Ceny biletów MPK Kraśnik pozostają te same. Na najbliższej sesji (28 marca) radni pochylą się zaś nad innymi problemami związanymi z miejską komunikacją.
– Przygotowany projekt uchwały doprecyzowuje kary i opłaty dodatkowe np. za spowodowanie nieuzasadnionego zatrzymania autobusu – mówi Maksym Bratko z Urzędu Miasta w Kraśniku. – Jest też wyjaśniona sprawa dokumentów, które powinni mieć przy sobie osoby korzystające z ulg i bezpłatnych przejazdów m.in. honorowi krwiodawcy.
I tak na przykład: dzieci do lat 4 korzystają z przejazdów autobusowych bezpłatnie. Rodzic lub opiekun malucha, który jedzie miejskim autobusem razem z dzieckiem nie płaci również za wózek dziecięcy. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku starszych dzieci. Ponieważ w porównaniu z uchwałą z końca stycznia 2019 r. w projekcie nowej uchwały pojawia się opłata za wózki dziecięce, dla dzieci powyżej 4 roku życia (w wysokości 1 zł).
Osoba jadąca z dzieckiem, które nie chodzi jeszcze do szkoły powinna mieć przy sobie dokument stwierdzającą wiek dziecka np. książeczkę zdrowia dziecka czy też paszport. W przypadku uczniów ma to być legitymacja szkolna. Natomiast osoby powyżej 75 lat, które jeżdżą za darmo powinny mieć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem zawierający datę urodzenia.
Z bezpłatnych przejazdów pojazdami MPK Kraśnik mogą korzystać również honorowi krwiodawcy – chodzi o kobiety, które oddały powyżej 5 litrów krwi i mężczyzn, którzy oddali powyżej 6 litrów krwi. Osoby te powinni mieć przy sobie Legitymację Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi III stopnia (tzw. brązową odznakę) wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem umożliwiającym potwierdzenie tożsamości osoby uprawnionej.