3 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w ponad 14,6 tys. przypadków skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu – poinformował w niedzielę rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
Według najnowszych danych w województwie lubelskim choruje 3,4 tys. osób, a przeszło 17,3 tysiąca przebywa na kwarantannie.
"Zmarł drugi nasz ojciec z klasztoru. O. Bruno był w szpitalu, dostał obustronnego zapalenie płuc" – poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych franciszkanie z zakonu w Łodzi-Łagiewnikach. Ojciec Bruno Kalinowski to były wieloletni proboszcz Parafii Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Zamościu.
Na terenie województwa lubelskiego zmarło 7 osób – informuje Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.
Aż 580 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim, z czego blisko 100 w Lublinie i ponad 50 w Chełmie.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o 8536 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort podał też, że zmarło 49 osób.
- Do 21 wirus nie zaraża, a w piątki leży w wannie – mówią klienci restauracji na deptaku, którzy musieli opuścić lokal. Od soboty nie można przyjmować gości po godzinie 21.
Pani Magda i pan Przemek od roku szykowali wesele na ponad 200 osób. Pobiorą się w przyszłą sobotę ale zabawę właśnie odwołała im czerwona strefa, którą objęty jest Zamość. – W czwartek byliśmy załamani, w piątek humory się nam trochę poprawiły. Szukamy plusów w tej całej historii, nie musimy tańczyć pierwszego tańca – próbują żartować narzeczeni.
Ciężko chory pan Piotr miał mieć operację, zamiast tego zakaził się z szpitalu koronawirusem. Rodzina mężczyzny była zaskoczona, bo zamiast do szpitala zakaźnego, odwieziono go do domu, w którym mieszka jego starsza, schorowana matka. Takie sytuacje zdarzają się coraz częściej.
- Konieczne jest wzmocnienie systemu opieki zdrowotnej – powiedział ekspert terapii zakażeń dr Paweł Grzesiowski. Zaznaczył, że wprowadzone obostrzenia to "drugi filar strategii", pierwszym musi być natychmiastowe realne wsparcie szpitali, m.in. przez wojsko oraz możliwość organizacji szpitali doraźnych.
- To nie baseny są źródłem zakażeń, tylko zbiorowiska ludzkie - mówi prof. Włodzimierz Gut, specjalista w dziedzinie mikrobiologii i wirusologii. Ekspert uważa, że brak reakcji społeczeństwa spowoduje, że będą wprowadzone kolejne obostrzenia.