Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

21 listopada 2019 r.
7:21

"Twoje marzenia są do spełnienia". Co się dzieje w GOK w Milejowie

Autor: Zdjęcie autora Jakub Dobroch
Słowiański piknik rodzinny<br />
Słowiański piknik rodzinny
(fot. GOK Milejów)

Sukces Gminny Ośrodek Kultury Milejów znalazł się w gronie 50 beneficjentów programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019. Dzięki wygranej, mieszkańcy mogli wziąć udział w zadaniu „Twoje marzenia są do spełnienia”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zadanie zakładało spotkania i warsztaty dla społeczności, ale również konkurs na własną inicjatywę. Każdy z mieszkańców mógł zgłosić swój autorski pomysł na wydarzenie. – Otrzymaliśmy 14 pomysłów, jury oceniło je i wybrało 6 najciekawszych – mówi Mariola Pacholska-Roczon, koordynator zadania. Ośrodek na realizację tego celu otrzymał z Narodowego Centrum Kultury dofinansowanie w wysokości 22 tys. złotych.

Pierwszą inicjatywą mieszkańców był projekt „Cyganka na 100”. Pomysłodawczyni przeprowadziła warsztaty ceramiczne dla mieszkańców Milejowa. – Uczestnicy wykonali z gliny różne elementy i przedmioty oznakowane okolicznościową pieczątką na 100-lecie powstania wsi – wyjaśnia Mariola Pacholska-Roczon.

Następnie chętni wzięli udział w projekcie „Śladami pewnego bociana”. Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym, uczestniczyli w warsztatach z autoprezentacji czy obycia scenicznego. Z kolei dorośli przeszli w spacerze edukacyjnym, obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali wykładu o bocianie czarnym.

– Na koniec powstała blisko 2 metrowa figura bociana – dodaje Pacholska Roczon. – Jest to metalowa konstrukcja, którą własnoręcznie mieszkańcy opletli wikliną. To nieoderwany symbol Wsi Białka – podsumowuje.

Mieszkańcy nie zapomnieli o historii. Inicjatywa „Maryniów dawniej i dziś” zakładała przybliżenie historii kulturowej rodzinnej wsi.

Organizatorzy zaprosili osoby starsze do podzielenia się wspomnieniami oraz pokazania młodym, jak dawniej wyglądało życie. Efektem jest film dokumentujący historię wsi oraz fotoksiążka zawierająca dawne i współczesne fotografie Maryniowa. 

Pamiątkowa fotografia była również tematem przewodnim projektu „Jak za dawnych lat”. Uczestnicy wzięli udział w czterech spotkaniach międzypokoleniowych. Na przybyłych czekał m. in. fotograf, który wykonał sesje rodzinne. Teraz zdjęcia możemy oglądać na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury.

„Klub Malucha” to wydarzenie zakładające organizację siedmiu spotkań, podczas których najmłodsi mieszkańcy wzięli udział w zajęciach muzycznych, tanecznych, bajkoterapii czy zabawie w teatr.

– Mamy nadzieję, że rodzice, którzy wtedy do nas przyszli, zostaną na dłużej i powstały klub będzie działał w GOK-u – podkreśla Mariola Pacholska-Roczon.

Ostatnią wyróżnioną inicjatywą był „Słowiański piknik rodzinny”. Popołudniowe spotkania zgromadziły rodziny z dziećmi. Przybyłym towarzyszyli przedstawiciele Grupy ze Słowiańskiego Grodu. Rekonstruktorzy przy pomocy pokazów, warsztatów i zajęć interaktywnych przybliżyli mieszkańcom gminy kulturę przodków.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że wszystko się udało. Chcę pogratulować wszystkich inicjatyw i serdecznie podziękować za wspaniała współpracę – podsumowuje pomysłodawczyni całego projektu Mariola Pacholska-Roczon.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Wypadek w Chełmie

Tragiczny wypadek nastolatków. Chełm pożegna Filipa i Mateusza

Chełm pożegna nastolatków, którzy zginęli tragicznie w wypadku samochodowym w niedzielę. Pogrzeby odbędą się w środę i czwartek.

