Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zachęcam do udziału w programie MARKA LUBELSKIE. Otrzymanie tego tytułu daje możliwość dołączeniem do prestiżowego grona firm, których produkty i usługi są wizytówką województwa lubelskiego w kraju i za granicą – mówi Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego.
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego tworzy sieć regionalnych obserwatoriów specjalistycznych, które będą monitorować rynek i trendy technologiczne. Do sieci może przystąpić każdy podmiot, który świadczy lub będzie chciał rozwijać swoje usługi dla przedsiębiorców.
Chełmski ratusz oraz Regionalne Biuro Handlowe PAIH w Lublinie zapraszają lokalnych przedsiębiorców na spotkanie biznesowe. Uczestnicy będą mogli skorzystać z porad w kwestii rozszerzania działalności na rynek europejski z wykorzystaniem różnych form wsparcia.
Dzisiaj środa 13 listopada. W kalendarzu świąt nietypowych widnieje "Dzień Biznesmena". Zaprosiliśmy do naszego studia Przemka oraz Martę Zabłockich, którzy na wizie turystycznej założyli drugą firmę w Stanach, aby opowiedzieli nam o różnicach w prowadzeniu biznesu w kraju i za granicą.
Obecność Chełma na kongresie samorządowym Lokal Trends miała na celu przyciągnięcie nowych inwestorów do miasta. Chełm zaprezentował lokalne firmy i ich produkty na specjalnie dedykowanym stoisku.
Firma NETRIX prężnie działa w obszarze nowych technologii, wdrażania i projektowania systemów informatycznych. Co do tej pory udało im się osiągnąć? Jakie wyzwania stawia sobie firma? Czy podczas lat pracy natrafiali na jakieś przeszkody? Opowiedział nam o tym prezes Paweł Rymarczyk.
Ich praca zaczyna się bladym świtem, aby rano ludzie mogli cieszyć się smakiem świeżego pieczywa. Piekarnia Pęzioł działa w Lublinie 21 lat.
Od zawsze żywienie innych było wpisane w zawód tych ludzi. Najpierw była to instytucja zrzeszająca lubelską gastronomię, potem restauracja. Właściciele kultowej restauracji Koncertowa z Lublina przecierali szlaki w różnych aspektach lokalnej gastronomii.
Nie ma w Zamościu starszej masarni niż ta założona w 1937 roku przez Bolesława Sikorę, zarządzana później z sukcesami przez jego syna Zygmunta, a teraz wnuczkę Martę i jej męża Piotra. Obecna prezes od najmłodszych lat poznawała rodzinny biznes, ale zanim przejęła go po ojcu Zygmuncie spełniała się... w świecie sztuki i mody.
Motoryzacja była jego pasją „od zawsze”. Chciał iść w tym kierunku. Ale na drodze stanęły problemy zdrowotne. – Wtedy mechanika samochodowa wyglądała inaczej, niż teraz. Tata powiedział: Jak pójdziesz tą drogą, to całkiem stracisz zdrowie – wspomina Mirosław Momot. Więc poszedł inną, ale jest dziś właścicielem nowoczesnego autoserwisu, w którym kształci młodych ludzi.
Gdyby chcieli wyłącznie zarabiać pieniądze, to pewnie robiliby już kariery w dużych, światowych firmach, może gdzieś w Polsce, może za granicą. Ale Małgorzata i Krzysztof Jakubczakowie, po zdobyciu rozlicznych zawodowych doświadczeń wrócili do Zamościa, w którym 12 lat temu zarejestrowali własny biznes. To Perspectiva Solutions.
W Lubelskim Centrum Konferencyjnym trwa organizowana przez Dziennik Wschodni gala Złotej Setki - największych firm województwa lubelskiego. Transmisję z tego wydarzenia prowadzimy na naszym kanale youtube.
Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek przejmuje Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Bychawie. Połączenie obu firm pozwoli wzmocnić pozycję zakładu z Radzynia Podlaskiego na rynku mleczarskim, a OSM w Bychawie, który od 1 lipca stanie się oddziałem Spomleku, uchroni przed likwidacją.
Rada Nadzorcza lubelskiej Fabryki Cukierków Pszczółka ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka Zarządu spółki. Pisemne zgłoszenia należy składać do 3 czerwca osobiście w sekretariacie lub przesłać pocztą.
Po pięciomiesięcznej przerwie Katarzyna Lonc ponownie została prezesem lubelskiej Fabryki Cukierków. Oprócz nowej-starej szefowej, Pszczółka ma też nową Radę Nadzorczą. Jej przewodniczącego poznamy do końca maja.
To już 25. edycja Ambasadora Województwa Lubelskiego. We wtorek odbyło się posiedzenie kapituły przyznającej ten prestiżowy, honorowy tytuł. Kandydatów za rok 2023 było aż 31, najwięcej 17 w kategorii Instytucja.
Lubelskie Centrum Konferencyjne zapełniło się lubelskimi producentami. Dzięki prowadzonym rozmowom mogą zawojować wschodni rynek.
Sztuczne mięso, ryba z drukarki i żelki wspierające zdrowie. To tylko niektóre z produktów przyszłości, które mogą zrewolucjonizować nasze talerze.
„Mechanik” DNA, programiści robotów, które będą nas wspierać na ostatniej drodze życia – te futurystyczne zawody nie mają jeszcze nazwy, ale wkrótce mogą się pojawić na rynku pracy. Kształceniem specjalistów nowej ery chce zająć się Lublin.
Za nami 130. spotkanie Klubu Odpowiedzialnego Biznesu. W panelu dyskusyjnym swoimi doświadczeniami podzielili się przedsiębiorcy wspierający ekstraligowe kluby w Lublinie: żużlowy Platinum Motor, piłki ręcznej MKS Lublin, rugby KS Budowlani oraz piłkarski pierwszoligowy Motor.
Do 16 października można składać wnioski do jubileuszowej edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin.
Plany wspólnych projektów górniczych w zakresie surowców przyszłości, współpraca i budowa niezależności energetycznej Polski – Lubelski Węgiel Bogdanka i KGHM podpisały w poniedziałek list intencyjny dotyczący współdziałania w m.in. zabezpieczeniu dostępu do surowców kluczowych dla zrównoważonej transformacji.
Skarb Państwa i Enea podpisały w Warszawie umowę przedwstępną o zakupie przez Skarb Państwa wszystkich jej udziałów w spółce LW Bogdanka. Jednocześnie, związki zawodowe działające w Bogdance podpisały dwa porozumienia, z Ministerstwem Aktywów Państwowych oraz z Zarządem Bogdanki, zabezpieczające interesy społeczne górników.
Sypie się narracja prokuratury Zbigniewa Ziobro w sprawie rzekomej łapówki za wybudowanie wieżowca w Lublinie. Prokurator prowadzący sprawę dostał lekcję od prezydenta Krzysztofa Żuka na temat funkcjonowania samorządu i tego, jak należy sprowadzać inwestorów