Do 26 września potrwa rekrutacja na studia podyplomowe na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Należy jednak się spieszyć, ponieważ liczba miejsc na ponad 30 kierunkach jest ograniczona.
Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II możliwe jest dokształcenie się w wielu kierunkach humanistycznych i ścisłych. Na niektóre kierunki są dodatkowe wymogi, szczegóły znajdują się na stronie internetowej uczelni. KUL na studiach podyplomowych umożliwia dokształcanie w kierunkach tj. nauki społeczne, prawnicze, teologiczne, ścisłe, jak np. informatyka.
- Mamy pakiet 35 różnorodnych kierunków studiów podyplomowych i 4 kursy tematyczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się studia MBA, a także prawo kanoniczne dla prawników oraz prawo podatkowe – informuje mgr Marek Toporowski z Uniwersyteckiego Centrum Rozwijania Kompetencji KUL.
Lubelski uniwersytet reaguje też na sytuację panującą na rynku pracy. Od tego roku katecheci mogą odbywać dwuletnie studia umożliwiające zdobycie dodatkowej wiedzy z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie.
- W tym roku zachęcamy do podnoszenia kwalifikacji osoby, którym zależy na pozyskaniu wiedzy, ale nie mają wykształcenia wyższego. Jednym z nich jest kurs zarządzania domami parafialnymi czy zakonnymi – mówi mgr Jacek Twardzik, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Rozwijania Kompetencji KUL.
Jak dodaje magister Jacek Twardzik, większe zainteresowanie kursami i studiami podyplomowymi wynika z szerokiej oferty, ale też z doboru profesjonalnych nauczycieli akademickich.
- Na studia podyplomowe przychodzą ludzie świadomi zawodowo, którzy oczekują konkretnych treści i wiedzy. To najbardziej wymagająca grupa, która bardzo szybko weryfikuje poziom studiów i ich wartość merytoryczną – podkreśla dr Beata Zięba.
Rekrutacja trwa do 26 września. Liczba miejsc jest ograniczona, a o tym kto będzie słuchaczem decyduje kolejność zgłoszeń oraz dodatkowe wymogi przy wybranych kierunkach.