Małopolska Hodowla Roślin i Krajowa Grupa Spożywcza strategicznymi sponsorami KPR Padwa Zamość

Małopolska Hodowla Roślin i Krajowa Grupa Spożywcza strategicznymi sponsorami KPR Padwa Zamość

Zamojska piłka ręczna posiada silne wsparcie ze strony liderów polskiego sektora rolniczego i spożywczego. Małopolska Hodowla Roślin sp. z o.o. oraz Krajowa Grupa Spożywcza S.A. to strategiczni sponsorzy Klubu Piłki Ręcznej Padwa Zamość. To ważny krok dla rozwoju klubu i promocji piłki ręcznej w regionie.

Jan Paweł II na tronie papieskim na dziedzińcu KUL w czasie spotkania ze społecznością akademicką
galeria

Już 20 lat nie ma z nami Jana Pawła II. Miał dużo wspólnego z Lublinem

Dzisiaj przypada 20. rocznica śmierci św. Jana Pawła II – papieża, wykładowcy i profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Lubelski ratusz przypomina, że był Honorowym Obywatelem Lublina.

zdjęcie ilustracyjne

Linia 18 pojedzie dzisiaj objazdem

Linia 18 pojedzie dzisiaj objazdem. Ma to związek z przebudową drogi w Elizówce.

Dwie wyjątkowe inwestycje Gęsia 26 i Zielona 5A w ofercie Biura Ciesielczuk Nieruchomości
galeria

Dwie wyjątkowe inwestycje Gęsia 26 i Zielona 5A w ofercie Biura Ciesielczuk Nieruchomości

Biuro Ciesielczuk Nieruchomości oferuje możliwość zakupu mieszkań na rynku pierwotnym w dwóch prestiżowych inwestycjach znajdujących się na mapie Lublina: Gęsia 26 oraz Zielona 5A. Obie propozycje wyróżniają się nowoczesnymi, funkcjonalnymi mieszkaniami, które spełnią różne oczekiwania klientów.

Miasto rozdaje pieniądze na imprezy w dzielnicach. Projekt może złożyć nawet 10-latek

Miasto rozdaje pieniądze na imprezy w dzielnicach. Projekt może złożyć nawet 10-latek

Nawet 7 tysięcy złotych wsparcia na projekt. A do wydania jest 400 tysięcy złotych. W Lublinie rusza tegoroczna edycja programu „Dzielnice Kultury/Młodzież Inspiruje Dzielnice”.

Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle 3:0

Bogdanka LUK Lublin pozostaje w grze o półfinał

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, w niedzielę, w Lubinie. Początek o godzinie 14.45

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Potrzebne będą trzecie mecze

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w Konferencji A. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły Patobasket i Matematyki, co oznacza, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne trzecie spotkania.

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie
koncert
5 kwietnia 2025, 19:00

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie

W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Szybkie, drogie i luksusowe. Przerobione i dopieszczone. Plus pokazy stuntu i driftu, czyli dwa dni z motoryzacją w najlepszym wydaniu. W weekend w Lublinie: Moto Session 2025.

Filip Wójcik to kolejny zawodnik, który zostaje w Motorze na następny sezon

Kolejny piłkarz Motoru Lublin podpisał nowy kontrakt

W ostatnich dniach Motor Lublin przedłużył umowy z trzema piłkarzami. Najpierw nowe kontrakty podpisali: Michał Król i Mathieu Scalet, a we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali, że w klubie zostaje także Filip Wójcik. Wszyscy związali się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy na kolejny rok.

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.
foto
galeria

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.

Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi
ZDJĘCIA

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi

Egzamin jest bardzo długi i trudny - mówi przewodniczący komisji. Po studiach i trzech latach aplikacji przyszedł czas na cztery dni egzaminów z różnych zagadnień prawa. W Lublinie rozpoczął się egzamin adwokacki.

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Obecny plan zakłada, że prąd z pierwszej polskiej elektrowni jądrowej popłynie do sieci w 2036 roku.

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS
ZDJĘCIA
galeria

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS

Cukiernik, optyk, ratownik medyczny, czy klasa psychologiczno-medyczna. Przed nami egzamin ósmoklasisty, a potem wybór szkoły średniej. Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego zaprosił swoich potencjalnych, przyszłych uczniów.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium