Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

8 listopada 2020 r.
15:57

Radny PiS z Kraśnika o prezydent Gdańska: „co to za dz***a tak się rozkraczyła?”

Jarosław Jamróz
Jarosław Jamróz (fot. Archiwum)

Kraśnik znowu jest na ustach całej Polski. Tym razem radny PiS, wiceprzewodniczący Rady Miasta zdjęcie prezydent Gdańska skomentował tak: „co to za dz***a tak się rozkraczyła?”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zaczęło się od tego, że Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska zamieściła na Facebooku zdjęcie, na którym pozuje na tle biura PiS. Budynek został wymalowany w obraźliwe hasła wymierzone w partię i został tam umieszczony duży baner z napisem „zajmijcie się pandemią”.

Było to działania osób protestujących przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Na jednym ze zdjęć Dulkiewicz podpisuje się na banerze. Aby móc przy nim stanąć - wśród na ziemi postawionych zniczy - prezydent Gdańska musiała szeroko stanąć na nogach.

Zdjęcia skomentował szczeciński samorządowiec Solidarnej Polski, Dariusz Matecki.

- Prezydent Gdańska pozuje przed zdewastowanym biurem gdańskiego PiS-u. Daje polityczne przyzwolenie na dewastację miasta? Publiczne bazgroły? Wybijanie szyb? – napisał publikując zdjęcia.

Niemal od razu pod jego wpisem zaczęły pojawiać się komentarze. Większość jest krytycznych wobec Dulkiewicz. Choć słowo „krytyczne” nie jest w tym miejscu odpowiednie.

Oto niektóre z nich:

„Panie ministrze Ziobro zróbcie z tymi ludźmi porządek. To za brak maski był mandat 500zl A tu można zróbcie z tą cholata porządek?”

” Dulkiewicz zachowuje się jak przygłup, chociaż może coś w tym jest. Mam taką skromna nadzieję że kiedy będą wybory, to ludzie nie zapomną o jej wybrykach.”

” Przecież to chora na umyśle s…”

I to są te delikatniejsze.

Jednym z komentujących był Jarosław Jamróz, miejski radny PiS i wiceprzewodniczący Rady Miasta Kraśnik.

„Co to za dz***a tak się rozkraczyła?" – napisał radny.

Wpisu już nie ma

Radny mówi nam, że zareagował emocjonalnie. – Nie wiedziałem, że to prezydent Gdańska. Nie poznałem jej – tłumaczy Jamróz i dodaje, że wpis usunął. – Taka tez była sugestia ze strony administratora.

- Czy rozważa pan np. osobiste przeproszenie pani prezydent? – pytamy.

- Nie bardzo wiem, jak to miałbym zrobić, jak miałbym się do niej odezwać – odpowiada radny.

Z radnym rozmawiamy też o konsekwencjach jego czynu. O tym, że może np. stracić funkcję wiceprzewodniczącego rady. – Jeśli taki wniosek padnie, to demokratycznie się poddam ocenie. Taka jest demokracja – mówi.

Związana z PO Dorota Posyniak, przewodnicząca Rady Miasta mówi, że jeśli wpłynie wniosek o odwołanie Jamroza, to nada mu bieg. – I to radni zdecydują o losie pana radnego. Trudno mi oceniać sprawę, bo jest bardzo świeża, a pan radny jest dorosły i sam odpowiada za swoje słowa. Niemniej jednak ta sprawa jest dla nas wszystkich uwłaczająca – mówi Posyniak.

Radny Paweł Kurek z Nowoczesnej zapowiada, że już w poniedziałek "jakieś kroki zostaną zrobione". - Myślę, że taki wniosek zostanie złożony. Nie wyobrażam sobie, żeby pan Jamróz pełnił jakiekolwiek funkcje w Radzie Miasta. Nie możemy pozwolić, żeby wiceprzewodniczącym była osoba odnosząca się w taki sposób do kobiet - mówi Dziennikowi.

Siostry Godlewski

- Każdy kto mnie zna, wie że nie działam emocjonalnie, ale tym razem jednak tak się stało. Każdy kto mnie zna, też wie, że nie odnoszę się w taki sposób do kobiet – zapewnia radny Jamróz.

