![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![Mieszkańcy Lubartowa mogą załatwić sprawy związane z opłatami za energię w miejscowym BOK](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2012/2012-03/LUBARTOW_120309691_AR_-1_0.jpg)
Sąd Rejonowy, Rejon Zakładu Energetycznego, a być może i biuro obsługi klienta rozliczające energię. Takie jednostki mogą zniknąć z miasta. Radni co sesja przegłosowują stanowiska, w których sprzeciwiają się takim likwidacjom.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
We wtorek radni zebrali się na nadzwyczajnej sesji, żeby zaprotestować przeciwko likwidacji Sądu Rejonowego w Lubartowie. Przymierza się do niej Ministerstwo Sprawiedliwości. Zapewnia jednak, że w mieście zostaną dotychczasowe wydziały, które będą podlegać sądowi w Świdniku.
Spore uciążliwości przyniosłaby likwidacja Biura Obsługi Klienta PGE Obrót, spółki, która zajmuje się rozliczeniami za energię elektryczną.
– Dowiedziałem się o niej od pracowników tej firmy, nie zaprzeczał temu jeden z kierowników – mówi Janusz Bodziacki, burmistrz Lubartowa. Na wniosek burmistrza radni jednogłośnie przegłosowali, że takim zmianom się sprzeciwiają.
PGE Obrót twierdzi, że obecnie nie planuje "wygaszenia działalności Biura Obsługi Klienta w Lubartowie”. Ale nie wyklucza tego w przyszłości.
– W przypadku podjęcia takiej decyzji uruchomione zostaną dogodne, szybkie oraz sprawdzone w innych przypadkach kanały komunikacji klientów z naszymi konsultantami i doradcami – stwierdza Alicja Litwin-Wołek, specjalista ds. wizerunku spółki, PGE Obrót SA Rzeszów.