Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Studia

16 lutego 2020 r.
12:41

Lubelskie uczelnie zimą także zapraszają na studia. Kierunki i terminy dni otwartych

0 4 A A
W ofercie Uniwersytetu Przyrodniczego znajdują się takie kierunki jak hipologia i jeździectwo
W ofercie Uniwersytetu Przyrodniczego znajdują się takie kierunki jak hipologia i jeździectwo

Na lubelskich uczelniach dobiegają końca zimowe nabory. W ofercie są głównie studia drugiego stopnia dla osób, które posiadają już tytuł licencjata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

UMCS

Jeśli chodzi o zimową rekrutację, największa lubelska uczelnia jest już dosłownie na finiszu. – Podczas zimowego naboru zapraszamy do aplikowania na trzy kierunki. Rejestracja w systemie IRK trwa do 14 lutego – przypomina Aneta Adamska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

45 miejsc na kandydatów czeka na studiach drugiego stopnia z gospodarki przestrzennej.

Po 15 indeksów przygotowano na fizyce technicznej oraz inżynierii nowoczesnych materiałów.

Niewiele czasu mają też osoby zainteresowane rozpoczęciem na UMCS studiów podyplomowych. Także dzisiaj mija termin składania dokumentów na kierunek programowanie i informatyka w szkole. 21 lutego zakończy się nabór na kierunku prawo dla tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych.

– Kierunki studiów podyplomowych przygotowane zostały w oparciu o wymagania współczesnego rynku pracy oraz oczekiwania kandydatów, którym coraz częściej zależy na poszerzaniu swojej wiedzy, doskonaleniu umiejętności zawodowych, zyskaniu nowych kwalifikacji czy rozwijaniu własnych zainteresowań – podsumowuje Aneta Adamska.

Politechnika Lubelska

Na uczelni technicznej zimowy nabór miał potrwać do końca stycznia. Został jednak przedłużony do połowy lutego. Do wyboru wciąż jest 15 kierunków, między innymi architektura, budownictwo (także w systemie zaocznym), informatyka, inżynieria biomedyczna, mechanika i budowa maszyn czy zarządzanie i inżynieria produkcji.

– Wyniki zostaną ogłoszone 17 lutego. Semestr letni rozpocznie się 22 lutego – informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzeczniczka Politechniki Lubelskiej.

Uniwersytet Przyrodniczy

Jeszcze ponad tydzień na podjęcie decyzji mają kandydaci na Uniwersytet Przyrodniczy. Uczelnia w swojej ofercie ma 29 kierunków studiów drugiego stopnia, na których przygotowała 750 miejsc.

Propozycje są skierowane głównie do absolwentów studiów pierwszego stopnia z tytułem inżyniera. Po raz pierwszy w zimowej rekrutacji prowadzony jest nabór na doradztwo ogrodnicze oraz mleczarstwo.

Ponadto w ofercie znajdują się takie kierunki jak bioinżynieria, hipologia i jeździectwo, inżynieria środowiska, hortitechniki precyzyjne czy zielarstwo i fitoprodukty. Jest też anglojęzyczny kierunek o nazwie Green Urban Planning, który jako jedyny z tej listy jest płatny. Semestr nauki kosztuje 2 tys. euro.

– Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego zainteresowania kandydatów naszym zimowym naborem. Większość z nich to nasi studenci, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia. Cieszymy się, że chcą kontynuować naukę na naszej uczelni. Ale widoczny jest także trend związany z wyborem naszego uniwersytetu przez osoby, które uzyskały tytuł licencjata w innych szkołach wyższych i decydują się na naszą ofertę – mówi Iwona Pachcińska, rzecznik prasowy UP.

KUL

Najstarsza lubelska uczelnia podczas zimowej rekrutacji skupiła się przede wszystkim na pielęgniarstwie, które było pierwszym kierunkiem z dziedziny nauk medycznych, jaki znalazł się w jej ofercie. Nabór dobiegł już końca. 

– Możemy mówić o dużym sukcesie, bo o jedno miejsce ubiegały się trzy osoby. Kandydaci przyjęci na studia rozpoczną naukę 24 lutego – informuje Lidia Jaskuła, rzeczniczka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Cały czas trwa natomiast zimowy nabór na trzy kierunki studiów drugiego stopnia. Chodzi o architekturę krajobrazu, gospodarkę przestrzenną oraz inżynierię środowiska na Wydziale Zamiejscowym w Stalowej Woli. Dokumenty można składać do 24 lutego.

Dni otwarte

Choć na uczelniach trwają jeszcze zimowe nabory, to zbliża się rekrutacja na rok akademicki 2020/2021. Szkoły wyższe z Lublina szykują tradycyjne dni otwarte, by zaprezentować swoją ofertę tegorocznym maturzystom. Jako pierwsze zaczną Uniwersytet Przyrodniczy i UMCS.

Drzwi u przyrodników otworzą się w czwartek 5 marca. W uczelnianym Centrum Kongresowym będzie można zapoznać się z ofertą poszczególnych wydziałów a także kół naukowych i organizacji studenckich. Na uczestników wydarzenia czekają m.in. pokazy chemiczne, florystyczne, dietetyczne oraz związane z behawiorystką zwierząt. W programie są także warsztaty z zakresu biologii, chemii, fizyki i przyrody. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja miejsc. Szczegóły na stronie formularz.u.lublin.pl.

Dzień później, w piątek 6 marca swój dzień otwarty zorganizuje UMCS. Uczelnia, podobnie jak przed rokiem, zarosi maturzystów do Wydziału Ekonomicznego przy pl. Marii Skłodowskiej-Curie. Nie zabraknie stałego punktu programu, jakim od lat są spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. W ich trakcie zaproszeni goście będą omawiać matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Obowiązują zapisy, a zgłoszenia indywidualne lub grupowe można przesyłać od adres beata.pawlak@umcs.pl. Dla kandydatów spoza Lublina organizatorzy przygotowali też m.in. wycieczki po uczelnianym kampusie. Grupy będą oprowadzane po polsku, ukraińsku i rosyjsku. Ponadto wykłady, warsztaty oraz pokazy będą odbywać się na wszystkich wydziałach oraz w jednostkach ogólnouczelnianych.

Trzy tygodnie później maturzystów zarosi do siebie Politechnika Lubelska. Tu Dzień Otwarty odbędzie się we Wschodnim Innowacyjnym Centrum Architektury. 16 kwietnia swoje drzwi otworzy natomiast Uniwersytet Medyczny. Tam tradycyjnie główna część wydarzenia odbędzie się w Collegium Maius przy ul. Jaczewskiego 4, ale kandydaci na studentów będą mogli także zobaczyć siedziby uczelnianych wydziałów i jednostek klinicznych.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Zwyczajny spacer zamienił się w interwencję

Zwyczajny spacer zamienił się w interwencję

Zwykły spacer przerodził się w policyjną interwencję. Przekonali się o tym funkcjonariusze z krasnostawskiej policji, którzy usłyszeli wołanie o pomoc.

Razem dla Europy, Razem dla Nauki - wielkie świętowanie 20-lecia Polski w UE
KONKURS

Razem dla Europy, Razem dla Nauki - wielkie świętowanie 20-lecia Polski w UE

Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na konferencję dotyczącą jubileuszu 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Wieczorem zaplanowany jest koncert Michała Szczygła. Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są wejściówki.

Jechał wężykiem po zakupy

Jechał wężykiem po zakupy

44- latek jechał po zakupy kompletnie pijany. W organizmie miał 2 promile alkoholu. W jego zatrzymaniu pomógł sygnał od świadka.

Stypendia ACSS dla lubelskich sportowców
galeria

Stypendia ACSS dla lubelskich sportowców

39 utalentowanych sportowców odebrało powołania do programu Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie na rok 2025.

Giganci opery w Filharmonii Lubelskiej
koncert
29 listopada 2024, 19:00

Giganci opery w Filharmonii Lubelskiej

Już w najbliższy piątek prawdziwa uczta dla miłośników opery i symfonicznej potęgi. W ramach cyklu koncertowego „Klasycznie co piątek” odbędzie się koncert pt. „Wielkie uwertury XIX w. W 100 rocznicę śmierci Giacomo Pucciniego”.

Bombowa komedia
teatr
29 listopada 2024, 18:00

Bombowa komedia

„La Bombe” to naprawdę bombowa komedia: gwiazdorska obsada, zmysłowa sceneria i kostiumy, a do tego francuska muzyka oraz sceny, które bawią do łez! Spektakl będzie wystawiony w najbliższy piątek (29 listopada) w lubelskim Centrum Kongresowym UP.

