Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ponoć grzybiarz jest jak saper – myli się tylko raz. Już dzisiaj mieszkanki i mieszkańcy Lublina będą mogli dowiedzieć się więcej o grzybach. W sanepidzie nauczą nas jak rozróżniać te bezpieczne i te trujące, a także.
Nie ma lepszej rzeczy, niż grochówka wojskowa na wędzonych żeberkach. No chyba, że jest to grochówka strażacka na ogonie. Podstawą jest dobry groch, który kupicie na targu i sprytny patent, stosowany w polowej kuchni.
Trzy autorskie dania za 69 zł. W Lublinie trwa kolejna edycja Resutaurant Week. W ramach akcji można poznać menu najlepszych szefów lokalnych kuchni.
Niektórzy uważają, że nie ma rozpoczęcia dnia bez kawy. Jednak gdy nie posiada się w domu profesjonalnego sprzętu potrzebnego do jej przygotowania trzeba posiłkować się tym trunkiem zakupionym na wynos. Gdzie najlepiej wybrać się na kawę w Lublinie?
Wielbił je już Mikołaj Rej, na wyżyny smaku wyniósł je Władysław Kucharski, który przyrządzał je dla hrabiego Tyszkiewicza. Jak je zrobić u siebie w domu?
Produkowane w Międzyrzecu Podlaskim Pryncypałki i Mafijne zyskają hiszpański rodowód. Ciastkarski gigant, Dr Gerard został właśnie wchłonięty przez grupę Adam Foods.
Klientka twierdziła, że w zamówionym jedzeniu znalazła larwy owadów. Groziła właścicielce restauracji, że upubliczni sprawę w Internecie. Sprawą zajął się sąd. Nieuczciwa klientka trafi do więzienia.
Jakie restauracje możemy polecić w Lublinie? Oto moje typy.
Na targu można kupić fasolę „Piękny Jaś”. To wdzięczny temat w kuchni. Od fasoli ze świeżym pieprzem, przez jesienną fasolową, fasolkę po bretońsku, pyszny pasztet z fasoli i świeżych grzybów aż po smaczne kotlety i pierogi.
Jesień to prawdopodobnie najsmaczniejsza pora roku w polskiej kuchni. Wybraliśmy dla was złotą dziesiątkę smacznych dań.
Dawtona uruchomiła w Milejowie kosmiczna linię produkcji przecieru pomidorowego. Na dobę przetwarzanych może być nawet 2500 ton pomidorów, rocznie aż 80 tys. ton, czyli 1/3 krajowej produkcji tego warzywa.
Pan Tomasz z Lublina nie mógł zrobić zrazów wołowych na obiad. Mięso, które kupił w Biedronce okazało się zepsute, chociaż termin ważności jeszcze nie upłynął.
W niedzielę w skansenie pachniało chlebem. Chętni mogli nauczyć się wypieku. To wszystko w ramach XXV Lubelskiego Święta Chleba.
O jedzeniu w szpitalach krążą już legendy. Prawo i Sprawiedliwość w najnowszym spocie wyborczym zapowiada poprawę jakości posiłków.
Bez pszczół przeżylibyśmy maksymalnie 10 lat. Kolejna edycja Wojewódzkiego Lubelskiego Święta Miodu dobiegła końca.
Za nami Targi Kawy, Czekolady i Herbaty. Było pysznie i aromatycznie.
15. edycja Europejskiego Festiwalu Smaków zachwyca rozmachem i pomysłami organizatorów. Waldemar Sulisz, dyrektor i pomysłodawca tej imprezy zaprezentował oficjalnie tegoroczny program (4-10 września). Jest on pełen gwiazd, atrakcji kulinarnych i wydarzeń artystycznych najwyższych lotów. Przyjadą kucharze z wielu krajów.
Przed nami Targi Kawy, Czekolady i Herbaty. Będzie pachnąco, aromatycznie i smakowicie.
To temat przewodni 33 Ogólnopolskiego Turnieju Nalewek, który 8 września odbędzie się w Lublinie. A my mamy dla was sprawdzone receptury na nalewki, które warto nastawić na przełomie sierpnia i września.
Wygląda na to, że znana, amerykańska sieć oferująca szybkie dania, wkrótce pojawi się w Łęcznej. We wtorek zakończył się ustny przetarg na miejską działkę. Najwyższą ofertę złożył McDonald's. Miasto na tej transakcji zarobi ponad 8 mln zł.
Setki piw do wyboru, wieńce dożynkowe do podziwiania i muzyka ciesząca ucho. Chmielaki Krasnostawskie przyciągnęły tłumy.
Sierpień to dobry czas dla grzybiarzy. Nasi czytelnicy pochwalili się swoimi zbiorami.
Trwa Lubliner Festival. Część wydarzeń już za nami. Dziś w ramach warsztatów uczestnicy wybrali się w kulinarną podróż po kuchni żydowskiej. Ale to nie koniec wydarzeń.
W dzisiejszych czasach prowadzenie restauracji jest wciąż ostrą wspinaczką w górę, żeby utrzymać się na powierzchni. Dopóki mamy siłę walczyć, to idziemy do przodu. W tym biznesie stagnacja oznacza porażkę. Trzymam się zasady uczciwości, bo wierzę, że dobro wraca – rozmowa z Jackiem Abramowskim, jednym z najbardziej doświadczonych restauratorów lubelskich.
V Święto Chleba i Makaronu przyciągnęło w niedzielę do ośrodka Uniwersytetu Przyrodniczego w Rozpłuciu Pierwszym nad jeziorem Piaseczno tłumy. Kulinarnej uczty i dobrej zabawy uczestnikom nie popsuła nawet burza z piorunami, która na kilkadziesiąt minut przerwała świętowanie.