Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 czerwca 2024 r.
18:03

Rozmawiali o innowacjach w turystyce. AI śpieszy z pomocą

Autor: Zdjęcie autora RED

To była nie tylko okazja do zdobycia cennej wiedzy i nawiązania wartościowych kontaktów, ale również kluczowy krok w kierunku przekształcenia polskiej turystyki w bardziej zrównoważoną i innowacyjną branżę. Mowa o konferencji „Współpraca-Innowacje-Zrównoważona Turystyka”, organizowanej w Lublinie przez Polską Organizację Turystyczną i Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. Partnerem honorowym konferencji był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W wydarzeniu wzięło około 100 uczestników z szeroko rozumianej branży turystycznej z całego województwa lubelskiego. To zróżnicowane grono obejmowało przedstawicieli samorządów na czele z Marcinem Szewczakiem, członkiem Zarządu Województwa Lubelskiego, prezydentem Zamościa Rafałem Zwolakiem i dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki UMWL Agnieszką Drozd-Bownik, lokalnych przedsiębiorców, organizacje turystyczne, a także ekspertów i specjalistów ds. turystyki. Ich obecność i zaangażowanie były kluczowe dla sukcesu konferencji, umożliwiając wymianę doświadczeń, wiedzy i najlepszych praktyk.

– Przede wszystkim chcieliśmy zwrócić uwagę na innowacje w turystyce, ale za pomocą zrównoważonego rozwoju – mówi o konferencji Marcin Kania, prezes LROT, dyrektor Hotelu Wieniawski, dyrektor Regionalny IGHP w WL. – Odpowiedzieć na pytanie: Czy w strategii województwa lubelskiego i całego regionu idziemy w stronę prawidłową, turystyki zrównoważonej? Prezentacje i panele pokazały jak sobie radzimy i z tego co można było zobaczyć jest całkiem nieźle.

Podczas konferencji bardzo dużo rozmawiano o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w turystyce. Adam Mikołajczyk, prezes Fundacji Best Place pokazał jak pomocna jest AI i jak łatwo można ją wykorzystać , by dowiedzieć się na przykład jakie miasta stanowią największą konkurencję w turystyce w kraju dla Lublina, mają bardzo podobną strukturę architektoniczną i jaki rodzaj turystów je odwiedza. Zaskoczenia nie było, sztuczna inteligencja wskazała Kraków i Toruń.

– W Lubelskiem jeszcze nie mamy takich typowych przykładów wykorzystania AI. Mogę jednak podać przykład wykorzystania sztucznej inteligencji w hotelu, którym akurat zarządzam. Chodzi o system zarządzający ceną. Już nie używamy do tego człowieka, tylko używamy systemu, który bada cenę w innych hotelach. Zmniejszamy jakby wysiłek do tych zasad pareto do 20% wkładu naszego informowania AI czego my oczekujemy, 80% tak naprawdę on już robi za nas – mówi Marcin Kania, prezes LROT i dyrektor Hotelu Wieniawski.

O oczekiwaniach i potrzebach włoskich turystów dotyczących podróży w Polsce podczas konferencji opowiedziała dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej Barbara Minczewa. Niezwykle ważną prezentacją był raport „Stan wdrożenia turystyki zrównoważonej w województwie lubelskim na tle światowych tendencji”, który przedstawił dr hab. Dariusz Jacek Olszewski-Strzyżowski, prof. AWFiS w Gdańsku. Raport powstał na bazie ankiet wypełnionych przez branżę turystyczną z naszego regionu.

Agnieszka Drozd-Bownik, dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki UMWL mówiła o koncepcji zrównoważonego rozwoju w budowaniu marki województwa lubelskiego jako atrakcyjnej destynacji turystycznej. Dyrektor LROT Dorota Lachowska przedstawiła z kolei markę Roztocze w kontekście zrównoważonej turystyki.

Dodatkowo uczestnicy konferencji poznali założenia zrównoważonego rozwoju w wyjątkowym obiekcie noclegowym „Pensjonat Uroczysko Zaborek”, o których opowiedziała Katarzyna Okoń-Szczepaniak oraz innowacyjne rozwiązania i projekty Grupy Arche.

Na zakończenie odbyła się debata z ekspertami nt. „Aspekty społeczne, gospodarcze i środowiskowe w zrównoważonym rozwoju regionu.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams
NA POLIGONIE

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams

Pierwszy kurs dla czołgistów M1A1 Abrams prowadzony wyłącznie przez polskich instruktorów. Taki kurs właśnie rozpoczął się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu (CSWL). Do tej pory polskich wojskowych uczyli specjaliści z USA.

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Będą zajęcia praktyczne i teoretyczne. Będzie coś dla posiadaczy zabytkowych motocykli, będzie parada. Wszystko w Lublinie i za darmo. Zapisy już trwają.

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Przetarg rozstrzygnięty, pieniądze są, a umowa właśnie została podpisana. W ciągu roku na ulice Lublina wyjedzie 20 wodorowych autobusów.

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

We wtorek poznaliśmy werdykt Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN na sezon 25/26. Motor Lublin dostał zgodę na grę w PKO BP Ekstraklasie bez żadnych nadzorów. Gdyby beniaminek dostał się do europejskich pucharów, to również mógłby w nich zagrać, bo otrzymał licencję także na występy w rozgrywkach UEFA.

Jakie modele aut z Ameryki cieszą się największą popularnością?

Jakie modele aut z Ameryki cieszą się największą popularnością?

Samochody sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych są coraz częściej spotykane na polskich drogach. Wielu kierowców decyduje się na import, ponieważ auta z Ameryki oferują lepsze wyposażenie, a ich zakup bywa bardziej opłacalny niż nabycie analogicznego modelu w Europie.

Oszczędność i higiena, czyli dlaczego warto inwestować w dobre worki do odkurzacza?

Oszczędność i higiena, czyli dlaczego warto inwestować w dobre worki do odkurzacza?

Codzienne porządki w domu wymagają nie tylko sprawnego sprzętu, ale również odpowiednio dobranych akcesoriów. Jednym z istotnych elementów wpływających na skuteczność odkurzania są worki, które odpowiadają za zatrzymywanie zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia.

Po konferencjach politycy kurtuazyjnie wymienili uwagi w holu lubelskiego ratusza

Poseł Moskal składa zawiadomienie, prokuratura bada, a wiceprezydent Fulara chłodzi nastroje

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie odmowy udostępnienia przez Urząd Miasta Lublin protokołu po kontroli CBA złożył poseł PiS, Michał Moskal. Władze miasta tłumaczą, że protokół jest dowodem w prowadzonym śledztwie i nie może być upubliczniony. A chodzi o domniemanie nieprawidłowości przy budowie dworca metropolitalnego w  Lublinie w kwocie 7,5 miliona złotych.

31-latek z Chełma poszukiwany 44 listami gończymi złapany w Holandii

31-latek z Chełma poszukiwany 44 listami gończymi złapany w Holandii

Odsiedział pół wyroku i nie wrócił z przepustki. Chełmianin był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i 44 listami gończymi.

Majówka na przystanku. Lublin świętuje, a autobusy jadą inaczej
ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

Majówka na przystanku. Lublin świętuje, a autobusy jadą inaczej

W sobotę w Lublinie zaplanowano uroczystości związane z rocznicą uchwalenia konstytucji 3 maja. To też oznacza spore obkazdy komunikacji miejskiej.

Poseł Michał Krawczyk zaprasza na wyborcze wiece Rafała Trzaskowskiego
film

Sztabowcy Trzaskowskiego szykują grunt na wiece w Lublinie i Zamościu

Rafał Trzaskowski po raz kolejny przyjedzie na Lubelszczyznę. Zaplanowano dwa wiece 4 maja. O godzinie 14 kandydat KO na prezydenta spotka się z mieszkańcami Lublina na Placu Łokietka, a o godz. 17 na Rynku Wodnym w Zamościu.

Jacek Spisacki

Stworzył Pomnik Sybiraków i zaprojektował ołtarz papieski. Zmarł Jacek Spisacki

Był artystą i nauczycielem. W wieku 78 lat zmarł Jacek Spisacki. Zaprojektował charakterystyczny Pomnik Sybiraków w Białej Podlaskiej.

Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Lublinie – kompleksowa opieka nad słuchem, mową i drogami oddechowymi
galeria
film

Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Lublinie – kompleksowa opieka nad słuchem, mową i drogami oddechowymi

W Lublinie powstało Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, nowoczesna placówka medyczna specjalizująca się w diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji zaburzeń słuchu, mowy oraz problemów otorynolaryngologicznych.

Informacja Wójta Gminy Wólka

Informacja Wójta Gminy Wólka

Wypadli z motorówki i utknęli pod mostem na Wiśle

Wypadli z motorówki i utknęli pod mostem na Wiśle

Sezon dopiero ruszył, a na Wiśle w Puławach już doszło do niebezpiecznego zdarzenia. 52-latek i jego 44-letnia żona wypadli z łodzi motorowej. Mężczyzna był pijany.

ciężarówki

W Jaki Sposób Pozyskiwać Pojazdy Do Swojej Floty?

Czym jest flota samochodowa i kim jest fleet car manager? W jaki sposób finansować pojazdy do swojej floty i która opcja jest najbardziej opłacalna? Sprawdź!

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium