Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Klasyki mięsnej kuchni mają się znakomicie. Do tego stopnia, że na fazie mody na jedzenie wege najlepsze restauracje serwują kotlety z kapusty czy rewelacyjne steki Portobello.
Poziom akryloamidu w płatkach zbożowych Lubelli był tak wysoki, że podjęto decyzję o wycofania konkretnej partii tego produktu z obrotu. Lepiej ich nie jeść, bo może to być niebezpieczne dla zdrowia.
Podmiana mięsa czy brak informacji o składnikach i alergenach - to najczęstsze nieprawidłowości wytknięte w kontroli lokali oferujących kebaby. W całym kraju stwierdzono je w ponad 80 proc. skontrolowanych punktów. W Lublinie nie było lepiej.
Teoretycznie mogliby się traktować jak konkurencję. Ale tak nie jest. Właściciele kilku restauracji i kawiarni w Zamościu postanowili się zrzeszyć i działać wspólnie. Dla rozwoju swoich biznesów, ale też turystów, a przede wszystkim mieszkańców miasta.
Czekolady, praliny, ciasta, lody i warsztaty robienia słodkości. To wszystko w nowej kawiarni w centrum Lublina.
Kolejne zmagania kulinarne w ramach Bitwy Regionów odbyły się w piątek w Parczewie.
Kupiłeś ostatnio chipsy warzywne Snack Day w Lidlu? Lepiej ich nie jedz. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że w partii produktu wykryto groźną dla zdrowia substancję.
Kawiarnia Cyngwajs przy ul. Szewskiej zorganizowała pokaz dawnego sposobu parzenia kawy. Pasjonat Cezve Man pokazał jak pili ją kiedyś sułtani
Łopatka z kością pieczona w cieście w piecu chlebowym oczarowała komisję. I to tę potrawę uznano za najlepszą w powiecie hrubieszowskim podczas Bitwy Regionów, kulinarnego konkursu dla kół gospodyń wiejskich.
Chińczycy rozsmakowali się w serach z Radzynia Podlaskiego. Teraz produkty Spomleku trafiły do sklepów w Szanghaju.
Przedstawicielki 21 kół gospodyń wzięły udział w powiatowych eliminacjach do Bitwy Regionów, które w niedzielę odbyły się na terenie autodromu w Biłgoraju.
To już pewne. Młodzież poniżej 18. roku życia nie kupi w sklepie energetyka. Nowe prawo uchwalił właśnie Sejm.
Przypominamy bogatą historię polskich chłodników, a Ireneusz Michaluk, szef kuchni w Mojo Kuchnia & Przyjaciele ma dla was przepis na pyszny chłodnik orientalny.
Są pierwsze grzyby w lesie, są piękne kurki w markecie. A Jacek Szklarek, szef Slow Food Polska ma dla was przepis na pyszne risotto z serem i świeżym grzybami.
W sobotę 8 lipca o 19 w roztoczańskiej części Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się kolejna odsłona „Potańcówki w skansenie”.
W lipcu młoda kapusta jest najsmaczniejsza. W pierwszej trójce smacznych dań są gołąbki zawinięte w liście młodej kapusty, golonka na kapuście zasmażanej i łupcie potockie
Osiem restauracji zostało laureatami siódmej edycji programu „Miejsce Inspiracji”. Będą one mogły posługiwać się tym tytułem przez najbliższe dwa i pół roku. Ponadto dwa lokale gastronomiczne otrzymały to wyróżnienie na stałe.
Fasolka szparagowa już pojawiła się w sklepach i na straganach. Ugotowana al dente, polana bułką tartą z masłem, a podana z młodymi ziemniakami zachwyca smakiem.
Jeszcze można poszparagować i zrobić szparagowy chłodnik. To już ostatni moment, żeby zjeść szparagi, bo sezon na nie się kończy. Za to zaczyna się sezon na pyszne chłodniki.
Kto pamięta chleb ze śmietaną i cukrem, czops, cynaderki i smażoną mortadelę? W PRL te dania były hitem. Z tamtego czasu w jadłospisach gdzieniegdzie przetrwały cynaderki, fasolka po bretońsku i forszmak. Oraz flaki w Piaskach.
W tym konkursie naprawdę można zazdrościć jurorom. Bo mają okazję kosztować wyjątkowych pyszności. W tym roku podniebienia członków komisji zdobyły chaczapuri ze szpinakiem, pokrzywą i kolendrą, słodka hucułka oraz nalewka z lawendy.
Kaszanka i jabłka to jeden z duetów, który występuje na kartach publikacji „Szarlotka z lubelskich jabłek”, stanowiącej owoc konkursu „Kobieta gospodarna wyjątkowa”. W książce znajdują się przepisy na zwycięskie potrawy z udziałem lubelskich jabłek. Jak na przykład na chlebek z jabłkami, jabłecznik, jabłuszkowy smalczyk i pyszną pamułę.
Na zamkowym dziedzińcu w Janowcu trwa Święto Wina. Na miejscu można spróbować i zakupić trunki wprost od producentów. Swoje wyroby prezentuje 17 lokalnych winnic - najwięcej w historii święta. Degustacji i zwiedzaniu sprzyja pogoda.
Na straganach pojawiła się młoda kapusta, która daje pole do popisu miłośnikom gołąbków. Mogą być z ryżem i mięsem, mogą być ziemniaczane z cebulką. Gołąbki powoli znikają z kulinarnej mapy Lublina i regionu, dlatego z całego serca polecam wyprawę do Urszulina
Kiedy Karol Wojtyła wysiadał z krakowskiego pociągu na lubelskim dworcu, szedł na KUL piechotą. Po drodze robił sobie przystanek u Dominikanów, żeby odprawić mszę św. I zjeść śniadanie z ojcem Mieczysławem Krąpcem.