Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na całym świecie coraz popularniejsze są samoobsługowe pralnie Speed Queen. Jedna z nich właśnie powstała w Lublinie na rogu Unickiej i Dolińskiego. Mieszkańcy będą mogli ekspresowo wyprać swoje rzeczy.
Tematem przewodnim pierwszej edycji Lubelskiego Forum Turystyki był marketing i innowacyjność w budowaniu marki turystycznej. Zwrócono również uwagę na potrzebę współpracy w budowaniu sieciowych ponadlokalnych atrakcji, przyciągających do regionu gości z kraju i z zagranicy.
Przedsiębiorcy z Lubelszczyzny zdobywają wiedzę i umiejętności związane z rozwojem biznesu, akceleracji i komercjalizacji. Bootcamp Lubelskie ma za zadanie przygotować ich na podbój rynku amerykańskiego. A w pracę z przedsiębiorcami zaangażowała się liczna grupa mentorów wybranych spośród czołowych talentów w Nevadzie i Polsce.
Jest to pierwsze i największe spotkanie przedstawicieli branży turystycznej województwa lubelskiego, które odbędzie się w Lublinie
Nie ma tu wielkich maszyn, komputerów i hal produkcyjnych. Są za to kreatywni ludzie i dużo pomysłów. W ciągu 3,5 roku Browar Zakładowy z Poniatowej uwarzył ponad 100 różnych piw.
Działamy w specyficznej dziedzinie jaką jest biotechnologia, gdzie czas ma kluczowe znaczenie. Na efekty eksperymentów czy badań trzeba czekać, nie mamy gotowych odpowiedzi z dnia na dzień - rozmowa z Anną Kasprzak-Czelej, wiceprezes lubelskiej spółki Medical Inventi.
Na pomysł tworzenia własnych toreb wpadła podczas podróży po Azji, gdy straciła część swoich ubrań. Dzisiaj spod jej ręki wychodzą plecaki, nerki, szoperki znane jako Caradelua Accessories. Zuzanna Miłaszewska z Białej Podlaskiej szyje je z wegańskiej skóry, naturalnego korka lub z tkanin przywiezionych z egzotycznych podróży
Pomysł na ten biznes przyszedł... we śnie. Po 26 latach browar Jagiełło jest w doskonałej formie i planuje kolejne inwestycje. Z ostatnich Chmielaków przywiózł trzy medale
Młodzi naukowcy z Politechniki Lubelskiej pracują nad statkiem powietrznym nowej generacji tzw. SafeGyro. Prace nad projektem będą trwały 3 lata, a ich koszt będzie wynosić blisko 1,5 mln. zł.
Udział Województwa Lubelskiego w Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju wpisuje się w cel projektu Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II czyli wsparcie polskich przedsiębiorców w realizacji międzynarodowych ambicji.
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego tworzy sieć regionalnych obserwatoriów specjalistycznych, które będą monitorować rynek i trendy technologiczne. Do sieci może przystąpić każdy podmiot, który świadczy lub będzie chciał rozwijać swoje usługi dla przedsiębiorców.
Ponad sto milionów złotych czeka na przedsiębiorców, którzy otworzą swoje firmy we wschodniej części naszego kraju. Dzięki tzw. platformom startowym, mogą one otrzymać darmową powierzchnię, pomoc księgową, prawną, a także dotacje na rozkręcenie swojego biznesu.
W Lublinie też można rozwinąć prężnie działający biznes. Speed Car jest tego żywym dowodem. W ciągu ostatnich kilku lat rozwinęła w skali ogólnopolskiej sieć stacji kontroli pojazdów.
Startupy stanowią coraz istotniejszy element środowiska biznesowego. To właśnie innowacyjne pomysły i nowatorskie rozwiązania wpływają na rozwój całej gospodarki. Coraz więcej dużych firm, poszukując skutecznych rozwiązań, korzysta z pomysłów startupów, wchodząc z nimi w partnerstwa.
Paweł Pietrzak ze wspólnikiem na niedawnej wystawie rolniczej w Sitnie pokazali dwie maszyny własnej konstrukcji. Wzbudziły takie zainteresowanie, że sprzedały się na pniu, a do tego nowi właściciele, na prośbę organizatorów podobnej wystawy w Grabowcu, zgodzili się je tam udostępnić
Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.
Mikro, mali i średni przedsiębiorcy branży modowej z województwa lubelskiego starają się o kontrakty handlowe na rynku krajów Beneluksu. Ostatnio byli z misją gospodarczą w Amsterdamie zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Siedmiu przedsiębiorców wzięło udział w dwudniowych targach modowych Modefabriek – Amsterdam Fashion Trade Event.
Rozmowa z Michałem Martynowskim, właścicielem Motyw Studio.
W 2005 roku firma otrzymała tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego, działają od blisko 90 lat i zawsze chwalą się naszym regionem. Apis jako pierwszy zaprezentował się w cyklu spotkań „Środa z ambasadorem”, przygotowanym przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.
Województwo lubelskie jest powszechnie znane ze zdrowych i smacznych produktów. Zasadniczym celem programu marka lubelskie jest wyróżnienie firm, których produkty gwarantują wysoką jakość, a ich klienci i konsumenci mają zapewniony wysoki poziom usług – mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.
Podczas uroczystej gali nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny 2018. To już XXIII edycja rankingu Złota Setka. Po raz pierwszy doceniliśmy też wyjątkowe przedsiębiorstwa dzielące z nami przekonanie, że warto działać ekologicznie i w rodzinie.
Ponad miliard złotych przychodu oraz 168 milionów złotych zysku – to wyniki grupy kapitałowej Zakładów Azotowych "Puławy" osiągnięte w pierwszym kwartale roku. Dla porównania, w ubiegłym, zysk był niemal o połowę niższy. Pomogły m.in. niższe ceny surowców.
Blisko dwa lata trwał projekt „Start do kobiecego biznesu”. Skończył się, ale tylko teoretycznie. Jego efekty nie tylko trwają, ale i prężnie się rozwijają