Najlepsi nagrodzeni. Gala Rolnik Roku 2024
rolnik roku 2024
galeria

Najlepsi nagrodzeni. Gala Rolnik Roku 2024

Ponad 100 osób wzięło udział w uroczystej gali naszego plebiscytu „Rolnik Roku 2024”, która odbyła się w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie
JUBILEUSZ
29 listopada 2024, 18:00

Peja & Slums Attack: 30 lat na scenie. Koncert w Zgrzycie

To już 30 lat, odkąd Ryszard „Peja” działa na polskiej scenie pod szyldem Slums Attack. Jubileuszowy koncert odbędzie się już w najbliższy piątek (29 listopada) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt. Gościnnie z Rychem na scenie m.in: Dj. Decks, Gandi Ganda, Iceman, Glaca, Dvj. Rink.

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak: Ciepło w sercu, siła w działaniu
film

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak: Ciepło w sercu, siła w działaniu

W dzisiejszym Dziennikowym Lustrze gościć będziemy wyjątkową kobietę, która z sukcesem łączy życie zawodowe z prywatnym. Pani Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, mama, żona, kobieta pracująca, a także zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji. Choć lista jej obowiązków i inicjatyw jest imponująca, to serca młodych i starszych Lublinian skradła dzięki pracy nad projektem dzięki którymu Lublin zyskał tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 oraz tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Jak wyglądała życiowa droga Pani Beaty? Jakie były jej marzenia z dzieciństwa? Czy była zbuntowaną nastolatką? Jak godzi życie zawodowe z rodziną? Jakie wartości wyznaje w życiu? Na te i inne pytania odpowie w rozmowie z Katarzyną Nastaj.

Lubelski dworzec doceniony przez jury na festiwalu filmowym
film

Lubelski dworzec doceniony przez jury na festiwalu filmowym

Podczas 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ENERGACamerimage w Toruniu, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie otrzymał nagrodę specjalną w kategorii spotów reklamowych trwających do 3 minut. W wyróżnionym filmie królował nowy budynek dworca w Lublinie.

Chełm z rekordowym budżetem. Prawie pół miliarda na inwestycje
Chełm

Chełm z rekordowym budżetem. Prawie pół miliarda na inwestycje

Takiego budżetu miasto i powiat Chełm jeszcze nie miało. Na same tylko inwestycje w 2025 chełmski Ratusz chce przeznaczyć 466 mln zł, a wszystkie wydatki otrą się o miliard. W noworocznych planach nie zabraknie nowych dróg, remontów ulic, wymiany lamp, czy zakupu wodorowych autobusów. Chełmian czeka więc pracowity rok.

Julia Szeremeta nie powalczy o złoty medal mistrzostw Polski

Julia Szeremeta nie wystąpi na mistrzostwach Polski w boksie. „Powody zdrowotne”

W dniach 1-7 grudnia Wałbrzych będzie gospodarzem mistrzostw Polski w boksie. Wydawało się, że właśnie tam po raz pierwszy od występu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w ringu pojawi się Julia Szeremeta. Zawodniczka Paco Lublin poinformowała jednak, że musi zrezygnować ze startu.

25 ognisk wścieklizny w województwie lubelskim. Będzie prowadzony odstrzał sanitarny
galeria

25 ognisk wścieklizny w województwie lubelskim. Będzie prowadzony odstrzał sanitarny

Łącznie w województwie lubelskim wykryto już 25 ognisk wścieklizny. Nie są to już tylko lisy i jenoty, ale także sarna, krowa, czy psy. Wojewódzki Inspektor Weterynaryjny zapowiada wprowadzenie odstrzału sanitarnego.

Wyrok za reklamę alkoholu. Duża grzywna dla Janusza Palikota

Wyrok za reklamę alkoholu. Duża grzywna dla Janusza Palikota

Janusz Palikot został skazany za reklamowanie alkoholu w internecie. Ma zapłacić grzywnę w wysokości 450 tysięcy złotych. Ale to nie koniec jego kłopotów.

Jednym z obiektów należących do OSiR jest m.in. Kryta Pływalnia na os. Zamoyskiego. Tutaj, podobnie jak np. przy wejściu na siłownię czy lodowisko można liczyć na zniżki

Komu i ile taniej? Zrobili porządek w regulaminie obiektów OSiR

Zniżki były i pozostaną, często na niezmienionym lub porównywalnym poziomie. Ale wcześniej część z nich zapisywano tylko w cennikach, teraz są uporządkowane i uwzględnione w regulaminie dotyczącym funkcjonowania i udostępniania obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!