Tymczasem internauci wyciągnęli na światło dzienne kolejny komentarz Jamroza. Tym razem odniósł się do artykuły o tym, że internetowe celebrytki zaśpiewały hymn Polski. Chodziło o to, że clebrytki mogą stanąć przed sądem za znieważenie hymnu.

„Tak powinny kończyć wszystkie ździry, a na początek przed sądem lekkie podstrzyżyny – maszynką po gołej skórze!” – napisał radny.

A w Świdniku „bydło”

To nie jedyny przypadek, kiedy lubelscy samorządowcy krytykują w wulgarny sposób protesty kobiet. Kilka dni temu popierany przez PiS burmistrz Świdnika, Waldemar Jakson o protestujących w Warszawie napisał, że są „bydłem” a potem dodał: „Zbydlęcenie… profanacja kościołów, miejsc pamięci narodowej, bicie księży, patologiczna nienawiść, nawoływanie do zdrobni, terror bolszewicki, bluzgi, groźby karalne... pogarda dla życia”.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Skazany przed laty pseudokibic schował się w łóżku

Skazany przed laty pseudokibic schował się w łóżku

Kolejny pseudokibic zatrzymany do sprawy śmiertelnego pobicia. To sprawa z 2016 roku, gdy w wyniku starcia pseudokibiców drużyn z Lublina i Stalowej Woli na drodze w powiecie radomskim śmierć poniósł 33-latek ze Stalowej Woli.

Marcin Romanowski

Zwrot w sprawie Marcina Romanowskiego. Prokuratura nie odpuszcza

Prokuratura wydała Europejski Nakaz Dochodzeniowy wobec posła PiS Marcina Romanowskiego - poinformowała w środę rzeczniczka prokuratora generalnego Anna Adamiak. Treść wniosku nie jest na ten moment znana.

Wymiana drzwi zewnętrznych - praktyczny poradnik

Wymiana drzwi zewnętrznych - praktyczny poradnik

Wymiana drzwi zewnętrznych to inwestycja, która znacząco wpływa na bezpieczeństwo i estetykę domu lub mieszkania. Drzwi wejściowe stanowią nie tylko funkcjonalny element budynku, ale również wizytówkę domu. Właściwy wybór oraz prawidłowy montaż drzwi zewnętrznych pozwoli nam cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem przez długie lata. Niezależnie od tego, czy wymieniasz drzwi wejściowe w domu jednorodzinnym, czy w bloku, ten poradnik przeprowadzi Cię przez najważniejsze aspekty tego procesu.

Z Jarosławem Niemcem o kopalni "Bogdanka"
Dzień Wschodzi
film

Z Jarosławem Niemcem o kopalni "Bogdanka"

O przyszłości kopalni „Bogdanka”, wielkim proteście w Lublinie i wielu innych tematach rozmawiamy z Jarosławem Niemcem, związkowcem przewodniczącym Związku Zawodowego „Przeróbka”

Nowy Starbucks znajduje się przy Krakowskim Przedmieściu 12

Pierwszy na Lubelszczyźnie Starbucks otwarty

Starbucks, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, otwiera swoją pierwszą kawiarnię w Lublinie. Już od 2 kwietnia będzie można cieszyć się kultowymi napojami w nowoczesnym wnętrzu przy ul. Krakowskie Przedmieście. Na pierwszych gości czeka niespodzianka.

Jak działają systemy bezpieczeństwa w nowoczesnych samochodach?

Jak działają systemy bezpieczeństwa w nowoczesnych samochodach?

Motoryzacja przeszła prawdziwą rewolucję w zakresie bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów. Pojazdy wyposażone są w zaawansowane technologie elektroniczne i sensory, które nieustannie monitorują otoczenie oraz zachowanie samochodu na drodze. Inteligentne systemy potrafią wykrywać potencjalne zagrożenia na długo przed tym, jak dostrzeże je ludzkie oko, a w razie potrzeby – błyskawicznie interweniują. Dzięki połączeniu nowoczesnych czujników, kamer oraz systemów komputerowych, podróżowanie stało się znacznie bezpieczniejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Kolonie letnie 2025 – lato, które zapamiętasz na długo

Kolonie letnie 2025 – lato, które zapamiętasz na długo

Wakacje to wyjątkowy czas, który każde dziecko powinno spędzić aktywnie i w inspirującym towarzystwie. Kolonie letnie 2025 z Kogis to gwarancja niezapomnianych przygód i rozwoju pasji w najpiękniejszych zakątkach Polski. Nasz zespół doświadczonych wychowawców i animatorów przygotował bogaty program, który łączy zabawę z nauką i poznawaniem świata. W nadchodzącym sezonie szczególną popularnością cieszą się wyjazdy nad polskie morze, gdzie dzieci mogą cieszyć się plażowaniem i kąpielami pod okiem ratowników, a także uczestniczyć w fascynujących zajęciach tematycznych. Równie atrakcyjne są pobyty na Mazurach i Kaszubach, gdzie natura i przygoda łączą się w jedną, niepowtarzalną całość.

Stand-up w Domu Kultury LSM – wystąpi Błażej Krajewski
stand-up
10 kwietnia 2025, 19:00

Stand-up w Domu Kultury LSM – wystąpi Błażej Krajewski

Początek kwietnia w Domu Kultury LSM będzie odjazdowy. Przygotujcie się na potężną dawkę humoru w wykonaniu Błażeja Krajewskiego. "Human" to jego nowy program, w którym z dystansem i humorem przygląda się temu, co nas wyróżnia jako ludzi.

Schizofrenię da się wyczytać z oczu? Sprawdzają to lubelscy naukowcy

Schizofrenię da się wyczytać z oczu? Sprawdzają to lubelscy naukowcy

Sztuczna inteligencja pomoże zdiagnozować schizofrenię. Lubelscy naukowcy sprawdzają, czy można tego dokonać za pomocą skanowania siatkówki.

Obywatel Rumunii jechał na Białoruś, ale wpadł w Polsce

Obywatel Rumunii jechał na Białoruś, ale wpadł w Polsce

Co obywatel Rumunii na przejściu granicznym w Terespolu miał? Fałszywe prawo jazdy i kradzione BMW. Miał też spotkanie z funkcjonariuszami z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wypadek w Chełmie

Tragiczny wypadek nastolatków. Chełm pożegna Filipa i Mateusza

Chełm pożegna nastolatków, którzy zginęli tragicznie w wypadku samochodowym w niedzielę. Pogrzeby odbędą się w środę i czwartek.

Małopolska Hodowla Roślin i Krajowa Grupa Spożywcza strategicznymi sponsorami KPR Padwa Zamość

Małopolska Hodowla Roślin i Krajowa Grupa Spożywcza strategicznymi sponsorami KPR Padwa Zamość

Zamojska piłka ręczna posiada silne wsparcie ze strony liderów polskiego sektora rolniczego i spożywczego. Małopolska Hodowla Roślin sp. z o.o. oraz Krajowa Grupa Spożywcza S.A. to strategiczni sponsorzy Klubu Piłki Ręcznej Padwa Zamość. To ważny krok dla rozwoju klubu i promocji piłki ręcznej w regionie.

Jan Paweł II na tronie papieskim na dziedzińcu KUL w czasie spotkania ze społecznością akademicką
galeria

Już 20 lat nie ma z nami Jana Pawła II. Miał dużo wspólnego z Lublinem

Dzisiaj przypada 20. rocznica śmierci św. Jana Pawła II – papieża, wykładowcy i profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Lubelski ratusz przypomina, że był Honorowym Obywatelem Lublina.

zdjęcie ilustracyjne

Linia 18 pojedzie dzisiaj objazdem

Linia 18 pojedzie dzisiaj objazdem. Ma to związek z przebudową drogi w Elizówce.

Dwie wyjątkowe inwestycje Gęsia 26 i Zielona 5A w ofercie Biura Ciesielczuk Nieruchomości
galeria

Dwie wyjątkowe inwestycje Gęsia 26 i Zielona 5A w ofercie Biura Ciesielczuk Nieruchomości

Biuro Ciesielczuk Nieruchomości oferuje możliwość zakupu mieszkań na rynku pierwotnym w dwóch prestiżowych inwestycjach znajdujących się na mapie Lublina: Gęsia 26 oraz Zielona 5A. Obie propozycje wyróżniają się nowoczesnymi, funkcjonalnymi mieszkaniami, które spełnią różne oczekiwania klientów.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium